GIJZEGEM WIL SPORT- EN RECREATIECEN TRUM UITBREIDEN I f Net voor de fusie nam het Gijzegemse gemeentebestuur het initiatief het domein van de paters Oblaten aan te ko pen om een gemeentelijk centrum ervan te maken. Nu, twee jaar later, is er heel wat te doen rond de uitbreiding van het recreatiecentrum. Bij het napluizen van deze af faire voelden we al vlug dat ook hier macht, prestige en bezit de leitmotieven vormden voor de VZW Sport- en Recreatiecentrum. Historiek van de aankoop. De aankoop van het domein langs de Schoorstraat werd door iedereen goed onthaald. Toen het deel langs de Kerkstraat - zonder veel aandacht van het gemeentebe stuur - aan een privé persoon voor iets meer dan twee miljoen werd verkocht, waren heel wat mensen onge lukkiger gestemd „waar zullen de ouden van dagen nu vergaderen Waarom laat men dit prachtig complex ver kommeren Om het later af te breken De oudjes kregen voorlopig onderdak nog van de eigenaar, doch het jeugdhuis en de bibliotheek moesten het met de kleedkamers van het patronaat stellen. Zij hadden reeds enkele malen nochtans gevraagd elders een onderdak te krijgen. De gebouwen van de paters Oblaten zijn immers geschikt om én de ouden van dagen én het jeugdhuis én de bibliotheek te huisvesten. Maar gedane zaken nemen geen keer. Rekreatiecentrum zoekt uitbreiding. Nu amper twee jaar later zoekt het centrum opnieuw uit breiding. Men ging weer aankloppen bij de paters voor het domein Masenot. Dezen stuurden het gemeentebestuur wandelen met het voorstel het huis in de Kerkstraat - eigendom van de familie Van Rooy - aan te kopen. Het huis en de achtergrond tot de Schoorstraat werden ge schat op 2,1 miljoen. Van Rooy deed een tegenvoorstel van 3 miljoen voor het huis, een deel van de achtergrond én doorsteek naar de Schoorstraat. Men kwam niet tot een vergelijk. Na inzage van het gewestplan, waaruit bleek dat de grond aan de Meirweg ook bouwgrond was, werd de prijs door de eigenaars tot 3,4 miljoen opgetrokken. Het gemeentebestuur nam dan zijn toevlucht tot een ont eigeningsplan en het domein werd aangekocht voor 3,4 miljoen, evenwel zonder uitrit langs de Schoorstraat. Het huis, dat bouwvallig verklaard was, zou worden afge broken en het geheel zou parking worden ter onlasting van de Kerkstraat, De aktiegroep Leefmilieu heeft onder tussen bezwaren geuit tegen de parking aangezien de uit rit langs de Kerkstraat te gevaarlijk is. Maar de parking is er nog niet. Het huis staat er nog steeds als verkiezingsplakbord. Blijkbaar is men het nog niet eens wat er zal mee gebeuren. Immers oorspronkelijk was gans deze affaire bedoeld als uitbreiding van het recreatiecentrum. Nu tracht men dus de bestemming van parking te veranderen. Maar voor zo ver het ons bekend is, heeft het recreatiecentrum dit do mein nog niet in handen. En mocht dit wel al het geval zijn, dan had men mits een beetje meer te betalen aan de paters Oblaten, gebruikskla re lokalen die in degelijke staat zijn. Nu echter moet nog alles gebouwd worden. Het huis verkeert immers in z'n erbarmelijk toestand, dat oplappen geen enkel zin heeft. Waar loopt het zwembad heen In het domein van het recreatiecentrum bevindt zich ook een zwembad. Dit zwembad is indertijd nog door de paters zelf gebouwd. Het eerste jaar dat het centrum toegankelijk was, was dit zwembad de trekpleister van de gemeente. Na de zomer echter werd dit om hygiënische redenen afgekeurd. Er diende een zuiveringsstation gebouwd. Talloze ideeën en plannen werden hieromtrent verspreid. Men zou het zwembad overdekken, nieuwe kleedkamers bouwen, een zuiveringsstation bouwen en dies meer. Men praatte er net zolang over dat de mensen van Gijze- gem de lange hete zomer maar moesten koelen in eigen badkuip. Nu heeft men nieuwe plannen. Van het huidige zwembad zal men kleedkamers maken. Het zwembad zal komen verschiet nietin de hof van de pastorij Nu moet men weten dat deze hof een enig mooi stukje onaangeroerd natuurschoon bevat. Rond een klein meer tje, waar jaarlijks eenden hun nabestaan komen verzeke ren, staan een aantal oude bomen. Naar we vernomen hebben, zijn dit de oudste bomen van ÊEMHMTaUK SPORT MEATiEOfOTM

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 6