swwmmmmmwvMumuMiimmimmnimNinNiiuuzt g UJ_| pensioen-gerechtigden instuurde, ondertekend met de hoe danigheid van schepen, titel die hem al maanden niet meer de raad. Fraktieleiders Willems, nog steeds op zoek naar de juiste oppositietoon, levert slag op slinger zijn privé-oorlog met D'Haeseleer. Al verliest hij wel eens het verschil tussen de splinter en de balk uit het oog, toch belooft het heilig vuur van de verontwaardiging die door de voiksvertegenwoordi- ger-fraktieleider waart, nog voor te genieten tornooien. Zijn buur in de raadszaal Raymond Uyttersprot doet het kalmer aan. De tussenkomsten geuitgen van (vooral Moorsel- se) dossierkennis. Een uitbreiding van de horizon is gewenst. Als goed causeur en met financiële kennis van zaken werpt Etienne Bogaert zijn tussenkomsten - met - weerhaken over het schepenkollege. De man ontbreekt het niet aan einige dramatische en demagogische effekten. Isidora Carlé de Moorselse sfinx, doet alleen aan hoofdgym- nastiek, net als haar kollega De Winter die als oud-schepen blijkbaar niet in de clinch wil met de oud-burgemeester van Nieuwerkerken, Edgard Hooghuys. Ook raadslid Eugeen Van der Biest behoort tot het zwijg zame soort raadsleden. Al is de man als raadslid niet aan zijn debuut toe, na de Hofstaadse leerschool, toch geven we hem nog krediet. Ook Julien Vinck, Paul Stockman en de wel bijzondere ijverige Chris Borms, wordt dat respijt gegund in de hoop dat de praktijk hen enige spontaneïteit bijbrengt. Door de degelijke gestoffeerde tussenkomsten van het pa pier af als interpellaties te debiteren, speelt bij voorbeeld Chris Borms haar troeven al te gemakkelijk in handen van het schepenkollege. Rake en bijwijlen als klappen aanko mende tussenkomsten horen we wel uit de mond van „groe ne jongen" Lambert Van de Sijpe. Hier maakt een radde tong, een scherpe analyse en een hoge taalvaardigheid, een gemeenteraadszitting attraktief. In de grijze poel luisteren we (en we nemen er „de spielerei" bij) graag naar onkon- ventionele ideeën. Robert De Pauw zagen we eigenlijk nog nooit in zijn ele ment, terwijl Willy De Turck de akademische toon zoekt om vooral zo min mogelijk te kwetsen. Zou Willy reeds een nieuwe koalitie voor over vijf jaar aan het smeden zijn Willem Willems zit er ook bij. Cavalier-Seul Marcel De Bis schop wendt het (karnavals-) hoofd naar meerderheid en oppositie en heeft (na vele bittere ervaringen) van partij loyaliteit niet langer kaas gegeten. Zijn tussenkomsten - die niet van goede ideeën gespeend zijn - beperken zich al te veel tot het berijden van stokpaardjes. VOLKSUNIE Het jasje van de meerderheid aantrekken is bijwijlen on dankbaar, doch al te gemakkelijk verschuilt Arsène Carlier zich achter de ja-knikkerstaak die gemeenteraadsleden van de meerderheidsgroep zich menen te moeten aanmeten. Of mag de meerderheid ook al eens niet kritisch zijn ten op zichte van het beleid. Zo tam als de V.U.-fraktie is, zo vriendelijk is fraktieleider en volksvertegenwoordiger Jan Caudron voor zijn ex-kollega's - schepenen. Zij deelden im mers enkele maanden (figuurlijk) hetzelfde bed. Spring-in-het-veld Van der Beken spuit met de regelmaat van een klok zijn Were-Di-achtige moralistische opmerkin gen over de hoofden van de oppositieraadsleden. Volgen kunnen we hem waar hij pleit voor een progressief tarief bij waterverbruik. B.S.P. Waar Tuur De Sutter en Roger Vereecken hun Herdersems respectievelijk Gijzegems keelgeluid nog niet eens lieten horen, laat raadslid Louis Saerens als hoogst belangrijke tussenkomst in het verslag akteren dat zijn naam niet in het verslag opgenomen werd. De man verwart de cafétoog met de raadszaal, terwijl Freddy Pyck een raadselachtige glimlach aan zijn slechts door één tussenkomst onderbro ken zwijgen toevoegt. Jan Van der Veken houdt van ellenlange monologen en herhalingen van wat andere interpellanten reeds aanbrachten. Samen met Van Hoorick, grijze eminentie en grote verzoener tussen meerderheid en oppositie, redt Gracienne Van Nieuwenborgh het socialis tisch gezicht van de traditionele B.S.P.-fraktie. P.V.V. André Doorns, Marcel Lorie (eenzijdig tot op heden gericht op de verdediging van het beleid van de Interkommunale) en Oscar Redant zouden best mondige raadsleden kunnen zijn. Tot op heden kwam er niet veel in huis. Hun konfra ters Jean Van Laethem, André Meert en Marcel Van den Nest vielen blijkbaar op hun bek. Er komt geen gebenedijd woord uit. IK BEN TE&EN Fraktieleider De Gols zegt het dan maar langdradig en zon der spiritueel verweer, voor hen. EENZAAT Willy Van Mossevelde schippert niet in zijn eenzaamheid. Slechts eenmaal kwam hij tussen, voor een totaal niets ter zake doende vraag. De man deemstert weg en zelfs de op positie is niet gretig op enige toenadering tot de man die zichzelf politiek kastreerde. Buiten een eng gesteld natio nalisme weet hij blijkbaar niets meer te bieden.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 4