VIES NIEUWS TO JS m (è.fiioerib VOETEN Vf6EN DE VRIJGESTELDE IS ER... En het is niemand minder dan Guido Moens. Guido vereerde ons vóór twee maand nog met een bezoek op onze redaktievergadering. Hij kwam toen om ons te wijzen op de verkeerde be richtgeving die wij over hem gegeven hadden in ons Vies Oilsjt. Fundamen teel heeft hij ons echter niet over tuigd. Enfin, voor wat het jeugdsekre- tariaat betreft, begint hij met een nieuwe al ietwat gebarsten lei en we zullen dan ook afwachten wat de eventuele samenwerking ons leert. Hoe dan ook, het is een partijpoli tieke benoeming. Er waren 32 kan didaten en nog een aantal mensen die rechtstreeks bip schepen Eddy Monsieur gegaan zijn. In een rond schrijven van het provinciebestuur werd echter meegedeeld dat het stadsbestuur voorlopig geen vaste be noemingen kan doen. Er kan dus voor deze betrekking voorlopig geen officieel eksamen ingelegd worden. Wel kan het stadsbestuur iemand tij delijk benoemen. Als deze zijn werk naar behoren uitvoert, mag hij blijven en is het stadsbestuur niet verplicht nog een eksamen uit te schrijven. Eddy Monsieur bevestigde ons tele fonisch dat deze voorlopige benoe ming hoogstwaarschijnlijk een vaste benoeming zal worden. Eddy Mon sieur heeft dus (met het schepenkol lege) door deze voorlopige benoe ming een belangrijke beslissing ge nomen. Toen wij vroegen op welke basis de keuze nu gebeurd is, kregen wij een vaag antwoord. Guido werd vooral goed bevonden omdat hij een zekere ervaring heeft in jeugdwerk (waaraan wij niet twijfelen). Toen we vroegen of elke kandidaat in overwe ging genomen is voor deze beslissing, kregen we een ontkennend antwoord. Een reden was o.a. dat er kandidaten waren van ver buiten Oost-Vlaande- ren en het niet mogelijk was met iedereen een kontakt te hebben om nadien een keuze te maken. Gezien wij iemand kennen die ook zijn kan didatuur ingediend had en ook erva ring heeft in jeugdwerk te Aalst, vroegen we of men daar rekening mee gehouden had. Eddy Monsieur zei neen, daar hij deze persoon ook niet kende. Het is dus wel duidelijk dat Eddy Monsieur veel te licht over deze beslissing is heengegaan. Wij keuren dan ook deze manier van werken af. Enfin, Guido heeft bereikt wat hij wou. Hij kan dus werken in het jeugdsekretariaat. Voor zover daar plaats is natuurlijk, want tengevolge van de fusies werd het daar ook vol- gestampt met andere bureaus. 16.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 16