ZON OF REOEN... DE VAKANTIE JEUGD ATELIERS ZIJN GESTART! De vakantieperiode is weer eens achter de rug, een nieuw schooljaar begint. Tijdens deze twee maand lange tijd van nietsdoen konden ongeveer 200 kinderen uit „ons aller Groot Aalst" zich een maandlang amuseren op een 5-tal ingerichte speelpleinen de vakantiejeugdateliers. Dit initiatief werd genomen door de stad Aalst m.m.v. het Bestuur voor Jeugdvorming (BJV - Ministerie van Nationale Opvoeding), het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn (NWK) en het Jeugdsekretariaat van de stad dat voor de konkrete speelpleinanimatie zorgde. Met enkelen van V.O. gingen we nader kennis ma ken en bezochten vier van de vijf speelpleinen (nl. Baardegem speelplein Dorp, Erembodegem speelplein Ressebeke, Gijzegem Rekreatiecentrum en tenslotte Kerrebroek) en hadden een gesprek met Guido Moens (G.M.), vrijgestelde van het Jeugdsekretariaat. Het initiatief groeide uit het idee om vooral voor kinderen waarvan beide ouders uit werken, een de gelijke opvang te verzorgen. Wat wij zeker goed keuren. Temeer, omdat dit een overheidsinitiatief is dat beantwoordt aan bestaande behoeften nl. opvang en kreatieve begeleiding van kinderen. Eind april, begin mei startte men met aanwerving van begeleiding, inrichting van de speelpleinen en voorbereidende vergaderingen. De kinderen wer den ondermeer via een foldertje op school op de hoogte gebracht. Naar mening van verscheidene gei'nterviewde mensen kwam dit vrij laat vooral volgens Erembodegem, waar reeds een speelplein werking bestond die, na de fusie ingelijfd werd bij het initiatief van stad Aalst. De propaganda liep ook uit de hand doordat de foldertjes meestal niet tot bij de ouders geraakten. Aanvankelijk bereikte men slechts een totaal van 40 kinderen tijdens de eerste week. Volgens G.M. was dit vooral te wijten aan een gebrekkige propa ganda en een telaat starten van de werking op 18 juli. Beter zou zijn de werking onmiddellijk op 1 juli te starten. In de loop van dé periode trachtte men nog meer ouders te bereiken via een stencil. Samen met de eigen propaganda door de kinderen steeg het totaal aantal tot 90 kinderen de tweede week en 125 de derde week. Doch volgens ons ligt een belangrijke oorzaak van de eerder trage start in het financiële aspekt. Per dag en per kind kostte dit voor de ouders 100 fr. met gekookt eten, twee konsumaties en vervoer, verzekering, materiaal (betaald door de stad) en lonen voor de begeleiding (betaald met de opbrengst op elk speelplein) incluis. Verder subsidieert NWK nog 20 fr. per kind en het mi nisterie voor de lonen. Ondanks deze rij voordelen blijft 100 fr. veel en een drempel. Men probeerde hieraan wel tegemoet te komen door een prijsvermindering in te schakelen vanaf het tweede kind (50 fr.). Doch opteren wij voor een zo hoog mogelijke bijdrage van de overheid en zo min mogelijke financiële last voor de ouders, zodanig dat het voor iedereen in principe gratis wordt. Niemand hoeft zich dan nog te buigen over prijsvermindering, uittreksels uit belastingen en

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 14