EEN JAAR OUDE SUPERMARKT MOET AFGEDROKEN WORDEN Vorige zomer begon De Croock aan de bouw van een supermarkt gelegen aan de Raffelgemstraat te Aalst. Zonder vergunning tot wijziging van verkaveling of bouwvergunning rees het onesthetisch monster uit de grond. Ongegeneerd nam hij een gedeelte van het park in en de toevoerweg die voor Etrimo noodzakelijk was om stookolie naar de verwarmingsinstallaties te brengen. Bij de werken werd tevens een kabel vernie tigd die De Croock nog steeds niet heeft laten herstellen. Alsof dit nog niet voldoende was, negeerde hij ook nog de bouwvoorschriften en voerde hij alles uit naar eigen goeddunken. Een eerste proces in kortgeding verplichtte De Croock ertoe over zijn eigendom een weg vrij te laten voor de aanvoer van stookolie voor Etrimo. Eind juni dit jaar deed de rechtbank van Dender- monde een definitieve uitspraak. De Croock moet een gedeelte van het gebouw afbreken en de weg naar de stookolieplaats en het park in zijn oor spronkelijke staat herstellen. Indien hij dat niet binnen de 4 maand doet, mag Etrimo (vertegen woordigers van de appartementseigenaars) de af braak laten uitvoeren op kosten van Mr. De Croock. Het ziet er niet naar uit dat De Droock op eigen initiatief de werken zal beginnen. De bewoners van Terlindenpark mogen echter ge rust doorbijten en recht maken wat krom is. Het is een principiële kwestie. Iemand zoals De Croock die op dergelijke manier de wet overtreedt en de gemeenschap schade be rokkent, moet ons medelijden niet wegdragen. Teveel van dergelijke grote ondernemende ty pen (de kleine man moet zich aan dergelijk avon tuur niet wagen) rekenen er juist op, door de men sen en de overheid voor voldongen feiten te plaat sen, toch hun kopken te kunnen uitwerken. De weinige wetten die onze stedebouw een beetje ordenen, moeten toegepast worden. Dat geldt ook voor diegenen die kapitaal bezitten. AFBREKEN DUS Het stadsbestuur speelde mee in deze foefelzaak. Dat schepen De Neve en dus ook wel Louis D'hae- seleer en het schepencollege op de hoogte waren van deze gang van zaken is overduidelijk. We vermeldden dit reeds zijdelings in vorige num mers waar we het hadden over de akties van de werkgroep Park Terlinden. Zo, op het laatste on derhoud van het voltallige schepencollege met de werkgroep, werd hierover nog gepraat. De mensen van de werkgroep stelden toen dat de gang van za ken bij de bouw van de supermarkt allesbehalve correct was. Dit werd echter zo heftig mogelijk ontkend. Jan De Neve heeft dus duidelijk vrij spel gegeven aan De Croock en getracht achteraf de papieren voor hem in orde te brengen. Dat is echter niet gelukt, want de beheerders van de twee buildings aan het Terlindenpark gaan het gepruts van het stadsbestuur met duidelijke bewij zen voor de Raad van State brengen. De Croock doet rustig verder... Om het geheel nog wat af te werken voegde hij er onlangs milieuhinder aan toe. Voor het bewaren van groenten en andere frisse dingen, plaatste hij een koelinstallatie. Om zijn nieuwe aanwinst te la: ten ventileren, kapte hij een 4-tal gaten in de bui tenmuren. Voor zover wij weten zonder bouw vergunning. Twee langs de kant van het Terlinden park en twee langs de oprijbaan van de tweede building. Het gevolg van deze kunstgreep is een stevig ron kend lawaai dat zowel de rust in het park als bij de buren grondig verstoort. Het door de aktie van de werkgroep gevrijwaarde park is nu zo „aange naam" om in te rusten als een machinekamer. Om nog niet te spreken van de nachtrust van een aantal omwonenden die zo goed als onmogelijk gemaakt wordt. Normaal moet voor het plaatsen van een milieu- hinderende installatie een vergunning aangevraagd worden en kan een openbaar onderzoek ingezet worden. Schepen De Maght van leefmilieu schijnt echter van niets te weten

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 10