LEEFMILIEU VAN 1000 MENSEN BEDREIGD Op zo. 8 maart gaf de „werkgroep park teriinden" een perskonferen- tie in een zaaltje achter de St.-An- nakring. Deze jon ge werkgroep is in aktie geschoten tegen bouwplan nen die heel deze omgeving bedrei gen en er het wo nen alieen maar onaangenaam kunnen maken. Het begon allemaal toen op 24 dec, 1965 de plan nen van de firma Etrimo, om aan de Raffeigem- straat 7 appartementsgebouwen van 12 verdiepin gen op te trekken, werden goedgekeurd. De voltooiing van deze werken was voorzien in 1972. Er kwamen echter slechts twee torens, waar van de tweede nooit, volledig afgewerkt werd. Etrimo is namelijk failliet gegaan. Op 29 juli 1968 werd door de beheerders van de twee gebouwen officieel verzet aangetekend tegen elke mogelijke herverkaveling. Op die manier wou den zij bekomen dat zij in de toekomst zouden ge raadpleegd worden. Op 21 oktober 1976 werd een herverkaveiingsver- gunning voor deze gronden (B.P.A., beperkt plan van aanleg, wijk Schaerbeek) goedgekeurd. Bij de raadpleging waren 15 individuen en instanties be trokken. De bewoners van de zes percelen aan de Sylvainvander Guchtlaan verklaarden zich akkoord. Er waren ook 7 akkoord stemmen van mensen die eeri optie hadden deze gronden te kopen. (Hieron der 4 stemmen van Mr. De Lathouwer, direkteur van de firma Denderjand te Gijzegem). De andere twee stemmen waren bedoeld voor de twee appartementsgebouwen. Deze onthielden zich daar hun mening toch geen invloed kan hebben. Een handjevol mensen is er hier in gesiaaad 1.000 bewoners een plan op te dringen dat zij niet willen. Wat baat in zo'n geval de gemeentelijke demokra- tie als er geen rechtstreekse inspraak is van de be volking Het komt er voor de bewoners nu op aan door hun aktie te beletten dat er bouwvergunningen verleend worden die de uitvoering van de nieuwe plannen zou mogelijk maken. Wat houdt het nieuw verkavelingsplan in Eerst en vooral de aanleg van een derde building tussen de huidige twee. Dit heeft tot gevolg dat het park, gedeeltelijk aan gelegd door Etrimo (wat een verandering van het eigen plan was) en nadien op kosten van de bewo ners zelf afgewerkt, volledig vernietigd wordt. Dit park is van essentieel belang voor de bewoners, en niet in het minst voor de kinderen. Achter de tweede bestaande blok zouden nog 6 (i.p.v. 4 zoals vroeger gepland) blokken komen. Gevolg hiervan zou zijn dat het kasteel Teriinden verder omringd wordt en dit bos tussen het beton verdwijnt. Ook de huizen op de Paddenhoek wor den op die manier overschaduwd. Poort open voor koning toren.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 7