K.W.B. EN JEUGDRAAD De „gesnoeide" bomen... Het kasteel en de omgeving... werden reeds (zonder toelating) bomen afgezaagd op eigendom van De Lathouwer. Bewoners van de appartementsgebouwen verwittigden Schepen de IVIaght. Enige tijd later kwam de politie om het zagen stop te zetten. Er was echter niemand meer te zien. Na het vertrek van de politie verschenen de zagers opnieuw en werd er rustig verdergezaagd. De werkgroep heeft dus reden om te handelen... want een gewoon gesprek is niet meer mogelijk. Brieven van de beheerders aan het stadsbestuur worden niet beantwoord. De dienst van openbare werken van schepen De Neve stuurt vertegenwoor digers van de bewoners gewoonweg wandelen zon der de gevraagde informatie te geven. Schepen de Maght zegde haar steun toe aan de bewoners. Voor zover onze informatie reikt, kan dat van Jan de Neve niet gezegd worden. Behalve een onderhoud met de Schepen De Maght werd ook een petitie-aktie gehouden waarbij de buurt betrokken werd en waarin meer dan 99 pet. van de mensen (meer dan 1.000 dus) zich uitspra ken tegen de nieuwe plannen. Deze petities werden aan de Gemeenteraadsleden bezorgd. Wij steunen uiteraard volledig deze akties. De bewoners zullen hun verkozenen leren kennen of omgekeerd... Nu reeds spreekt de werkgroep van machtsmis bruik en een tekort aan een degelijk grond- en ste debouwkundig beleid. In hun januarinummer van het krantje van Jeugdklub Jome uit Gijzegem, wordt onvervalst gepleit voor de oprichting van een jeugdraad te Gijzegem. Toevallig heeft de KWB-afdeling een vergadering bijeen geroepen om met al de jeugdverenigingen eens te praten over het jeugdbeleid. Hierop nodigden zij alle jeugdverenigingen en mensen die iets te maken hebben met de jeugd uit. 26 mensen waren aanwezig en vier van de vijf jeugdvereni gingen vertegenwoordigd. Ook lieten enkele niet-verkozen politiekers hun hoofd zien. Met de aanwezigen werd in groepjes gediscussieerd over het nut en opzetten van een jeugdraad. Hieruit bleek dat er een min of meer eensge zindheid bestond aangaande de noodzaak van een jeugd raad voor Gijzegem. Wat de inhoud van deze raad moest worden, is een andere zaak. Positief echter was dat iedereen er van overtuigd was dat de Gijzegemse jeugd haar eigenheid diende te behouden. Echter het zich opgenomen weten in een groter geheel, zat er niet in. Men wist zelfs niet van het bestaan van een sterk omstreden CARJ af. In elk geval werd besloten een volgende vergadering te plannen die dan de startvergadering diende te worden van een jeugdraad. Dit zijn de naakte feiten. Welke betekenis heeft dit alles Nu de schaalvergroting door de fusies een feit is, gaat men in ds kleine fusiegemeenten beseffen wie er allemaal woont en werkt en willen ze zich schrap zetten om in Groot-Aalst toch nog te kunnen blijven bestaan. In het vertegenwoordigingssysteem langs de verkie zingen immers gelooft men reeds lang niet meer. Men zoekt naar systemen waardoor de bevolking zelf over hun eigen lot kunnen beschikken. Deze systemen noemt men dan de inspraak- en participa tieraden (weeral zo'n woord waar de mensen pijn van krijgen tussen hun oren). Kulturele raden zijn overal in de maak. Jeugdraden zijn reeds onder allerlei vormen verspreid. Ouder- en Gezinsra den zijn nog weinig of niet gekend. Laat ons nog zwijgen over buurtraden, wijkraden, sportraden en alle heiligen- en engelenraden. Dit alles om te schetsen in welke sfeer en tijdstip men ook in Gijzegem een jeugdraad wenst op te richten. Of beter gezegd, de K.W.B. wenst te stimuleren Inderdaad, eigenaardig genoeg heeft de K.W.B. het initiatief genomen om de mensen bijeen te roepen. Om welke reden deze volwassenorganisatie hiertoe gekomen is blijft ons een vraag. Wij hopen niet om, uit louter paternalisme, de jeugd in goeie banen te leiden en eindelijk eens te kunnen realise ren wat ze nooit zelf gekund hebben, (om hun eigen aktiviteitenprogramma op te vullen), maar werkelijk uit bezorgdheid om de jeugd en in het belang van de jeugd. In elk geval is het een lovenswaardig initiatief. Dat echter op deze vergadering niet-verkozen politiekers in de kijker kwamen lopen, moeten we zien ais laatste stuiptrekking na de verkiezingen, waarin Ze schandelijk de aftocht moesten blazen. Er is immers geen enkele kandi daat uit Gijzegem rechtstreeks verkozen. Of hopen ze mis schien nog op een postje in de kultuurraad van Groot- Aalst Ons maak je echter geen blaasjes meer wijs nadat ze de verenigingen de voorbije zes jaar maar lieten klun gelen. Al bij al hopen we dat deze poging om de Gijzegemse jeugd te verenigen niet ijdel zal zijn. Spijtig echter dat ze enkel oog blijken te hebben om in eigen potje te roeren. Wanneer er een echte Aalsterse jeugdraad geïnstal leerd wordt, moeten ze toch gaan beseffen dat ze ook hierin een taak te vervullen hebben om mee te werken aan een degelijk Groot Aalsters Jeugdbeleid.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 9