Lumm}~ KLACHT nn4«n\in»rnKium«aiiRiriii»i r i a1:. m\ t f,»\ nnvnr; is EEN GESPREK MET GEMEEN TERAADSLID PAUL STOCKMAN Paul Stockman is één van de groentjes en meteen ook het jongste (28 j.) lid van onze gemeenteraad. Hij is aan het grote politiet spel begonnen toen het Herder- sems gemeentebestuur „zijn schop af- vaagde" als duidelijk protest tegen de fusies. Paul opteert zelf ook voor een zelfstan dig dorpsbeheer, maarvermits er toch iemand Herdersem moest vertegenwoor digen, omdat zijn vader toch schepen was, en daarenboven Voor Paul be tekent de politiek eigenlijk nog één gro te leerschool, een plezant spel voor kin deren boven de twintig, een belangrijke ervaring zonder meer. In gans ons gesprek trouwens kwam hij over als iemand die graag de handen uit de mouw steekt, vol enthousiasme, optimisme en zin voor ironie. V.O. Boze tongen beweren dat er aan de Herdersemse dorpsraad voorbij ge gaan werd in verband met de uitwerking van de plannen voor het Jaar van het Dorp. P.S. Ja, Anny De Maght zei gewoon dat onze dorpsraad een vereniging zoals elke andere was en zij er bijgevolg geen bijzondere aandacht aan wou schenken. V.O. Het is wel oud-burgemeester An- toine Muylaert die als verantwoordelijke aangeduid werd. P.S. Waarom niet Maar wij hebben hier bij ons gezegd „In die optiek zal Herdersem gewoon verder gaan met wat het bezig is, zoals de inrichting van de Pikfeesten. Het enige verschil zal mis schien zijn één lijntje meer onderaan de affiche „Ingericht in het kader van het Jaar van het Dorp". Zoals men de ene mis opdraagt voor de H. Antonius en de andere voor de H. Jozef. Nee, Her dersem blijft een zelfstandig denkend en voelend dorp. Je kan een schreiend kind wel op de tafel zetten en zeggen „zie eens hoe groot ge zijt", maar het zal toch een stout kind blijven V.O. De Pikkeling is toch niet alleen een Herdersemse aangelegenheid P.S. Het is de VVV Falluintjesstreek, daarin werken Herdersem, Moorsel, Mel- dert en Baardegem samen. Volgend jaar zijn de Pikfeesten hier, het jaar daarop worden ze in Moorsel gehouden, en zo verder. V.O. De dorpsraad van voor de fusies, wat hield d.at in P.S. Dat was de cultuurraad, paritair samengesteld, zowel politiek als per be langrijke vereniging. Deze raad verdeelde de subsidies onder de verschillende ver enigingen, er zijn er wel meer dan zestig. Ik spreek wel over politiek maar bij ons spreekt men er minder over als dat er aan politiek gedaan wordt. V.O. Was er dan geen coördinatie P.S. Nee, dat was helemaal nietnodig. De meeste mensen zijn werkzaam in ver scheidene verenigingen en het grote ont moetingscentrum was voor iedereen de parochiezaal. Aan onderlinge afspraken is hier nooit nood geweest. V.O. Je beweert nu wel steeds dat Herdersem zich schijnbaar weinig of niet inlaat met Aalst maar daar wordt toch de financiële politiek gevoerd. En dat belangt iedereen aan Wij hebben al ge schreven dat de meeste gemeenteraads leden blijkbaar op hun mond gevallen zijn en daarbij komt dan dat zij geen voldoende kennis hebben van de dos siers. Al is dit niet aan nalatigheid te wij ten, toch worden zij aangemaand om over gastronomische bedragen te stem men P.S. Wij kunnen ook niet alle dossiers bestuderen, dat zou ons te ver leiden. Deze zijn trouwens het werk van hon derden personeelsleden, wat wil je Als je dat eens goed bedenkt, domme toch, moesten al die personeelsleden nu eens anarchisten zijn, dan kunnen zij in een jaar tijds de hele Aalsterse financiële po litiek tot een faillissement brengen... V.O. Dat doen zij toch en dan nog met de medewerking van het bestuur zelf WCL. I Sodiga wil komaf maken met de diskriminatie van gastar beiders ook in onze stad. Deze is scherp merkbaar via de bordjes „interdit aux étrangers" die toegang verbieden in openbare aangelegenheden, café's, dancings en zelfs winkels. Daarom richt Sodiga in eerste instantie een open brief naar het stadsbestuur, waarvan hier een afdruk. Aalst, 10 december 1977 Geachte Heer Burgemeester, Geachte Heren Schepenen, Geachte Heren Gemeenteraadsleden, Enkele tijd geleden ontving onze vereniging een schrijven vanwege de groep marrokaanse gastarbeiders van Aalst, de stad waarover U als politici en als mensen verantwoorde lijkheid draagt. In dit schrijven waarvan wij U fotocopy sturen wordt op diepmenselijke wijze geprotesteerd tegen de rassendiscri minatie waarvan de gastarbeider van Aalst het slachtoffer is. Heel konkreet gaat het over de openbare gelegenheden waar het bordje „défendu aux étrangers" ge-afficheerd wordt en tegelijkertijd over die cafés, dancings en zelfs winkels waar ook zonder dit bordje de toegang aan de gast arbeiders wordt ontzegd. Wij zijn van oordeel dat wij U deze gelegenheden niet moe ten aanwijzen. Uw politiediensten zijn er om dit na te gaan. I Toch willen wij lukraak citeren Café Medio, Vafkensmarkt 13. I O Café El Gringo, Moorselbaan 7. The Queen, Keizerlijke Plaats 12. Miles-Club, Korte Nieuwstraat 3. Onze organisatie SODIGA verzoekt U DRINGEND en ON VERWIJLD de bordjes „défendu aux étrangers" te doen verdwijnen en maatregelen te nemen opdat de gastarbeider van welke nationaliteit hij ook is - vrij en ongehinderd overal toegang wordt verschaft. Wij zullen van onze persvrijheid gebruik maken om deze brief te publiceren in de plaatselijke en regionale bladen. Het moet nu eindelijk eens gedaan zijn met de praktijken van rassendiscriminatie in onze stad. Deze horen niet thuis in de demokratische instellingen en strukturen van ons land. Zij zijn kortweg MENSONTEREND. Trouwens, zij zijn in strijd met de Verklaring van de Rechten van de Mens. o Van overheidswege moeKfelles in het werk worden gesteld opdat de arbeider van vreemde nationaliteit gast wordt in onze stad. Indien wij op korte termijn geen bevredigend resultaat krijgen op deze oproep zullen wij niet aarzelen al onze in vloed aan te wenden om bij (ie heer minister van Binnen landse zaken klacht neerleggen tegen uw beleid terzake. In de hoop op een spoedige officiële stellingname en daad werkelijke aktie, groeten wij U, geachte heren, met de meeste hoogachting, Namens SODIGA V L. Van Cauter, afgevaardigde-beheerder, V. Fouquaert, verantwoordelijke voor de dienstverlening, ondervoor zitter Samenlevingsopbouw voor Gastarbeiders Oost-Vlaanderen. Lid van Vlaams Overlegcomité voor Opbouwwerk Migratie,te Brussel.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 10