LAPMIDDEL OF OPLOSSING STRUKTUURPLAN-AALST Tentoonstelling-Verkiezingscam pagne Herinnert gij U ook nog het initiatief dat genomen werd enige maanden voor de laatste gemeenteraadsverkie zingen in de ruimtes van de stedelijke dienst voor openbare werken. Er was niet veel volk maar wel veel mensen. Al kan men achteraf verontwaardigd zijn over onverstaanbare voorstel lingswijze en problematiek, men moet er eerst geweest zijn om te kun nen oordelen. Specialisten steken zoiets in mekaar en denken daarbij blijkbaar alleen aan hun collega's-specialisten, terwijl de gewone mens het toch moet kunnen beoordelen. Men gaf er U de kans om door een schriftelijke enquête uw me ning te zeggen. Maar wat kan men op één, twee, drie uit zijn mouw schud den om iets voor te stellen of te wij zigen als technici er maanden aan ge werkt hebben en het zomaar op uw voorhoofd komen plakken. Deze ekspo was in elk geval beter dan niets, wie niets doet kan niets mis doen. Indien er nu eens een paar gewone inwoners waren uitgenodigd om mee te werken aan idee en tentoonstelling „struktuurplan" dan had het plan heel wat meer mensen aangesproken. Al bij al heeft zo'n studie zeker nut tige kanten, het werd trouwens tijd dat zoiets gebeurde. Er zijn echter ook veel gevaren aan verbonden. Had het plotselinge opgevatte plan een po litiek karakter met de nakende ver kiezingen Het lijkt er alleszins op daar het plan ergens vastzit, zelfs bij na verjaard is. Sommige zaken zijn zelfs reeds achterhaald. Om het om gekeerde te bewijzen zou het plan een continuïteit moeten hebben, er zouden eindelijk beslissingen moeten vallen om het tenslotte toch eens in de realiteit om te zetten. Beslist U niet mee, dan beslissen zij voor U. Alle respekt voor de verantwoordelij ke taak van onze beleidsmensen. Ech ter, niet elke politieker die U verte genwoordigt zal uw belangen verde digen en is in die opvatting grootge bracht, teveel zien zij zichzelf als be kwame specialisten omtrent de pro blematiek die onder hun bevoegdheid valt. Bewoners, gij zijt de échte spe cialisten in deze struktuurproblemen. De mens om wie het gaat, zit niet in het gemeentehuis maar voor de TV, in het café, op de straat en in de trein. Gij, bewoners, belevers van de stad moet meebeslissen, het is zelfs de taak van uw gemeentebestuur om dit te stimuleren. De zwijgende meer derheid, de bevolking heeft nooit ge leerd mee te beslissen. Onze stad kan ingedeeld worden in dorpen, buurten, wijken of parochies. Waarom zouden er nu niet een paar commissies bij kunnen die zeker nut zouden hebben, direkt werkzaam tus sen de bevolking en niet alleen ge vormd door de bestuursmeerderheid, meer nog, ook met niet partijpolitiek gebonden mensen erin Neem de handschoen weer op. Wij, mensen, inwoners, vrienden, ook tussen pot en pint moeten wij deze zaak ter harte nemen. Als wij mekaar ontmoeten dan praten wij erover. Praat ook met hen, uw politiekers. Aan het eigen lijf gevoelt men het best. En de buurt, de woonplaats is ons eigen lijf. Op onze open redakties bent U wel kom en op de zitdagen der schepenen ook. Ga naar hoorvergaderingen en laat uw stem horen, werk aan uw eigen omgeving, uw stad. Een TV is ook niet alles. Heren ontwerpers en stadsmagistraten, maak nu eindelijk eens van het „voorlopig tekstueel compendium" zoals het in het voorontwerp struktuurplan schit terend wordt gezegd, een echt ont werp en kom ermee naar buiten. Bericht de mensen van het doel, de kosten, de plannen en laat groe peringen en individuen die erover denken ook aan het woord. STRUKTUURPLAN-ONTWERP (VERKEER) midden rfne] in-i/ittiikwcg, //////JU city-n'ficj ft centrum STRUKTUURPLAN (VERKEER) Voor Mogelijk 1) Zich van woonbuurt naar. woonbuurt te be geven met de wagen. 2) Zowel rond als door de stad te rijden. 3) Zowel Woonbuurten als stadskern vanaf de grote ring goed te bereiken. Nadeel De cityring, als verkeersstroom met hoge ver keersbelasting, isoleert de stadskern van de woonbuurten. Besluit Autoverkeer-bevorderend, ten nadele van de voetgangers. ALTERNATIEF VERKEERSPLAN Voor Zowel woonbuurten als kern zijn goed be reikbaar vanaf de grote ring, De kern wordt niet geïsoleerd. Nadeel De grote ring krijgt een hoge verkeersbe lasting. Onmogelijkheid door de stad naar andere woonbuurten te rijden. Besluit Het voetgangersverkeer wordt aangenamer, het autoverkeer wordt afgeremd.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 8