Een moeilijkheid zien de mensen ook in het feit dat de Waterdienst en een drietal zaken in deze straat gevestigd zijn. Een woonerf zou ten nadele van dezen uitvallen, beweren ze. Daartegenover kunnen we wel stellen dat het verkeer niet uitge sloten wordt, en dat de bewoners ook recht hebben op hun deel van het straatleven. Ook de geplande parkeermogelijkheden (ongeveer 18 voor de hele straat) werden nogal streng onder de loupe genomen. Daar er 16 gezinnen met auto zijn, waarvan 8 met eigen garage (3 in de straat, 5 elders), hebben we met 8 parkeerplaatsen en 10 als reserve voor bezoekers meer dan ruimschoots voldoende. Andere opmerkingen hebben dan betrekking op het groen dikwijls werd de vrees geuit voor het vandalisme der kinderen dat bomen en planten niet zou ontzien. We gaan alleszins door met deze actie. Zo is onder tussen bv. reeds een reis naar Delft georganiseerd en volgt er binnenkort een eerste ruimere contact vergadering. Belangrijk is in dit verband ook dat op zaterdag 7 mei, in het UFSIA, Rodestraat 12-14 te Antwer pen, een studiedag over woonerven plaatsvindt. Tijdens deze studiedag, die zich vooral tot beleids verantwoordelijken en ontwerpers/ beheerders en zaakvoerders van bouwmaatschappijen, stedebouw kundigen en ambtenaren richt, zal ook het projekt St. Kamielstraat voorgesteld worden. Wordt deze straat misschien weer een plaats waar mensen kunnen wonen, spelen, werken, elkaar ont moeten en waar de auto wel zijn plaats zal hebben maar zich wel strikt aan bepaalde voorschriften zal moeten houden Dat zullen de bewoners ervan zelf moeten beslissen. De mensen van het struktuurplan én het stadsbe stuur staan alleszins positief tegenover dergelijke initiatieven. SCHEPEN DE NEVE POSITIEF Wat betekent voor U een woon erf Een woonerf heeft volgens mij tot doel de woonomgeving leef baar en aangenaam te maken. Men moet weI voor ogen houden dat woonerven slechts zinvol zijn in straten of wijken waar de mensen op hun eigen woonoppervlakte eigen behoeften niet kunnen waarmaken. In een villawijk b.v. heb ben de mensen ruimte genoeg (tuin, groen, enz.) om zeif daarvoor te zorgen, in b.v. St. Kamiel straat waren gezinnen met veei kinderen in een klein huisje zonder tuin. Hoe zou U reageren wanneer de inwoners van een straat aan de stad zouden vragen deze als woonerf in te richten Als de inwoners van een bepaalde straat een concreet voorstel voor een woonerf zouden doen, dan zou de stad er volledig achter staan. Als wij weten wat ze willen, kunnen wij een dossier openen en ik denk dat het stadsbestuur op dit ogenblik wel zo is ingesteld dat het plan zou worden uitgevoerd. Ik heb trouwens mijn medewerkers altijd voor ogen gehouden dat Openbare Werken niet alleen een instelling is die zich met stenen bezig houdt, maar dat daaraan ook belangrijke sociale aspecten verbonden zijn. Als de mensen zeggen wij zijn het er allemaal over eens dat in onze straat een woonerf komt en wij zijn ook bereid een offer te brengen (nl. dat de wagen niet meer bestendig pal voor de deur staat) om de leefbaarheid in onze straat te verhogen, dan zou ik zeker daarmee akkoord gaan. Op die manier zouden immers heel wat nieuwe ontmoetingsmogelijkheden geschapen kunnen worden de ouden van dagen zouden rustig weer eens op een bank kunnen zitten praten en de kinderen zouden meer speelmoge- lijkheden hebben. Ziet U samenwerking met de mensen uit zo'n straat mogelijk Waar ik op dit ogenblik nog niet zo in geloof is de aktieve medewerking van de mensen aan de verdere uitbouw van dergelijk woonerf b.v. zelf planten van bloemen, enz. Onze huidi ge maatschappij, of sommige mensen tenminste zijn daarvoor te gemakzuchtig. Achteraf zou er misschien wel over het onderhoud ervan kun nen onderhandeld worden. Dat Schepen De Neve het ernstig meent met dergelijke vernieuwingen, bewijst trouwens zijn plan i.v.m. het Sterrestraatje dat binnenkort verkeersarm zou gemaakt worden om andere aspecten zoals spelen of rustig kuieren voorrang te verlenen. 12.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 12