EEN ANDERE KLOK OVER DE MOEILIJKHEDEN IN DE P.V.V. Als je wat het heen en weer gepraat volgt in ver band met de moeilijkheden in de P.V.V. en Louis D'haeseleer krijg je de indruk dat hij niet liever zoekt dan uit de partij te gaan. Geregeld werkt hij zich in het middelpunt van de (pers)-belangstelIing met het dreigement ontslag te nemen uit de partij en een andere op te richten als hij zijn zin niet krijgt. Meer bepaald wil hij dat enkele Herzeelse P.V.V.- ers uit de partij gestoten worden omdat zij tijdens de laatste gemeenteraadsverkiezingen met een scheurlijst opkwamen. De zaak schijnt de burge meester zwaar op de maag te liggen want in ver band hiermee heeft hij enkele maanden de pers medewerker van het laatste nieuws geweigerd op de persconferenties van het schepencollege. Hierbij waren termen als machtsmisbruik niet uit de lucht gegrepen. Ook nu wendt hij alle mogelijke invloed aan om binnen de P.V.V. gelijk te krijgen. Op 1 augustus 1977 was er een spoedvergadering te Aalst met tal van P.V.V.-mensen. Deze stemden een motie goed waarin zij de volledige steun toe zeggen aan ,,hun voorman". Uit goede bron verna men wij echter dat bepaalde leden van de partij op deze bijeenkomst niet werden uitgenodigd. Waar schijnlijk ging het zo vlugger om een eensgezinde motie te stemmen. Hij zou er ook beweerd hebben dat de zaak met de persmedewerker van het laatste nieuws opgelost was in die zin dat deze laatste zijn job bij deze krant zou kwijt zijn, wat niet strookt met de werkelijkheid. De scheurmakers. Omdat tot nog toe in de pers de stem van de zoge naamde scheurmakers nog niet gehoord was, spra ken we even met Paul Verleysen, voorzitter van de P.V.V. van klein Herzele. Paul Verleysen houdt vol dat zij geen scheurmakers zijn en alleen opgeko men zijn met een echte P.V.V.-lijst waarvoor zij onder druk van Louis D'haeseleer, van de nationa le leiding geen nummer kregen. Hij meent ook dat de moeilijkheden langzaam aan gegroeid zijn. En kele jaren geleden huurde de P.V.V. van Herzele een café waar zij een partijlokaal met zitdagen voor politiekers uitbouwden. Louis D'haeseleer bleef rustig verder werken in de gebouwen van de Liberale Sociale Werken te Herzele. Het zou de mensen van de plaatselijke P.V.V. kwa lijk genomen zijn iedereen te hebben geholpen en voor iedereen te hebben gewerkt in plaats van al leen voor D'haeseleer en zijn familie. Het is gewe ten dat Louis zijn dochter Diane vooruitschuift als grote opvolgster van hem. P. Verleysen vertelde ons ook dat op de liberale sociale werken zowel de man van Diane D'haeseleer als een dochter en een schoonzoon van hen werken en wellicht is dit fa milieportret nog onvolledig. Koptrekker van de lijst der niet-scheurmakers was C.V.P.-er. De lijst die in Herzele met de gemeenteraadsverkie zingen opkwam en die door de Aalsterse burge meester wel verdedigd wordt werd inderdaad ge leid door enen Mr. Buysse die 8 jaar C.V.P.-burge- meester geweest was. Men hoopte met een cen- trumlijst van P.V.V.-ers, C.V.P.-ers en V.U.-ers een volstrekte meerderheid te behalen. Louis beweert dat dit een oproep was van Grootjans, te pogen centrumlijsten te vormen. Verleysen houdt vol dat dit geen bindend voorschrift was van de nationale partijleiding en zij dan ook niet in fout zijn als ze met een zuivere P.V.V.-lijst opkomen. Prestigezaak. Een ander P.V.V.-lid, van het Aalsterse dan, noemt de hele kwestie een prestigezaak. De zaak is nu een maal zo ver gekomen dat D'haeseleer niet meer in het ongelijk wil gesteld worden. Feit is ook dat het ultimatum (15 september) dat hij aan de partij stelt, (bewust) slecht gekozen is gezien men in volle voorbereiding is van het natio naal partijcongres dat op 25 september zal plaats hebben. Op een vergadering van het arrondissementeel be stuur waar dit punt op de agenda stond en Louis en Diane uitgenodigd waren zijn zij niet aanwezig geweest. Ook anderen zouden onder druk van hen niet gekomen zijn. Bang in het ongelijk gesteld te worden Uiteraard zijn dit dingen die L. D'haeseleer niet vertelde in zijn exclusief interview aan de voorpost van 15 juli. En ook wij weten er nog belange niet alles van. Volgende maand het vervolg van deze story.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 9