oxfam wereldwinkels vzw C.S.V. Wellekensstraat 45, Tel. 053/70 28 71 RECHTZETTING (3) Hernieuwen Betreffende „Jeugdraad wil verder bestaan", febr. 1977, blz. 12, 1ste kolom. In dit nummer schreven we „In plaats van een werkgroep op te richten, stelde hij (n.v.d.r. Guido Moens) echter voor dat de C.A. R.J. dit zou doen". Deze bewering werd door G. Moens met getuige nissen weerlegd. Waarvoor onze excuses STADSVERNIEUWING ELDERS In mei 1976 boden de bewoners van de Haarlemse Zuid Brouwerstraat een vernieu wingsplan aan het bestuur van de gemeente Haarlem. In vijfenveertig pagina's tekst, re keningen en foto's wordt het resultaat van een uitermate boeiend inspraaksproces weergegeven. Ai gaat het maar om een paar huizen en om een beperkt aantal mensen, toch is hier sprake van een voorbeeld „hoe mensen zelf hun woonomgeving kunnen bepalen". Daarbij wordt niet voorbijgegaan aan de veie problemen, die te overwinnen zijn, wanneer stadsvernieuwing werkelijk a/s sociaal proces wordt bedreven. Er zijn natuurlijk altijd ambtelijke en bestuurlijke figuren die in ai hun wijsheid van achter de tekentafel of vanuit hun bestuurszetel me nen dat nu juist deze plek een groot par keerterrein zou moeten worden gereali seerd. En de in het algemeen gehanteerde grondprijsberekening voert tot vee! hogere grondprijzen dan wanneer een reële bereke ning zou worden gemaakt. Met alle gevol gen voor de huren, natuurlijk. Kortom in dit vernieuwingsplan vooreen klein straatje kom je alle grote problemen tegen waar mensen tegen aan lopen wan neer zij zelf de armen uit de mouwen wil len gaan steken hoe zit het met de bouw kundige kwaliteit van de woningen is renoveren (3) nog haalbaar welke subsi diemogelijkheden zijn er welke moeilijk heden op het gebied van de ruimtelijke or dening zijn er te verwachten Voor belang stellenden is het rapport verkrijgbaar bij mevrouw M.E. Haymakers, Zuid Brouwer straat 2 zwart, Haarlem, Nederland. Een bedrag van Hfl. 7,50 inclusief postzegels dient dan op haar girorekening 28 10 473 te worden overgemaakt. (uit Vrij Nederland, 22 jan. 1977). 6.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 6