JEUGDSEKRETARIAAT LAF DE NEVE ADMINISTRATIEF JUIST MAAR NIET MOOI een kwestie dat de Aalsterse dolle mina's op dat gebied nog geen werkterrein hebben gezien. Mis schien is het alleen afhankelijk van streek en tijd. Denk maar eens na over de volgende bedenkingen Vroeger droeg men een snel pisser. Ons landschap is zo plat dat men een plassen de vrouw van uren in het rond kan opmerken. 's Winters is het niet te doen. Zonder slipje en met wijde rok kan men staan de wateren. in sommige streken zijn er geen toiletten in de huizen, dus gemeenschappelijke toiletbuisjes waar iedereen terecht kan. Het wordt een moeilijke opgave. Na de abortussen kunnen regeringen nu over een toilethuisje struike len. Op Ten Berg is het prettig om wonen met veel groen. De ouders vinden hun rust er belangrijker dan het spelen van lawaaimakende kinderen. On danks veel openbare ruimte blijft als enige akko- modatie een basketterrein (weggenomen na klach ten maar gelukkig terug geplaatst na tegenklacht) en één bank (één). In de nogal kinderrijke buurt bestaat geen enkele mogelijkheid tot opvang van de vrij op straat spelende kinderen. Aalst-centrum ligt drie km. ver. Oudere jeugd voelde de nood aan deze kinderen te animeren. Het materiaal daarvoor diende ergens onderge bracht. Een eenvoudig open afdak (ongeveer 3 m2) kon tevens als schuilhut dienen bij plotse regenbuien. Kontakt werd opgenomen met Guido Moens, van het jeugdsekretariaat die direkt positief reageerde op de idee. Met het sjorhout van schepen Monsieurs diensten werd de bouw gestart. Volgens het jeugdsekretariaat moest met koordekens ge sjord worden en niet genageld of waren ze niet zo zeker dat er wel mocht gebouwd worden Na klachten van verontruste ouders (het zou een vrijerskot worden...) komt iemand van het kabinet van schepen De Neve het bevel tot afbraak geven. Er mag niet gebouwd worden zonder vergunning. Wettelijk juist maar jammer dat een mooi initiatief letterlijk en figuurlijk dient afgebroken te worden. Misschien wel opvallend dat dit klein afdakje direkt moest afgebroken worden terwijl huizen die zonder bouwvergunning gezet worden, mogen blij ven staan en achteraf dan toch een vergunning krijgen. Er zijn natuurlijk kleintjes en groten. En het jeugdsekretariaat De initiatiefnemers handelden ter goede trouw met de zegen van het jeugdsekretariaat. Dit moet er im mers voor zorgen dat alles oké is, ook wettelijk. Blijkbaar is men hier zo nonchalant geweest dat jongeren die iets wouden doen er de dupe vatfzijn. Sarkastisch genoeg hebben de kinderen dan nog zelf hun hut afgebroken. Als pleister op de wonde werd dan een lokaaltje aan het voetbalterrein ten berg toegewezen, elke zaterdagmorgen van 9 tot 11.30 u. Het materiaal mag er NIET opgeborgen worden. Ook zou een vergadering beloofd zijn met de ouders die er tegen zijn, openbare werken (die wel op de bouwvoorschriften zal letten en de „kinderen". Hopelijk zal schepen voor de jeugd Monsieur er ook zijn.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 7