t BEDEKKINGEN ROND PERSCONFERENTIE WERKGROEP LEEFMILIEU AALST duizelingwekkende omvang le vert. Denken we maar aan het openbaar wegennet dat de in dustrie gebruikt voor haar ver voer, het in leven roepen van nationale en regionale industrie parken met gratis infrastruktu- ren en dikwijls tussenkomsten bij het oprichten van deze gebouwen, tegemoetkomingen voor „bedrijven in nood", een verdoken stelsel om de winsten te verhogen door groepering der afschrijvingen ten opzichte van de fiskus en door verminderin- •j gen in bepaalde gevallen van indirecte belastingen of van sociale patronale lasten, brug pensioenen waarbij bedrijven ge holpen worden om minder pro- duktieve arbeidskrachten (dus oudere mensen) uit de omloop te halen, Als arbeider in een fabriek draag je, naast je arbeids prestaties, nog veel meer bij. Het is dus normaal dat wij alle maal, als leden van die gemeen schap, aan diezelfde industrie het recht hebben te vragen om zorg te dragen voor onze gezond- Ais aanloop... Dat de inspanningen inzake be perking der bezoedelingen door nijverheden onbestaande lijken, vormt reeds lang een belangrijke vaststelling van Werkgroep Leef milieu Aalst. Vaak dienen zich eerst konfliktsituaties voor te doen (men herinnere zich „Se- veso" in Italië, Bayer-Rickmann in Brugge, vooraleer een eerste schuchtere poging tot sa nering wordt gewaagd. Werkgroep Leefmilieu ziet zich genoodzaakt deze grote milieu kwalen en de echte „kankerge zwellen" ervan aan te klagen. Ekonomisch gezien heeft een be drijf als opgave, winst te maken en vormt dit zelfs het enige doel. Vele arbeiders moeten hiertoe bijdragen willen ze zelf aan de kost komen en zijn genoodzaakt in een fabriek te gaan werken. Bekijken we de situatie van dichtbij, dan zien we dat „de gemeenschap" in haar geheel (dus wij allemaal, arbeider of geen arbeider in een fabriek) op dit ogenblik een bijdrage van

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 9