zznucrj ^4 a V ■- De parking en het groen achter de tweede blok, door de bewoners zelf aangelegd zouden vernietigd worden. Deze parking werd aangelegd omdat Etrimo dit verzuimd had, hoewel opgelegd door het gemeentebestuur. Het nieuwe goedgekeurde plan maakt de bouw van zo'n parking onmogelijk. Deze gronden die hiervoor zouden gebruikt wor den zijn echter gedeeltelijk bestemd voor sociale woningen. De plannen voor de nieuwe blokken voorzien echter luxe-appartementen van enkele miljoenen. Wellicht brengt dat meer winsten op voor de grondspekulaties. Een politiek van voldongen feiten. De bewoners van Etrimo zijn reeds bedot met de bouw van de supermarkt. De bouw werd begonnen maanden voor de verka velingsvergunning gekregen was. Van de bouw zelf bestaan drie plannen. Het schijnt dus mogelijk te zijn een bouwplan op te maken om een bouwvergunning te bekomen en tijdens het bouwen nog allerlei te veranderen en nadien een nieuw aangepast plan te maken. Bij het begin van de bouw werd door de beheer ders aan de gemeente gevraagd deze te doen stop pen. Alles ging echter gewoon verder. Wie verdedigt hier welke belangen De bouw van de supermarkt (Croock) begon zon der enig weten van de omliggende bewoners. Een gedeelte van het park werd gewoon door een bull dozer vernietigd om het bouwterrein vrij te maken. Hierbij werd een weg door het park opgebroken zodat voor de stookinstallatie van de centrale ver warming van de twee blokken geen bevoorrading met de zware tankwagens meer mogelijk was. Ge lukkig was er een warme zomeren een grote reserve stookolie. Door een proces in te spannen, bekwa men de bewoners dat Croock de tankwagens over zijn grond moet laten passeren. Er is op het nieuwe plan een andere baan voorzien die weer een stuk van het park omzet in beton. Aan de zijde van de baan naar de tweede building werden zonder toela ting twee ingangen gemaakt. Zonder overeenkomst gebruiken de vrachtwagens, die Croock bevoorra den, dus een weg die door de bewoners onderhou den wordt. De dienst Openbare Werken weigert deze weg te herstellen en wil ook niet toegeven dat ze deze weg als een privébaan beschouwen. Ook een schrijven van 27-7-1976 aan Stedebouw gericht werd slechts in februari 1977 beantwoord. Door het bouwen van de supermarkt werd een ka bel van de Etrimo-bewoners geschonden een kort geding hiertoe, voor de vakantie ingezet, is nog niet uitgesproken. In de tweede week van maart VERKAVELINGSPLAN 26 DECEMBER 1965 O rv'O aéf VERKOOPBU i-r- O i y CO O O OCOO OOG P; O! r, 1 en 2 bestaande appartementsgebouwen. 3 en 4 eigendom van De Lathouwer H. 5 eigendom van Deprez P. 6 eigendom van Clarijs Goubert. 7 eigendom van Van Overwalle W. 8 eigendom van Deneckere G. 9 eigendom van (De bevolking van) stad Aalst. 10 eigendom van v.z.w. parochiale werken St.-Anna. 11 eigendom van plaats waar nu de Supermarkt staat. De eigenaars van percelen 3 tot 11 verklaarden zich akkoord met het nieuwe herverkavelingsplan. De eigenaars van 1 en 2 onthielden zich van dit spelletje.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 8