bestuur op 19 februari, uiteraard zijn dan al alle bomen gerooid. In plaats van zich tegen het vergunning- loze rooien van bomen door haar schoonbroer te keren, wordt door de schepen over de zaken gezwegen tot de Werkgroep Leefmilieu alles aan het klokzeel hangt en de pers ingeschakeld wordt. Tijdens een perskonferentie op donder dag 3 maart valt schepen De Maght ongemeen scherp uit tegen „leugenarti kels" in de pers en noemt Raldes, die zij hier verwart met de Werkgroep Leefmilieu, leugenachtig, terwijl zij er hen van beschuldigt misbruik te maken van de goedgelovigheid van de mensen. Ten slotte wordt de waarde van de gerooide bomen door de schepen in twijfel getrokken. Tijdens de gemeenteraad van woensdag 9 maart interpelleert Lambert Van der Sijpe per hoogdringendheid over deze bomenkwestie. Burgemeester D'haese- leer deelt mee dat schepen De Maght op een volgende zitting zal antwoorden. De Maght kan het niet laten uit te varen (in verkapte vraagvorm) tegen een familie die het voorzien heeft op de nieuwe eigenaar, dixit De Maght. Tot op heden verschafte de schepen nog nooit een antwoord op de vraag, waarom de bomen zonder vergunning gerooid werden en het stadsbestuur niet tussen kwam. Schepen De Maght houdt als voort varende politicus de public relations in alle omstandigheden in het oog. De pers dient dan ook met het wierookvat klaar te staan. Voorbeelden hiervan zijn reeds legio (1) geworden op de Dendermondse redaktie van De Voorpost kwam een schrijven van Annie De Maght aan waarbij een be schuldigende vinger naar de Meldertse korrespondent L.H. uitgestoken wordt omwille van enige C.V.P.-affiniteit. Ander zijds kreeg Het Nieuwsblad ook een veeg uit de De Maght-pan omdat C.V.P. rivaal Lambert Van de Sijpe in het verslag over de leefmilieu-hearing even enkele lijntjes kreeg. Bij de verspreiding van het bomen- dossier, voegde de schepen er nog aan toe even grote krantekoppen te wensen als de Werkgroep kreeg, dit net nadat zij twee kranten ervan beschuldigd had leugenarti- keien te publiceren. Op dat vlak blijkt het bij de schepen aan maturiteit te schorten. Een pluralistische pers, ook op regionaal vlak heeft een demokratiserende invloed. De pers is dan ook geen klas met schepen De Maght vooraan. Niet elke persmedewerker loopt hijgend het schepenkollege achter de hielen om met enig geflikflooi-nieuws de verkoop cijfers (misschien) te doen stijgen. Samen gevat Annie struikelde over een Moorselse pers-boom. Het had haar veel meer tot eer gestrekt ridderlijk deze fout toe te geven. N.v.d.r. We beseffen wel heel duidelijk dat schepen De Maght op sommige gebieden het moei lijk heeft zijzelf kan de politie niet rechtstreeks doen optreden. Laten we nu hopen dat de schepen twee politie-agenten onder haar bevoegdheid krijgt, dan zou er efficiënter opgetreden kunnen worden. Dit is trouwens noodzakelijk daar er ondertussen reeds een derde geval van boomvelling (St. Jobstraat plaatsgegre pen heeft. Haar optreden in de zaak Etrimo kan men trouwens niet anders dan goed keuren.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 11