7 77 verband met de benoeming en ontslag van juffrouw Paelsterman in de Gemeente school R.V.V. Ja, wij hadden twee juffrouwen aange steld, bij ons werden zij niet benoemd, die het langst op de reaffectatielijst (1) stonden. Nu met de fusie is die éne juffrouw afgezet en vervangen door één van Nieuwerkerken. V. O. Was dat dan geen politieke zet R.V.V. Het gaf wel die indruk, vooral omdat zij dat zo onmiddellijk gedaan hebben. Anderzijds hebben zij niets onwettelijks gedaan. De huidige leerkracht stond immers langer op de wachtlijst. Wallis C.L. Marc V.S. Sportcentrum op Ressebeke. Sporthal Leuvestraat. Sporthal Leuvestraat. Wij van Vies Oilsjt hopen in ieder geval dat met de fusie het tegoed of boni van Erembodegem goed zal besteed worden, op een democratische manier. En al zal het voor Erembodegem wel meer nadeel dan voordeel met zich meebrengen, toch komt het ten goede aan Groot-Aalst. Tenslotte heeft Erem bodegem toch steeds de profijten gekend van de dienstverlening van de stad Aalst, waarvoor vroeger alleen de stedelingen moesten opdraaien. (1) Werkloos ge worden leerkrachten hebben door hun aantal jaren dienst voorrang op jongere krachten. Aalst, 3 maart 1977. Aan het College van Burgemeester en Schepenen van de Stad Aalst. Hierbij richten de bewoners van het „Ter- lindenpark" en omliggende straten zich in een petitie tot U om hun ongenoegen te uiten tegen het herverkavelingsontwerp „wijk Schaerbeek" van 21 oktober 1976. Dit protest heeft vooreerst betrekking op de totaal arbitraire manier waarop de buurt werd geraadpleegd van de 17 kavels die het complex „Terlindenpark" omvat waren er slechts 8 in volle eigendom van enkeling- partikulieren, 7 andere enkeling-partikulie- ren (op dat ogenblik niet eens eigenaar) verklaarden zich akkoord met de geplande herverkaveling zodat de 300 eigenaars van de Residentie „Dirk Martens" en „Residen tie Valerius De Saedeleer" voor een vol dongen feit werden geplaatst. Bovendien eisen we dat het stadsbestuur een bouwvergunning zou weigeren aan bouwaanvragen voor de wijk, die naar alle waarschijnlijkheid eerstdaags zullen inge diend worden. We verzetten ons met klem tegen het oprichten van een hoog flatge bouw in het huidige park tussen de twee reeds bestaande gebouwen die samen 1.000 personen herbergen. We vragen het stadsbestuur samen met ons naar oplossingen te zoeken om deze voor ons onmisbare leef- en speelruimte te be houden. Verder kunnen we onmogelijk akkoord gaan met de plannen om 6 flatgebouwen te laten optrekken achter de Residentie „Va lerius De Saedeleer" (verlengde Van Der Guchtlaan). Bovendien is dit plan op be paalde punten strijdig met het Gewestplan en zou een echte ramp betekenen voor de omgeving. Tot slot drukken we nogmaals het verlan gen uit, samen met het stadsbestuur naar alternatieve oplossingen te zoeken. Werkgroep Park Terlinden". 6.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 6