WAT HAD JE EIGENLIJK IN DE PAP TE DRONKEN TIJDENS DE HEARING Zoals overal aangekondigd kon je op 12 september voor de eerste keer in de geschiedenis eens „je gedacht" zeggen tegen ons aller stadsbestuur. Je raadt het al, om 19.30 u. startte de hearing in de Madelon. Geen daverend succes te noemen als je de 150 aanwezigen naast de 46.000 inwoners plaatst. Zijn er dan maar zoveel mensen die hun eigen gedacht „durven" zeggen Na een diareeks, die veel lof uitsprak over ons Aalst, de voorstelling van de schepenen en het buitenzetten van een te lawaaierig iemand door de politie (op verzoek van onze burgemeester) kwam „het eigen gedacht van de aanwezigen" eindelijk aan bod. Nu krijgt het stadsbestuur eindelijk eens op zijn kop, zou je kunnen zeggen. Hier heb je 't mis Reeds vooraf werd gesteld dat alleen individuele noden aan bod konden komen. Voor de verenigingen zouden aparte „inspraakvergaderingen" gehouden worden. Deze individuele problemen, variërend van vuile vis in de parkvijver, mistoestanden aan kruis punten, op wegen, verwaarloosde stadspleintjes, tot lawaaihinder en toegankelijkheid van openbare gebouwen en wegen voor minder-validen, werden door het stadsbestuur gezien als kleine problemen t.o.v. hun enorm drukke bezigheden. Immers elke schepen deed zich voor als een enorm druk man (vrouw) die met alles bezig is. Het was niet moeilijk, al deze individuele problemen werden steeds als achterhaald beschouwd met antwoorden als „daar zijn we reeds lang mee bezig", „we zullen dit opnieuw bespreken", „we zullen dit onderzoeken", „we zullen er aandacht aanbesteden", Wie van de schepenen gaf een redelijk antwoord Niemand In de praktijk liep deze hearing uit tot een flop Van reële inspraak was geen sprake. We heb ben het wel eens mogen zeggen, doch geen antwoord gekregen. De gestelde vragen drongen ook niet door tot de grond van de zaak. Wie raakte aan het beleid van de stad Elke schepen trok zich weg achter lange procedures, onderhandelingen met andere instanties, Juist hier zat de knoop I Wil je de reeds lang aanslepende problemen, die hier gesteld werden, opgelost zien dan moet juist aan dit beleid iets veranderd worden. Doch hierover kwam geen en kele vraag of bedenking uit het publiek. Trouwens, had deze hearing wel de bedoeling om mensen inspraak te geven Inspraak is niet al leen je mening eens mogen zeggen maar meebeslissen in het beleid van je eigen stad. Is dit ge beurd tijdens de hearing Zeker niet I Dit initiatief was veeleer een populaire stunt van het stadsbestuur uit eigenbelang Iedere sche pen trachtte er zo goed mogelijk uit te komen. Dit is immers belangrijk voor hun stemmenaan- tal I Vandaar misschien de magere opkomst op de Aalsterse hearing. Een Aalstenaar weet al lang wat beleid in een grote stad betekent en dat men bijna evengoed naar het spreekuur van één of andere politieker kan gaan dan naar een droge h(e)aring.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 13