partij- of syndicale bonzen. En wat is er dan na 1 dag fanfare en vendelzwaaien veranderd Mr. De Lathouwer gaat rustig verder om het geld dat hij op de rug van de werkmensen verdiende te investe ren in bouwplannen, N.V.'s en dergelijke rotzooi, die het leefmilieu van de eenvoudige mensen naar de botten helpt. Zo'n zaak is niet tot stilstand gebracht door wat beloftevolle slogans. Wat doet deze zogenaamde „arbeiderspartij" dan konkreet voor de belangen van de „gewone" mensen in hun dagelijkse woon- en leefmilieu En Fabelta De B.S.P. en het A.B.V.V. hebben mooi praten over het openbaar industrieel initiatief om de willekeurige macht van het patronaat in te dijken? Wat hebben zij dan gedaan om deze werkplaatsen te verdedigen Wij hebben er alvast niet veel van gemerkt De betrokken werknemers wellicht ook niet. En ook zij kunnen na één dagje optocht met onzekerheid terug naar huis. Vroeger was het „geen rood, geen brood". Wij krijgen de indruk steeds meer „B.S.P.-(b)rood en spelen" te zien. Wie zit er aan de top Er moeten geen doekjes rond gewonden worden. De heren die zich „opgewerkt" hebben in de „socialistische arbeidersbeweging" spelen „ferm" het spelletje van het patronaat mee. Zij hebben geen tekort aan job's als beheerders in de bank wereld, het bedrijfsleven en noem maar op, Van die mensen moeten de werknemers niet meer verwachten dan van het patronaat zelf, alleen gebruiken zij andere slogans. Niet alleman die werkt in de arbeidersbeweging is op dergelijke manier omgekocht en verloren voor de echte arbeidersstrijd. Er zijn ook andere mili tanten. Vooral diegenen die (nog) weten wat het is dag in dag uit in de fabriek te staan. We verwach ten niet dat een vakbondsmilitant een buldozer is die de massa tegen wil en dank voortsleurt in een strijd voor een andere maatschappij. Dat is trou wens niet nodig ook, want heel wat werknemers weten wel waar het schoentje knijpt. Maar wie ondersteunt hun strijd Wie animeert de akties Wie helpt pamfletten opstellen, spandoeken schilderen en dies meer De Belgische Werklieden Partij (B.W.P.) van eertijds is de B.S.P. geworden. De arbeiders- strijd van toen is de verzoeningspolitiek van het „overleg" geworden. Baas en arbeiders samen aan tafel, en de syndika- ten als scheidsrechter. En dat allemaal in naam van 't „algemeen belang", alsof de belangen van patronaat en arbeiders dezelfde zijn Er zullen meer dan 1 mei - vieringen nodig zijn om de arbeidersbeweging terug te geven aan de arbei ders. En zeker 1 mei - vieringen voor alle arbeiders, en niet alleen de B.S.P. 'ers U W<ip »s»nst |A«öe'Oee5-- OePierrfDeN- STooertTEct ENANDESE

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 5