Mm TOERISTEN WAARHEEN 't Is voor iedereen vakantie, meenden de hotel uitbaters van het Aalsterse en de meesten sloten dan ook maar hun deuren juist tijdens de vakantiedagen. Ook de verstokte campeerders laten Aalst links liggen. Wanneer gaat het stadsbestuur eens op zoek naar een oplossing Een camping zonder sterren kunnen we alvast aanraden het terrein Oud-Hospitaal. Dit werd trouwens reeds in het verleden voor dezelfde doeleinden gebruikt. Ondertussen zoekt onze keurtroep detectieven lustig verder. 2. LICHT OP ROOD VOOR GROEN Bloemen- en grasliefhebbers kunnen wel meewarig het hoofd schudden als ze de onkruidperken met gras ertussen aanschouwen in de Pontstraat, Esplanadeplein en Graan markt. Maar deze liefhebbers kunnen er zich wel op beroemen dat hun bloemen stad Aalst de gelukkige bezitter is van een kweekserre (voor planten). Die staat aan 't verkeersparksken (dat niet gebruikt wordt), aan de Parklaan. De serre staat er echter bloem- loos bij leeg. En de salviakes, die in 't stad hun rode topkes boven het onkruid uitsteken, werden bij een kweker te Aalst gekocht. Of hoe het ook duur kan. vS TOERISME Vóór hun reis naar 't warme Zuiden, de kille fjorden of de regen-Noordzee heeft onze gemeenteraad nog vlug een twintigtal Aalstenaars tot lid van de „stedelijke advies commissie voor toerisme en vreemdelingenverkeer" gebombardeerd. Fotootje voor de krant, (formeel) kiezen van een bestuur en glaasje aangeboden door hostess. Of bovengenoemde leden met hun zware titel al thuisge- raakt zijn, weten wij nog niet, maar het toeristisch seizoen is voorbij en de commissie is niet samengekomen. De markt bleef er auto-vol bij... 4 OPGELET OP DE R.V.A. Zoals het past ging ik mij in juli, na met vrucht de pijn lijke examens doorgemaakt te hebben in mijn laatste jaar hoger onderwijs, aanbieden op de rijksdienst voor arbeids voorziening te Aalst. De bediende wist me echter niet te vertellen of ik, na de wettelijke wachttijd van drie maand, recht had op werk loosheidsvergoeding. Ik kreeg te horen dat ik het op 28 oktober wel zou weten. Met dat mooi vooruitzicht 4 maand niet te weten waar ik aan toe was, trok ik naar de rechtskundige dienst van het A.C.V. De bediende aldaar vermoedde dat ik geen recht had op werkloos heidsuitkering. Voor alle zekerheid telefoneerde hij echter naar iemand van de R.V.A. die het wellicht goed kon we ten. Ik kreeg dan maar de verzekering dat ik niet kon gaan doppen en dus eerst minstens 6 maand moest werken Een week later trok ik weer naar de R.V.A. om me eens bij iemand anders te informeren. Na wat uitpluizen van mijn dossiertje bleek dat ik wel kon gaan doppen. Misschien kan de R.V.A. eens een bijscholingskursus voor z'n eigen personeel organiseren. STADSBESTUUR VERBREEKT BELOFTEN MET WERKGROEP PARK TERLINDEN Je herinnert je nog wel dat de werkgroep Park Terlinden als resultaat van een maandenlang gevoerde aktie een vrij goeie overeenkomst met het stadsbestuur bekyvam. Voor de vrijwaring van het Terlindenpark bekwam het stads bestuur een principiële overeenkomst met de firma Matexi die van haar bouwplannen afziet en een ruilgrond op De Bioley zal verkrijgen. Voor wat betreft de onderhandelingen met H. De Lat houwer gaat het wel moeilijker. Hij zou niet bereid zijn af te zien van zijn plan om beide fasen van zijn bouwplannen uit te voeren. Het stadsbestuur had beloofd geen bouwvergunning te verlenen aan H. De Lathouwer alvorens een oplossing te hebben gevonden om het tweede gedeelte (achter de tweede building van Etrimo) te vrijwaren als groengebied. De zaak zou in zijn geheel afgehandeld worden. De bouw- vergunnig is echter wel verleend. Op één en dezelfde dag kreeg een lid van de werkgroep te horen van Jan De Neve dat er geen bouwvergunning verleend was en enkele uren later hing ze reeds uit op de goedkoop aangekochte bouwgrond van H. De Lathouwer Aldus iemand van de werkgroep. Op z'n minst kurieuse dingen. De werkgroep kan dus nog niet op beide oren slapen. Gaan nu ook privé-mensen knagen aan onze historische dreef van Gijzegem.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 17