bHGIIi echter voor de resterende woonomgeving geen gro te nadelen hebben. Men mag namelijk niet verge ten dat men naast het centrum, andere belangrijke Jeefkernen" of woonbuurten kan onderscheiden. Om er bv. maar één te noemen de Watertorenwijk. Er is een voorstel tot een alternatief verkeersplan uitgewerkt (zie bijgevoegde plannen). Ondertussen werken de ontwerpers aan een nieuw verkeersplan (waarbij woonbuurten tot hun recht komen) dat bij het ontwerp zal worden gevoegd en ter discus sie voorgelegd. Verder hebben ze nu de opdracht gekregen het aangepaste struktuurplan vast te leggen in BPA's. Een adviesgroep, samengesteld uit ontwerpers, ju risten en mensen uit de administratie, zal de nieu we bouwaanvragen binnen het centrum toetsen aan de principes van het struktuurplan zoals ze in de hierboven geciteerde gemeenteraadsbeslissing werden goedgekeurd. Het stadsbestuur moet beseffen dat Aalst onder tussen uitbreiding genomen heeft. Vele fusiege meenten dreigen binnen afzienbare tijd volgebouwd te worden of op z'n minst voorgoed een geschon den dorpsbeeld te krijgen. Moet het struktuurplan daarom ook niet zo vlug mogelijk tot het gehele gebied uitgebreid worden Vies Oilsjt wil, mits enige bedenkingen, bijdragen tot de realisatie van het struktuurplan. Het zal ech ter een moeilijke taak worden, want vele aspecten ervan zijn op dit ogenblik nog niet te overzien Hopelijk struikelt het geheel niet over de belangen van bouwpromotoren, over onze niet-afiatende verering voor de auto of op de onwetendheid of onverschilligheid van de bewoners. Staan wachten in een gang van de afdeling longziekten in het stedelijk hospitaal. De dokter, vergezeld van de chef-verpleegster, loopt de kamers in en uit, op de ene plaats verwijlt hij wat langer dan in een andere kamer. Wach ten to t de dokter zin heeft om even aandacht aan jou te besteden, je hebt het gevoel dat je aan een zekere willekeur bent overgeleverd, hier heb jij niets in de pap te brokken, hier zijn het de witte kielen die het voor het zeggen hebben. De gang met kloosterverf, de kruisbeelden, alsof je dan nog niet genoeg met lijden bezig bent, de missie busjes, de plastiekbloemen voor het beeld van Maria. Zou een zieke vrijzinnige hier nog de kracht hebben om zich te ergeren aan die katholieke symbolen in een officiële instelling Behalve de nieuwe blok geeft het innerlijke van het hospitaalgebouw een verouderde indruk. Het stinkt er naar urine en medicijnen, de gangen zijn leeg, hol en afgebladerd De kliniek is eerder modern te noemen, de kleuren worden regelmatig hernieuwd en het ruikt er frisser dan in de andere instelling. Het personeel ziet er hier wat geleerder uit en loopt wat vitaler heen en weer, je krijgt de indruk hier wetenschappelijker te worden behandeld, misschien ten koste van de rust die ook noodzakelijk is voor de genezing. Toch hebben ook hier de gangen en kamers een onpersoonlijk iets, nergens sporen van echt leven, van een blijvende aanwezigheid. Wanneer men gehospitaliseerd is dan verblijft men juist op plaatsen waar het zo leeg is, de gewone aktivi- teithet dagelijkse en ook de rust ontbreken er. Juist dan wanneer men al aan familie en vrienden ont trokken is logeert men in kamers als beenhouwersfrigo's, geen degelijk meubilair, geen ruimte teveel, alles is berekend, er heerst geen stemmigheid. De afwezigheid van thuis wordt dubbel zo erg door de onpersoonlijke omgeving. Niets nodigt U uit tot verder leven.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 10