ASTERiX weerd dat het invullen van het inlich tingsformulier dat schepen Monsieur een overzicht moest geven van de be staande jeugdwerking, neerkwam op het geven van een blanco-stem aan de nieuwe jeugdraad. Alsof een groep die informatie geeft over zijn werking daarom moet akkoord zijn met het voorstel voor de werking van een jeugdraad dat men baseert op die in formatie. Enfin, eigenlijk is 't de moeite niet om de dood te doen. De vergadering ontving een geschreven tekst over mogelijke strukturen voor de werking van een jeugdraad, mondeling toege licht door A. Hélin. Na deze geschreven 'tekst volgde een resem veronderstellingen, beschuldi gingen, vaststellingen, en zo meer over het beleid van schepen Mon sieur. Men had dit niet kunnen (dur ven) op papier zetten omdat het on der de middag op een half uurtje voorbereid was (kwaliteit gegaran deerd). Enfin, een hele avond gelul over wat iedereen zag in zijn glazen bol over de toekomst. Een fundamentele opmerking van iemand van de KSA leek ons terzake. Hij ergerde zich aan het feit dat de inrichters, vooral katholiek geïnspi reerd, zich in een sterke defensieve houding zetten en iedereen meesleur den in een, op zijn zachtst uitge drukt, argwanende houding tegenover wat ons te wachten stond voor jeugd beleid onder een socialistische" schepen. Op het einde kwam er plots een voor stel tot motie aan de schepen waarin verzocht werd om inspraak in en het spoedig oprichten (voor mei) van een nieuwe jeugdraad. Als er nog veel dergelijke vergaderin gen komen zal de sfeer zodanig aan genaam worden dat we eerst nog en kele maanden kunnen ruzie maken al vorens een nieuwe jeugdraad te heb ben. Dan zal het lang na mei zijn, en niet van de schepen afhangen. P.S. De inrichters, die steeds aan dachtig Vies Oilsjt lezen, hadden gezorgd voor een neutrale ge spreksleider zodat we op dat vlak geen kritiek zouden kunnen geven. Wat laat een halfslachtig initiatief met een zogenaamde, professionele gespreksleider, dan nog speciaal uit Kortrijk (of om streken) GIJZEGEM EN AFSPRAKEN Op de hoek Schoorstraat-Kerkstraat te Gijzegem, dacht het vorige gemeen tebestuur dat het veiliger was de gracht naast de weg dicht te leggen. Zij spraken af met de eigenaar van het aangrenzend stuk om voor de helft in de kosten tussen te komen. De eigenaar betaalde aldus aan de ge meente 580 fr. voor de helft van de onkosten. Om zijn eigendom wat aantrekkelij ker te maken, vroeg de eigenaar aan de ondernemer om de rest van de gracht ook maar dicht te maken. Tot zijn grote verbazing diende hij voor de volle prijs ook 580 fr. te betalen. Mooie afspraken konden die mensen van het gemeentebestuur maken. WIE VEEL GELD HEEFT, MAG HET LEEFMILIEU VERNIETIGEN In ons vorig nummer hadden we het over de bedreiging van het leefmilieu van de bewoners van de appartements gebouwen (indertijd door de firma Etrimo gebouwd) aan de Raffelgem- straat en de omliggende buurt. De laatste gebeurtenissen in deze zaak geven weinig reden tot optimisme. De mensen van „werkgroep Park Ter linden" hebben het gevoel dat met hun aktie en argumenten weinig reke ning gehouden wordt. Burgemeester Louis D'Haseleer ont ving de beide partijen en plande een onderhoud met het voltallig schepen college, de eigenaars en bouwheren (waar weinig verschil tussen is) en een delegatie van de werkgroep Park Ter linden. Of dit belangrijk zal zijn is zeer de vraag, want in stadhuiskrin gen horen we steeds maar zeggen dat het nieuwe bouwplan toch „heel mooi is en een verbetering is in verge lijking met het vorige plan". Ondertussen komen heel wat „vieze" dingen aan het licht waarop we in een volgend nummer uitgebreid zullen te rugkomen. Hier ligt trouwens een be langrijk werkterrein voor ons aller Vies Oilsjt, want het maandelijks ver schijnen houdt zijn beperkingen in omwille van het niet tijdig kunnen weergeven van de aktualiteit. Wij hopen dat de werkgroep Park Terlinden de zaken echter op de voet blijft volgen, de bewoners mee betrekt en duidelijkere aktie gaat voeren, want de tijd staat niet stil terwijl men „overlegt" met de betrokken partijen. Volgende maand meer dus over deze zaak waarin het stadsbestuur een ernstige verantwoordelijkheid heeft, en er misschien goed aan doet nog even te kijken naar wat zij beloofden in de beleidsnota.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 17