AtmvM 37IN KT..! de werkgroep vast dat deze nog steeds verhoogt, cfr. de aanvraag van een reeks uitbreidingen en vernieuwingen, meestal van het type open con structie met niet minder dan een 70-tal motoren, welke dus de geluidshinder kunnen verhogen. OOK de dampen zijn toegenomen door het bij bouwen en inwerking treden van weekwaterver- dampers die op de koop toe zorgen voor een braaklustige zure stank. Vermelden we hierbij nog dat deze werken gebeurd zijn volledig in een on wettige situatie, zonder exploitatievergunning. Voor de Bestendige Deputatie was alles O.K. om dat er volgens deze geen nieuwe hinder zou bijko men en er dan ook geen openbaar onderzoek nodig was. De stad Aalst daarentegen vond van wel. De bezwaren zijn nu binnen, de uitslag is nog niet ge kend. Door deze toestand ziet de werkgroep zich ge noodzaakt een grootscheepse mobilisatie van de openbare mening te verwekken teneinde de stad uiteindelijk te laten begrijpen dat hier ZEER SNEL en zeer diepgaande moet worden ingegre pen. Uit het verleden bleek dat de bedrijfsleiding niet vatbaar is voor een redelijk gesprek, doch op een aftandse wijze de werkgroep probeerde te lij men. Gesprekken werden duidelijk niet au serieux genomen door Amylum en brachten ook geen aar de aan de dijk. De werkgroep wil dat de stad serieus haar verant woordelijkheid opneemt en bestendige kontrole- metingen uitoefent i.v.m. de stank der uitgestoten dampen en gassen en geluid om bij vaststelling van hinder maatregelen te treffen. Alle verdere be- drijfsuitbreidingen, - wijzigingen en - verbouwingen wil de werkgroep afgewezen zien zolang de thans bestaande hinder blijft bestaan. Indien de hinderlijkheid niet binnen een zeer be perkte periode zou kunnen weggewerkt worden dan ziet de werkgroep zich genoodzaakt het harde standpunt van de bedrijfsverwijdering in te nemen.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 12