Na het verschijnen van een nummer komen wij elke maand meer en meer mensen tegen met een vies gezicht. Binnenkort is héél Groot Aalst dus inderdaad vfesG^f^Als dat geen sukses is In dit nummer wenden wij ons o.m. tot de inwoners van Erembodegem, Gijzegem en Moorse!. De „randgemeenten" dus. Die voor ons echter helemaal niet aan de rand liggen. De men taliteit moet op dat stuk trouwens grondig wijzigen. Op twee vlakken. Ten eerste mogen de stedelingen de toegevoegde gemeenten niet als nieuwe koloniegebie- den beschouwen, die hoogstdringend vanuit de oude stad beschaving en cultuur moeten krijgen. Ten tweede mogen de mensen van de fusiegemeenten niet voor élk probleem aan sturen op groot-stedelijke comité's, centralistische beleidsorganen en overkoepelende ra den. Het voornaamste werk gebeurt ter plaatse Buurtcomité's, wijkraden en plaatselijke organisaties moeten de kwaliteit van het leven en het wonen van de eigen mensen beharti gen. Groot-schaligheid biedt géén garantie voor een écht sociaal beleid. Daarom besteden wij in dit nummer aandacht aan plaatselijke woon-toestanden. In de hoop dat er in élke gemeente mensen kunnen gevonden worden met een scherpe speurzin voor dergelijke situaties. Onze bladzijden staan onvoorwaardelijk open voor hun bevindingen. Kortom wij bieden de mogelijkheid om de kat aan de bel te binden. Toch willen wij er onze lezers op wijzen dat wij geen „schandalenrubriek" willen openen. Daar heeft niemand wat aan. Eerder is het er ons om te doen corruptie en wanbeheer onmoge lijk te maken, te voorkomen door ze in de OPENBAARHEID te brengen. En wie weet vinden wij niet al doende SAMEN MET ONZE LEZERS de alternatieven voor een pret tige stad, waar het gezellig is om wonen en waar het buurt- en straatleven, de vriendschap en het welzijn vóórgaan op de belangen van kapitaal-groepen en speculanten, 't Is nog maar een begin...

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 3