mmmmmwuM FILM f CD LU 'Cr ÏA...DAAR ZUN ME .OU LET OP MEN SE De kommunistische partij - arron dissement Aalst verspreidt een brochure waarin zij voorstellen formuleert om het nijpend pro bleem van de werkloosheid wat te lenigen. Uitgaande van het feit dat de hui dige krisis struktureel is, d.w.z. volgens de K.P. een gevolg is van de kapitalistische ekonomie waar het groot-kapitaal maximumwinst wil vergaren, ziet zij enkel oplos sing in fundamentele struktuurher- vormingen, b.v. macht van multi nationals aan banden leggen, stre ven naar een geplande ekonomie vertrekkend van de behoeften van de mens. Niettemin brengt zij toch dit plan dat moet getuigen van de politieke wil om het tij doen te keren door bepaalde maatregelen af te dwin gen. In het arrondissement Aalst zijn ongeveer 9.000 werklozen, 3.000 kunnen binnen 1 jaar aan de slag, aldus de brochure. De verschillen de sektoren dienen hun verant woordelijkheid op te nemen. De openbare diensten kunnen nieuwe krachten aanwerven in het openbaar vervoer (50), OCMW's (200), onderwijs (150), gewestelijke diensten (700). Een belangrijk deel hiervan kan zich wijden aan het waarmaken van de slogan „kwaliteit van het leven" kinderkribben, groenvoorzienin gen, voetpaden, kindervakantie, derde leeftijdsproblemen, Sociale woningbouw dient ge stimuleerd door oprichten van een openbare maatschappij die de ak- tiviteiten van de bestaande maat schappijen koördineert en nieuwe initiatieven zou nemen. Dan kun nen 300 bouwvakarbeiders aan de slag en zouden 300 nieuwe woon- gelegenheden per jaar ontstaan. De kleine en middelgrote on dernemingen, afgeschrikt door de hoge patronale bijdragen, aarzelen nieuwe krachten in dienst te ne men. Door verlaging van deze bij dragen zouden de KMO's 100 werklieden kunnen aanwerven. Tenslotte moeten ook de privé-bedrijven die winst maken of reeds miljoenen overheidstoelagen kregen, hun verantwoordelijkheid opnemen. De brochure herinnert aan de oude eis van de vakbonden „wanneer dat bedrijf van 2.000 ar beidsplaatsen", stelt de veralgeme ning van het brugpensioenstelsel voor, geeft de invoering van de 36-uren week aan, waardoor al zeer vlug 1.500 werklozen kunnen aangeworven worden. Met dit plan wil de K.P. de aan dacht trekken van andere sociale en politieke kringen, wat moet lei den tot een tewerkstellingsconfe rentie waar overheid, politieke partijen, vakbonden, KMO en grootkapitaal een definitief plan kunnen opmaken. De brochure is gratis te verkrijgen in de Mikis, Nieuwbeekstraat 39. ff FILMPROGRAMMATIE K.F.L. (zaal Sint-Jozefscollege) stelt voor Op donderdag 8 december 1977 om 20.00 uur NASHVILLE (U.S.A., 1975 - 157 min.) Een film van Robert Altman met o.a. Karen Black, Keith Carradine, Geraldine Chaplin en Shelley Duvall. „Nashville" is Altmans cadeau voor Amerika's tweehonderdste verjaardag. Toch waren niet alle Amerikanen tevre den bij het zien van deze eerder bittere kijk op hun samenleving het zou alle maal nogal eenzijdig belicht zijn en ze ker niet representatief voor de doorsnee Amerikaan. Altman, en zijn scenarist Joan Tewkes bury, volgen gedurende tweeëneen half uur vierentwintig personages, die elk een facet van Amerika voorstellen. Op de een of andere manier - die eigenlijk niets terzake doet - vinden we ze allen terug in Nashville, het centrum, het heiligdom van de country western muziek. Het toeval wil uiteraard ook dat country western de meest typische muziekvorm is voor de konservatieve Amerikaan. Altman gaat er af en toe met de harde borstel doorheen en deelt rake klappen uit, zonder daar speciaal moeite voor te doen hij toont gewoon stukjes realiteit. Vierentwintig personages gedurende 2 1/2 uur volgen, is af en toe wel wat vermoeiend, doch daarom niet getreurd „Nashville" is zowat het beste wat Ame rika voor zijn tweehonderdste verjaardag Zaterdag 3 december 14.30 u. - Jefi-Aalst, kinderfilmclub in cinema Palace. Zondag 4 december 13.30 u. - Station Aalst of 14.15 u. - Kerk van Zevergem (ver plaatsing met eigen wagens) Wiele waal voetwandeling langs de Schelde-boorden te Zevergem o.l.v. Paul Van den Brempt. Laarzen, kij ker, vogelgids meebrengen. 18.00 u. - Par. Centrum, Grote Baan 214, Herdersem - Toneel „Pastoor Munte" - Theater Lanse loet. Vrijdag 9 december 20.00 u. - 't Fabrieksken - Info- avond over de verslaving nummer één alcoholisme in samenwerking met enkele anonieme alcoholisten (AA), een psycholoog en een ge neesheer. Zaterdag 10 december 20.00 u. - Karnavaleske Amuse mentsavond met verscheidene groe pen in WIIKIS. Zondag 11 december 20.30 u. - Filmclub Antrakt-Stads- schouwburg (Vredeplein Aalst) - Film d'Amore e d'anarchia, Lina Wertmüller (onder voorbehoud). Woensdag 14 december 14.30 u. - Zaal 't Kapelleken - Meu- leschettestraat film „De fluit met de zes smurfen" (30 fr.). Woensdag 21 december 15.00 u. - Jeugdatelier georgani seerd door H.V. Aalst en Humjos. 19.30 u. - T-dansant van Huma nistische Jongeren-Aalst (25 j.) Zaal Madeion, Grote Markt. Zondag 8 januari 1978 20.30 u. - Filmclub Antrakt-Stads- schouwburg (Vredeplein Aalst) Film Dersu Uzola. DIDO Zondag 1 januari 1978 20.00 u. - Nieuwjaarsverkleedbal. TERLINDEN Vrijdag 2 december 20.00 u. - Filmavond selectie van komische films uit de oude doos. Zondag 18 december 20.00 u. - Film Deliverance. KREJA Vrijdag 16 december 20.00 u. - Film „Joe Hill". Vrijdag 23 december Info-avond „De plaats van de kerk in onze maatschappij", (onder voor behoud). Zaterdag 31 december Alfred den Ouden (onder voorbe houd) krijgen kon Op donderdag om 20.00 uur MISTER KLEIN 1976 - 123 minuten) een film van Joseph Losey met Alain Delon, Jeanne Moreau, Fran cine Berge, Juliet Berto, Suzanne Flon, Jean Bouise en Micheal Lonsdale Fotografie Jerry Fisher Losey staat bekend als een bijzonder integer kineast die bijzonder veel aan dacht besteedt aan de vormgeving van zijn films. Dat hoeft voor een keer niet te betekenen dat de inhoud verwaar loosd wordt, integendeel. Het lichte overwicht van vorm op inhoud geeft wel de indruk van een moeilijke film, temeer omdat ieder detail betekenisvol is. „Mr. Klein" moet het vooral hebben van de sfeer van de veertiger jaren, de oor logsperiode, de jodenvervolgingen. Een „must" voor Losey-fans, een aan rader voor de filmliefhebber, kortom een kluif. december (Frankrijk-ltalië,

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 8