m - "as**: andere administratieve rompslomp. Na de trage start steeg het aantal kinderen tot 215 de vierde week, wat positief mag genoemd worden. Vanuit de verschillende kontakten kwam de kwa liteit van de begeleiding naar voor als het voor naamste probleem. Als kriteria voor aanwerving basseerde men zich op bezit van diploma's of brevetten. Doch hiermee is de kwaliteit van een monitor nog niet bewezen. Om de gewenste bezetting van 1 begeleider per 10 kinderen te bereiken werden mensen aangewor ven alleen op basis van ervaring in jeugdbeweging en dergelijke meer. Gevolg hiervan was dat heel wat begeleiders eigen lijk niet voldeden aan de eisen van het werk. Naar volgend jaar toe bestaan echter reeds plannen om dit probleem op te vangen. Door het organise ren van cursussen en stages op de respectievelijke speelpleinen voor kandidaat-monitors wil men pro beren om de kwaliteit van de speelpleinwerking te verhogen, wat we positief vinden. Immers het is niet genoeg om de kinderen veilig van de straat te houden, doch met hen ook iets meer te beleven en kreatief bezig te zijn. Verder vernamen we nog dat er plannen bestaan om de speelpleinwerking tijdens het jaar verder uit te bouwen, hierbij de omwonenden te betrek ken (vb. voor toezicht, en de terreinen verder aan te passen (o.m. een weide en stuk bos, eigen dom van de stad te Kerrebroek). Op enkele uitzonderingen na kwam het program ma ons kwalitatief goed over. De kinderen en be geleiding waren entoesiast en hadden ook de mo gelijkheid om meer te doen dan de gekende spel letjes uit de klassieke jeugdbewegingen vb. na- tuurexploratie, begeleide bezoeken aan allerhande, kreatief werken met klei en verf, ravotten op een boomgaard, in de zandbak, kampen bouwen enz... Met de „coca-spelen", (animatienamiddagen met coca-cola) waren we minder gelukkig omdat het volgens ons onjuist is dat de speelpleinwerking ge bruikt wordt voor andere doeleinden nl. reklame voor een immens bedrijf waarvan het produkt dan nog ongezond is voor kinderen. De kompetitieve sfeer van deze namiddagen kan men ook moeilijk kwalitatief noemen. Al bij al is het zeker aanbevolen om dit initiatief verder te zetten. Dit jaar werden slechts 200 kin deren op een totaal van 12.000 bereikt. Doch met een betere aanpak en voorbereiding kan dit zeker stijgen.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 15