D'HAESELEER HAALT VOORLOPIG ZIJN SLAG THUIS De drie Herzeelse anti-D'haeselerianen werden per sona non grata verklaard door de hoogste P.V.V.- instanties. Over de direkte aanleiding tot de rel in het P.V.V.- huishouden van het arrondissement, weidden wij reeds in een vorig nummer uit. Zuiver op de graat beschouwd heeft Louis D'hae- seleer zijn slag thuis gehaald. Willy De Clercq en Herman De Croo volgden niet zomaar de Aalsterse burgemeester, evenmin als de senatoren Waltniel en Cuveiier die één en al oor waren voor de Herze- lenaren. Of de P.V.V.-top zwichtte voor het elek- torale zwaargewicht D'haeseleer, of voor de bewijs stukken die de burgemeester op 8 september ter elfder ure nog persoonlijk naar Brussel bracht en waarvoor hij een schepencollege verliet, zal wel binnen de P.V.V.-kamers blijven. Feit is D'haeseleer kreeg zijn zin en kon dus tegen gehouden worden de partij bij de eerstkomende verkiezingen, een stemmenaderlating te bezorgen, door met een eigen lijst op te komen. Van enig triomfalisme heeft de familie D'haeseleer wijselijk afgezien. De vergadering van D'haeseleer- getrouwen op vrijdag 9 september werd herleid tot een gemoedelijke receptie en van een zege-optocht werd ook afgezien. Zouden dit dan de toegevingen van D'haeseleer zijn De hele historie is wel een paar beschouwingen waard. Vooreerst heeft Jan-met-de-pet eens duidelijk het verscheurde ideologische rad dat hem via verkie zingsbeloften en partijkleuren voor de ogen ge draaid wordt, kunnen doorzien. Uiteindelijk ging het hem niet in de eerste plaats om ideologische tegenstellingen (hoewel deze latent aanwezig zijn tussen de Liberale Sociale Werken en de oude Li berale garde) doch om het alleenrecht, de macht van de blauwe verkiezingsmachine in het arrondis sement Aalst. Machine die D'haeseleer sedert jaar en dag aan zichzelf koppelt en er nu (voorlopig in slaagt deze voor zijn dochter te doen werken. Hij is er in geslaagd (alweer voorlopig een hiërar- 4.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 4