&1 dqjggttd RATTENPLAAG. Het is natuurlijk een hele opluchting dat het stort in de Osbroek gesloten werd. Maar toch is het vervelend dat men er niet aan gedacht heeft dat. er daar ook ratten zitten. Nu deze beestjes hun dagelijkse bezigheid kwijt zijn, zijn ze overal te vinden behalve op het stort, zodat de ganse buurt verge ven zit van de ratten. Het ergst van al is dat 500 meter ver der het park is, waar dagelijks kinde ren spelen. Een rattenvanger ware misschien de oplossing DE OUDE SPOORWEG TE GIJZEGEM Ongeveer een jaar geleden had onze nationale Chabert een lovenswaardig voorstel. Oude spoorweglijnen die niet meer in dienst zijn gebruiken als wandel-en fietspaden. Nu riskeren twee maal daags heel wat jongeren van Gijzegem en Hofstade hun leven bij het naar school fietsen. Hiervoor zou de oude spoorweglijn Oudegem-Aalst een prachtige oplos sing zijn. Natuurlijk worden lovenswaardige voorstellen over het algemeen niet in gevolgd. Vooral niet wanneer grond- spekulanten en bouwpromotoren er geen voordeel kunnen uit halen. De oude spoorweglijn is eigendom van de staat en mag niet verhuurd of verkocht worden (kwestie van ge bruik in oorlogstijd naar het schijnt). We weten echter reeds lang dat wet en wettelijkheid wijken voor de In dustrie. Zo heeft het industrieterrein te Gijze gem zich zo maar uitgebreid over de spoorweglijn heen. Wandelaars en fietsers botsen nu te gen een drie meter hoge afrastering aan. De hoop om langs een auto-vrije weg van Gijzegem naar Aalst te fietsen mogen we dus wel uit het hoofd zet ten. Zolang het de heren belieft, kan het voorlopig nog van Hofstade naar Aalst. EN VRIENDELIJK DAT ZE ZIJN OP DE AKADEMIE. Echt gebeurd Iemand komt op een vrijdagavond tijdens de avondles om inlichtingen in verband met een probleempje over zeefdruk. Wanneer hij het eerste lokaaltje bin nenstapt en vriendelijk aan een leraar vraagt „of er daar iemand is die ver stand heeft van zeefdruk", wordt er beleefd gevraagd of mijnheer leerling is. Op het ontkennend antwoord zegt men hem dat enkel de leerlingen in formatie kunnen krijgen, „want we hebben hier al te weinig leerlingen, en als ge u laat inschrijven kunt ge infor matie krijgen". Aldus is deze brave jongen moeten af druipen met de vraag in zijn achter hoofd of de school nu een instelling is om informatie op te doen of een commerciële instelling. BLIKKEN DOZEN-SOEP Wij hadden al sterke verhalen horen vertellen over misplaatste gebruiken in verband met reklame-artikelen in grootwarenhuizen. Verkoopsters zelf vertellen „en tout intimité" dat pakjes boter met ingesloten reklame- lepeltje worden geopend om de ge geerde lepeltjes eruit te halen en in een andere stand aan de kooplustige vrouwspersonen te koop worden aan geboden. Nu hebben wij het zelf ook gezien. In de Bon Marché waren dozen soep te koop met het bekende embleem „re- klaamprijs 16 fr.", aan de kassa ech ter telde men 18,5 fr„ zijnde de ge wone prijs die bovenop de doos was gestempeld. Wij raden onze koopjeszoekende da mes en heren aan uiterst voorzichtig te zijn met dergelijke lokmiddeltjes en uw uiteindelijke rekening te con troleren en eventueel klacht in te dienen. 17.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 17