EEN VERGETEN PLEKJE HET KONINGIN ASTRID PARK WATv boMM A Wk»N Wanneer je zo op een winternamiddag door het Koningin Astrid park wandelt, een verlaten en rustig prieeltje als een eiland in de drukke stad, verwacht je daar op het bruggetje over de Sluis- beek een Dylan, zingend van „The times, they are a changing". Laat de historici maar hoog bij laag voet bij stek houden dat „l'histoire se répète", in het „Klein Parksken" schijnt de tijd wel stil te staan. Het krullebollen (een variatie van bollen zoals ook het vloerbollen en gerrebollen) is er sinds geruime tijd verboden, alsook het vissen, alhoewel er geregeld vis van de kleine vijver moet worden overgebracht naar het stadspark. Daar zijn ook de twee statische zwanen van weleer beland, omdat ze van hun vorig verblijf steeds weg liepen. Het romantisch tafereeltje van kinderen die de eenden voeren vanop het brugje missen wij ook al een geruime tijd. De luidruchtige kwaakvogels moesten verwijderd worden omdat ze de aanplan tingen verwoestten. De kinderen mochten blijven op voorwaarde dat ze er niet voetballen. Toch zou het voorbarig zijn te denken dat, met het verdwijnen van het bollen, de zwanen en de een den, alle leven zou verbannen zijn uit dit mini-na tuurreservaat. De ouderlingenbond „Koningin Astrid" telt voor het ogenblik nog 83 kranige le den. (De toelatingsleeftijd is minimum 55 jaar met uitzondering voor de invaliden). De voorzitter van deze bond heeft voor dit jaar een verkiezing „Prins Ajuin" voorgesteld als festiviteit. De jaar lijkse bijdrage van 60 schamele frankskens wordt aan de leden ruimschoots vergoed door vijf gratis konsumptiebonnetjes. De dranken in het kaart- huisje zijn overigens, voor deze inflatoire tijd, ongeloofwaardig laag geprijsd (8 fr.) als je bedenkt dat het de stad is die het onderhoudt, de kantiniers en nog een parkwachter betaalt. Deze laatste heeft ook nog andere stadseigendom- men zoals het pleintje aan de Rozendreef en aan het Kerrebroeck onder zijn toezicht. Om zeker te zijn dat er nu nog een parkwachter dienst deed, had ik eerst, omdat het avond was, naar het poli tiebureau gebeld. Tot hun grote spijt en tot mijn kleine verbazing wist men daar van toeten noch blazen. Misschien zal het in de toekomst wel lo nender worden om inlichtingen te vragen bij de politie, nu je om agent te worden, in het bezit moet zijn van een diploma van lager sekundair. Vroeger was het voldoende dat je op je achttien jaar het lager onderwijs met vrucht beëindigd had. Het kaarthuisje, dat druk bezocht wordt door de oude mensen uit de buurt, is dagelijks open, in de week tot negen uur 's avonds en in het weekend tot in de late uurtjes. Het is wel al gebeurd dat een fikse ouderling wat aangeschoten raakte en de kortste weg wou nemen door de haag heen. Om die reden en om hen een eventueel koud bad in de vijver te besparen, staat het kantinepersoneel er nu voor in dat de oude rakkers veilig en wel op de ver lichte baan terecht komen. Vroeger werd er in deze volksbuurt elk jaar een Vlaamse Kermis georganiseerd door het feestko- mitee van de voetbalploeg „Volharden". Het was dan ook „volharden" op dit volks drankfestijn vooral als het verbond van de „Treurende Wedu wen" op jagerspad trok. (Deze groep van vrouwen ging twee maal per jaar mee in de processie. Een religieus gebeuren dat nu ook in onbruik geraakt is). Nu worden er nog steeds op zwoele mei- of juni-avonden regelmatig konserten gegeven van op de gelegenheidskiosk aan de zijde van de Duive- keetstraat het zijn ofwel zangverenigingen ofwel fanfares die deze happening luister bijzetten. De kiosk wordt door de stad geleverd, het muziek- personeel door de Vereniging voor Aalsterse mu ziekmaatschappijen. Aan het Parksken is er overigens nog een pittoresk gebeuren verbonden. Terwijl de negentiende eeuw nog een tijd van struikrovers was, is de twintigste voor het Klein Parksken de eeuw van de struiksla pers (een ongevaarlijk specimen van naturisten, vooral opgemerkt in de kontreien van parken en pleinen, waarvan de grootste konsentratie in de

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 8