1 i in»AVNMMim^iiv^ ntttkMrnNMrniithmmuimtMiiHiia JMUNWK ^Hill^lWKWVIAiHIVIUIiniiMIIIWMWR^MI^' Hl VllfHtlUMj ALS JE MAAR BIJ DE VOLKSUNIE BENT Kun je bouwen zonder vergunning en dergelijke meer. Aan de Affligemdreef is deze zomer zo maar een huis uit de grond gerezen op een plaats die bestemd was voor sociale woningbouw. Meer bepaald had de S.V. Veilig Wonen een optie op die gronden en was er hiervoor reeds een eerste goed keuring vanwege het stadsbestuur, stede- bouw en de nationale maatschappij voor huisvesting. Enkele maanden geleden werden de wer ken stilgelegd op klacht van S.V. Veilig Wonen. De Neve wist van niets De bouwheer was Karei Temmerman die bij de voorlaatste verkiezingen op de lijst stond van de Volksunie te Aalst. Omdat Jan de Neve van niets wist heeft hij dan maar achteraf zijn best gedaan om de papieren van zijn vriend Karei in orde te brengen. Jantje beweerde ook op een bepaald ogenblik dat Veilig Wonen reeds vroeger op de hoogte gesteld was dat er aldaar een huisje zou komen en hij hierover reeds onderhandeld had met twee men sen van de betrokken maatschappij. Geen enkele van deze twee laatste bewe ringen bleek na rondvraag juist te zijn. Wij zagen toen een groot zwart kruis op het voorhoofd van onze oh zo eerlijke schepen I ANTOON BLANCKAERT HULDIGING HOU JE POTEN MAAR VAN DE AALSTERSE CULTUUR Antoon Blanckaert zou zich vroeger - in zijn eerste periode van moderne (heden daagse) architektuur - geërgerd hebben aan alle banaliteiten die door Bolaska en co. uitgekraamd werden bij zijn huldi ging. Antoon Blanckaert verving zelf de zuivere rechthoekige (door bauhaus, corbu... geïnspireerde) vormen door huisjes met dakjes op, door de gewone mens makkelijker te waarderen. Hij is zodus zelf de grote A van de architek tuur gaan relativeren. Spijtig dat Bolaska beide perioden als één soep tentoonstel de. Enkel de dingen uit de eerste perio de (eigen woonst, huis op de Parklaan, zijn kuituur-geschiedkundig waardevol als getuigen van een bepaalde tijdsgeest. Maar kom, niet met de kwaliteit maar met de kwantiteit maakte Bolaska, met De Turck op kop, reklame voor eigen winkel. Die groepjes die de Aalsterse kuituur als hun privilege beschouwen (Bolaska, Dirk Martenscomité, zullen zich nog een tijdje kunnen masturberen bij de idee dat de doorsnee Aalstenaar nog dommer is dan zij. Die doorsnee Aalstenaar kan echter niets meer opsteken bij paneelgesprek- ken waarop het idiote gezwam (zij het van elitair-hoogstaand niveau) boven dien met een onkundig moderator ver sierd worden. HOE STRENG WERD TENTOONSTELLING BLANCKAERT BEWAAKT w'~ De mensen van het museum Oud-Hospi taal wilden niet instaan voor de bewa king dat moest Bolaska zelf doen. Bo laska vond het omgekeerde maar recht vaardig Gevolg Als je wil prachtige verzameling foto's en catalogen gratis te verkrijgen AFBRAAKMANIE TE AALST Ik vraag mij af of er zoiets ais een be smettelijke afbraakmanie bestaat. Feit is dat het stadsbestuur deze ziekelijke drang reeds twee decennia schijnt te cultiveren. Er wordt begonnen met de onteigeningsprocedure, men laat een paar huizen afbreken om dan - na twin tig jaar - toch maar af te zien van het hele project. Een voorbeeld hiervan is het plan van aanleg van een administratief centrum in Aalst. Dit zou aanbesteed worden in de zone, begrensd door de huizen van de Koolstraat, (tussen Gentse Stw. en in gang Astridpark). Deze laatste rij werd reeds afgebroken en meteen bezit onze stad een mooi stuk braakland. (Terwijl er toch maar een