BIJNA MODELGEMEENTE Dat is toch ware politiek bedrijven ten dienste staan van ieder van de bevolking Maar dat hangt ook samen met de verhuis van de dossiers en de overheveling naar Aalst van onze be dienden. Er zijn er daar die nu een andere functie gekregen hebben, dus zal dat wel nog een tijdje aanslepen vooraleer alles uitgepakt is en orde in de zaken gesteld is. V.O. Zullen de aanbestedingen nu procentueel lager liggen dan vroeger R.V.V. Dat kan wel veel minder zijn. De banen in Erembodegem liggen bijna alle goed en voor de rest zijn reeds aanbestedingen gedaan. V.O. Het moet wel een verandering zijn voor Erembodegem die steeds een volstrekte CVP-meerderheid gekend heeft R.V.V. Dat is zeker. Vroeger had iedereen zijn politieker, waar hij kon bijgaan. Nu ligt dat enigs zins anders. Nu moet er eerst naar Aalst gegaan enorm veel sportclubs. Wel vijf voetbalploegen en twee kaatsbalverenigingen. Voor die éne hebben we nog een speciaal veld laten aanleggen. Nu willen ze er niet op spelen en vragen een ander veld bij het station. Ik heb hen gezegd dat ze naar Aalst Sportcentrum op Ressebeke worden en de reaktie blijft dan ook meestal weken uit. V.O. En wat gebeurt er met de brandweerbri gade, waar U kommandant van bent R.V.V. Dat is nu een post van Aalst geworden. Ik denk wel dat de burgemeester in die kwestie verstandig genoeg zal handelen. Hier hebben wij een bestuur, in Aalst moet je voor de kleinste onnozelheid voor de gemeenteraad verschijnen. Ik zie niet in waarvoor dat nodig is. Trouwens, wij werken met een ploeg van vrijwilligers, in Aalst zijn dat beroeps. Om dus een dag lang één besten dige dienst te verzekeren, heeft Aalst 5,4 vaste brandweerlui nodig, rekening houdend met de verloven, ziektes en werktijden. Daarenboven zijn wij hier goed uitgerust, het beste van al de omlig gende gemeenten. Maar ik denk wel dat er een goeie samenwerking zal ontstaan, eens dat op punt gesteld wordt. V.O. En hoe is het gesteld met de verenigingen zoals Eureka en Dendria R.V.V. Ja, vroeger kregen die subsidies van de ge meente, of zij die van Aalst nog zullen krijgen, is een open vraag. Aalst geeft, geloof ik geen subsi dies aan sportverenigingen. Maar dat is allemaal voorbarig wat wij hier nu vertellen. Er moeten nog bevoegde commissies opgericht worden voor al de ze bevoegdheden. Ze zijn daar trouwens op dit ogenblik mee bezig. V.O. En het cultuurleven in Erembodegem R.V.V. Dat zal wel hetzelfde blijven als vroeger. Erembodegem is steeds afgestemd geweest op Aalst. De jeugd gaat liever naar de stad. V.O. Zijn er nog toneelverenigingen, bijvoor beeld R.V.V. Tien jaar geleden hebben wij er hier gehad, nu zijn er geen meer. Wij gaan te gemakkelijk naar Aalst voor die dingen. Wat wij hier wel hebben, is kunnen lopen V.O. En wat met het gemeenschapsleven in Erembodegem. Wordt daar iets aan ge daan R.V.V. Wij kennen hier twee gesubsidieerde ou derverenigingen, één op het dorp en één in Terjo den. Elk weekend zijn die op uitstap, dus gemeen schapsleven hebben die wel. V.O. In Erembodegem zijn er ook drie indus trieterreinen. Die inkomsten gaan nu ook naar Aalst, dus kent Erembodegem al bij al alleen nadelen bij de fusie. R.V.V. Ja, ook al. Dit is het eerste jaar dat wij in komsten zouden gehad hebben, na een vrijstelling van vijf jaar. Erembodegem kent dus wel de nade len van zijn industrie, maar niet de voordelen. Tup- perware, die hier het eerst gevestigd was, is wel slim genoeg geweest om naar Aalst te verhuizen, zodanig dat ze daar nog eens vijf jaar vrijstelling van belasting kregen. V.O. En welke zijn nu de voordelen van de fusie R.V.V. De opcentiemen misschien, ten nadele van de bevolking natuurlijk. Vroeger had men een revolutie ontketend, moesten we vijf frank meer gevraagd hebben voor een vuilnisemmer. Nu gaan wij 3.000 fr. i.p.v. 100 fr./betalen en de mensen zeggen nu gewoon „Ja, het is slechter geworden met Aalst te worden". Had Erembodegem niet gefusioneerd, dan zouden wij binnen een paar jaar de modelgemeente van België geworden zijn met al onze inkomsten. Erembodegem is trouwens altijd een rijke gemeen te geweest en ik meen te mogen zeggen dat wij onze boni steeds goed aanbesteed hebben, (cfr. in formatiebrochure van Rerni Van Vaerenbergh naar aanleiding van vorige verkiezingen). V.O. Is er daar ook geen opspraak geweest in

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 5