4 \(fr mÊ mM pappie./ MTMUMM n/ 0HU aMUMIMU %k FN UENT ES ZU £1 G£ PROEVL KEN JE ZE NOG DE ALLESBELOVERS Een goed jaar geleden beloofden 215 door de partijen op een rijtje gezette kandidaten voor de gemeenteraadsverkie zingen van oktober 1976, je een Aalsters (bijna aards) para dijs, waarvan men via elf-puntenprogramma's of view-mas ters reeds een voorsmaakje kreeg. De overtalrijke slogans vol „vertrouwen", „dynamisme en andere tot voorkeur stemmen uitgenodigende frasen maakten - samen met de beschikbare financiële middelen, het verleend dienstbetoon en de goede plaats op de lijst - uit welke 43 kandidaten van de 215 het tot effektief raadslid brachten. Sinds tien maan Durf je er hier tien, twintig opnoemen Bravo - als je het zo ver brengt, want amper de helft van de 43 min 9, nam het al eens individueel voor de kiezers op. De rest verdedigt je enkel met een periodieke op partijbevel uitgebrachte ja - of neen - hoofdbeweging. Een swingende start is het voor hen niet geworden. Laten we ze alle - met uitsluiting van de leden van het schepen kollege - nog eens de revue passeren, We spreken ons in dit bestek nog niet uit over het ideeëngoed dat de raadsleden aanbrengen. Dit volgt in een andere bijdrage. De revue be helst alleen de manier waarop. den bevolken zij met een gemiddelde van eenmaal per der tig dagen de volle stadhuisfeestzaal. We beginnen met een bescheiden vraag ken je nog de heren en dames die je tot de elite van de Aalsterse massa verkoos We zijn in een goede bui en nemen aan dat je het tritsje van burgemeester en schepenen zo zonder geheugensteuntje op sommen kunt. De dame en de heren weten zich, de een al meer dan de ander, wel in de aktualiteit te hijsen, zij het dan door handig de persmedia te bespelen, alle gouden brui loften te frekwenteren in aanwezigheid van Henri de stads- fotograaf, door maar eens van schepenambt te wisselen, of door Moorselse bomen door aanverwanten te laten rooien. Of alle kapriolen, hearings en zitdagen voldoende zijn om het negen-koppig kollege aan de goegemeente te laten ken nen, laten we hier in het midden. Onze aandacht gaat naar zij die buitenspel gezet werden via een zesjarige oppositie, en de mindere goden met weke elle bogen, die in hun partij nog niet tot het heilige der heiligen, ofte de schepenzetels doorgestoten zijn, en in de meerder- heidsgroep naar het heir der ja-knikkers verwezen werden. DE OPPOSITIE Sedert kandidaat-burgemeester in spe Henri Van der Veken de schepenzetel niet langer onder het zitvlak voelt, is de man duidelijk op de retour. Brokken maakte hij enkel maar voor zijn eigen CVP-fraktie toen hij maanden na de instal latie van het nieuw bestuur nog, naar aloude unfaire ge woonte, met milde hand brieven het Aalsterse wereldje van

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 3