KQRIEQS WÊÊËÊBËÊÊÊË 50T AALST 5. HERDERSEM Deze brief is reeds elders verschenen Wij vonden hem echter vies genoeg om hem onze lezers niet te onthouden. De CVP oppositie in de gemeenteraad had mijns inziens meer dan reden om er tijdens de laatste ge meenteraadszitting van onder te trekken. Ik was tot verleden jaar gemeenteraadslid van de oppositie in Hof stade. Het verschil is groot met Aalst. In Hofstade geen overladen dagorden en ruime gelegenheid tot voorbe reiding. In Aalstagenda met 156 punten en slechts 3 dagen gelegenheid om de dossiers in te zien (dan nog tijdens mijn werkuren). Bij nazicht van deze onoverzichtelijke hoop dossiers bemerk ik dan onder nr. 43 lening met het Ge meentekrediet van België van 460.000 fr. voor de aankoop van aangepast meubilair tot inrichting van een cultureel centrum. Benieuwd om te weten welk cultureel centrum wel meubilair nodig heeft op dit ogenblik, kom ik tot de straffe vaststelling dat het bedoeld meubilair niets te maken heeft met een cultureel centrum" maar wel, dat meubelen voor een half miljoen zullen aangekocht worden ter stof fering van kabinetten voor nieuwe schepenambten. In andere stukken van het dossier is te lezen dat het meubilair gaat aangekocht worden „voor het inrichten van een nieuw lokaal in het geklasseerde stadsge- bouw Huis Van Langenhove te Aalst" (n.v.d.r. Kapellestraat, vroeger Rechtbank). In de leningsaanvraag aan het Gemeentekrediet van België is er sprake van „inrichten van een cultureel lokaal". Welke soep is dat Waarover gaat het nu eigenlijk Weten de leden van de meerderheid wat zij goedge keurd hebben in afwezigheid van de oppositie Heeft de oppositie geen gelijk aan zo iets niet mee te doen Is het Gemeentekrediet van België wel goed ingelicht waarover de lening gaat Het schepencollege had onlangs besloten geen toelichting bij de gemeenteraadsagenda meer te bezorgen aan de gemeenteraadsleden. Het heeft misschien gelijk anders had het moeten uitleggen dat de aankoop van „meubelen van het cultureel centrum" eigenlijk voor aankoop van een half miljoen frank mobilair voor schepen kabinetten moet gelden. Wij zouden er kunnen mee lachen ware het niet dat zogenaamde culturele kredieten op deze wijze aange wend worden voor het luxueus inrichten van schepen kabinetten. Eugeen Van Der Biest, CVP-Gemeenteraadslid. Deze historische verhandeling over de voormalige gemeen te Herdersem is de eerste van een geplande tiendelige ge schiedenis van Groot-Aalst. De andere delen zullen verschijnen in de periode 1977-79 naargelang van de inlevering. De auteurs Jos Ghysens (Aalst), Edmond Moortgat (Baardegem), Va- lère Gaublomme en André De Meuiemeester (Erembode- gem), Marcel Visart (Gijzegem), Jozef Vermoesen (Her dersem), Jozef De Brouwer (Hofstade), Dom Wilfried Ver- leyen (Meldert en Moorsel) en Luc Robijns (Nieuwerker- ken) stelden ze samen in opdracht van het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis. Zij wensten op die manier voor hun oud-gemeente een historisch en lite rair gedenkteken op te richten waarbij achtereenvolgens aan bod komen een geschiedkundig overzicht van de lokaliteit, de territoriale evolutie, de toponymische ver klaringen, het ontstaan van de straatnamen en een be knopte beschrijving van de belangrijkste gebouwen en monumenten. Het werk mondt uit in een omvangrijke documentaire ico nografie waarin alle straten, pleinen en stegen zijn gere produceerd. De foto's werden voortreffelijk genomen door Paul Van den Abeele, Guido Coppens, Bert Lambrecht, Constant Veillefon, Mimi De Loose, Jan Muylaert, Frans Ganzeman en Mare Ghysens. Ze legden op een speciale wijze het mi lieu van een gemeenschap in haar laatste autonoom jaar vast. Een uiterst origineel, boeiend en waardevol document voor iedere Groot-Aalstenaar. Een standaardwerk, rijkelijk geïllustreerd met vele kaarten, plattegronden en meer dan 2.000 foto's, zoals nog nooit over een stad werd gemaakt. Terzeifdertijd een toeristische gids en een wandeling door haar 783 straten. Formaat 21,5 x 28 cm. Beperkte oplage. Inschrijvingen J. Vermoesen, Grote Baan 82, 9381 Herdersem, Prk. 000-0582345-54. Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis, A. Liénart- straat 23, 9300 Aalst, Prk. 000-0572139-33. tfist GROOT-AALST Deel 5. HERDERSEM Jozef Vermoesen Met voorwoord van Antoine Muylaert, laatste burgemees ter van Herdersem.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 18