tekort is aan groene zones, bouwgrond, parkings, enz.). De bewoners van de Koolstraat werden na ongeveer twintig jaar gerust gesteld „Daar de administraties een behuizing kregen in de oude pupillengebouwen aan de Graanmarkt, heeft het stadsbe stuur van verdere afbraakplannen afge zien. Gedurende al die jaren bleven de bewo ners en/of eigenaars van de huizen in de Koolstraat dus in het onzekere omtrent de bestemming van hun woning. Veel eigenaars zijn daarom hun buurt ont vlucht om elders te gaan bouwen. De goede huurders bleven weg en wie der gelijk afgeschreven huis nog wou bewo nen, weigerde een hoge huurprijs neer te tellen. Grote veranderingen wilden eige naar of huurder niet langer bekostigen want, ja, wie vernieuwt nog een huis dat ten dode opgeschreven staat Ook al een goede twintig jaar geleden was er voor het eerst sprake van om de éne huizenrij in de De Keyzerstraat af te breken. Elk nieuw schepencollege kwam met andere alternatieven aandraven om deze historische woonbuurt van de kaart te vegen. (Een kwestie die meer getuigt van prestigieus wanbeleid dan van ra tionele urbanisatie). Het zoveelste plan ligt nog steeds te wachten op zijn uit voering. Ondertussen vervallen de leeg staande huizen, opgekocht door de stad, en laat men de andere onderkomen op dat ze definitief zouden kunnen geklas seerd worden als krotwoningen, (cfr. juninummer van V.O.). En dan zijn er nog de andere huizen aan de Gentse Steenweg, tussen de Koolstr. en de Sint-Annalaan. Deze moesten een paar meter achteruit. Aldus heeft de apotheek, naargelang de evolutie in de plannen, reeds tweemaal mogen verbou wen. De slager had minder moed en heeft daar een winstgevende zaak opge geven. Vies Oilsjt zal deze toestand ver der onderzoeken en meer hierover bren gen in het volgend nummer, tenzij het stadsbestuur over deze afbraak nog een tiental jaren moet beraadslagen JEUGDRAAD DEELT GEEN GELD UIT In september hield de jèugdraad zijn eerste algemene vergadering, na de stich tingsvergadering van voor de zomer. Een tweetal adviezen werden na ruime dis- kussie in kleinere groepen goedgekeurd. Het eerste betreft het op gang brengen van wijkonderzoeken over het hele ge bied van Groot-Aalst. Bedoeling hiervan is dat per wijk de mensen zelf aan het werk gaan om hun behoeften te formu leren en de nodige stappen zetten om tot oplossingen te komen. Ondertussen dient Eddy Monsieur wel zijn vijfjarenplan in zodat hij op dat ter rein toch weer heel wat beslissingen neemt boven de hoofden van de betrok kenen. Het tweede advies betrof de subsidiëring van het jeugdwerk in onze stad met een hart in. Met dat gulle hart werd 350.000 fr. voorzien om de onge veer 100 jeugdverenigingen in Aalst te subsidiëren. Reken zelf maar eens uit hoeveel je elk dan gemiddeld kan geven. De jeugdraad heeft dan maar met ruime goedkeuring van de algemene vergade ring besloten het geld niet zomaar uit te delen maar het te voorzien voor een kol- lektieve bestemming, waar iedereen baat bij heeft. Een standpunt dat wij rustig kunnen bijtreden. Een kommissie zal verder onderzoeken waaraan het geld best besteed wordt. Voor materiaal of voor vorming van kaders. De droge (wat drankvoorziening betreft) vergadering werd nog opgevrolijkt door Ignace Lie- vens van Veja die enkele maagoprispingen aangaande de Hélinkliek voorlas zonder evenwel bekwaam te zijn er enige ernstige toelichting bij te geven. Ignace past wellicht goed bij de Verenigde Jaknikkers.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 12