GEEN STICHTEND EN „MAGH-DELIJK" BOMEN- VERHAAL TE MOORSEL De eerste konfrontatie „te velde" tussen nieuwbakken schepen voor leefmilieu Annie De Maght (van Meldertse en P.V.V. origine) en de Aalsterse Werkgroep Leefmilieu gaf meteen al een beeld van wat deze passionaria (1) van de P.V.V.-partijpolitiek in petto heeft. Het werd meteen een robbertje boksen waarbij de schepen even onder de gordel ging. (1) Hartstochtelijk aanhangster. Toen Raldes in een persnota, waarvan de schepen een kopie aankreeg, het zonder vergunning vellen van bomen te Moorsel aan de kaak stelde, reageerde schepen De Maght met een lijvig persdossier. Kreeg de Werkgroep Leefmilieu van de schepen het verwijt eenzijdige en manke informatie te hebben doorgespeeld, dan getuigde de zeer uitvoerige dokumentatie van de schepen precies van deze aangestipte gebreken. Het kronologisch bomen-verhaal willen wij U niet onthouden evenmin als de kursief gedrukte informatie die schepen De Maght niet kwijt wilde. Half '76 worden de aanpalende eige naars van de tuin van mej. Caudron, Dreef 1, door notaris Ballaux schrifte lijk verwittigd van de verkoop van het huis en de tuin. De hof werd in tien loten getrokken en paalt aan de woningen gelegen in de Nieuwstraat. Lot 11 is het huis Dreef nr. 1 met tuin. De openbare verkoping vond plaats op 2 juli 1976. Daar werd door notaris Caudron de grote trom geroerd opdat de koopprijs de hoogte zou in gaan, wat meteen de erfenis aantrekkelijker maakt. De nota ris immers is familie van de overleden mej. Caudron. Op deze verkoopdag werd het geheel (de 11 loten) gekocht door de heer Willy De Meyst uit Moorsel. Achteraf wordt echter duidelijk dat De Meyst in opdracht handelde, wat men ook kan lezen in de stukken die berusten op het kadaster. Uit deze stukken blijkt dat lot 1 tot en met 6 aangekocht zijn door Leon Van der Moesen, Nieuwstraat 24 te Moorsel. Lot 10 ging naar electricien Van Mol, Nieuwstraat, Moorsel. De woning Dreef 1 (lot 11) met de loten 7, 8 en 9 bleven tot op de huidige dag eigendom van W. De Meyst, eige naar van het Moorselse Texelhof en schoonbroer van schepen De Maght. Lot 7, 8 en 9 zijn nu niet rechtstreeks meer met het huis zelf verbonden (behalve door losweg). Voor deze loten (1 tot en met 10) bestaat bovendien (tot nu toe) geen bouwvergunning. In de toekomst wel De maand na de verkoop (29.7/76) doet Vermoesen een schriftelijke aan vraag bij het Moorselse gemeentebe stuur om een zilverberk, een rode beuk en een acacia te vellen. Het schepenkollege beslist op 23.8/76 alleen toelating voor de acacia en de zilverberk te geven. Op 14.10/76 adviseert Stedebouw in dezelfde zin. In die zin gebeurt dan ook het vellen van bomen op de eigendom Vermoesen. Met het oog op het behoud van het volledig groenscherm schrijft Raldes een brief aan het Moorsels gemeente bestuur op 7.7/76. Er komt nooit antwoord. Schepen De Maght beweert dat in de week van 14 februari een afgevaardigde (de naam wordt niet vrijgegeven door de schepen) van het Provinciaal Bestuur gezegd zou hebben dat er op de ganse verkaveling geen merkwaardige bomen staan behalve de rode beuk.- Zonder vergunning werden op 17 en 18 februari meerdere bomen door Wil ly De Meyst op zijn eigendom (lot 7, 8 en 9) gerooid. Nog tijdens het vellen wordt schepen De Maght telefonisch verwittigd, en in plaats van via politionele weg het rooien stante pede te doen ophouden, wordt door de schepen de raad gegeven een brief te sturen naar het stads bestuur. Deze brief bereikt het stads- 10.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 10