S£ND.ARd uiQRlPl EEN ZOEKERTJE In het reeds aangehaalde personeelsblad „Amylum standpunten" van okt. '77 lazen we naast nog vele andere zaken „Toch houdt dit informatief karakter voor personeel ook een groot gevaar in. Wanneer men STANDPUNTEN eenmaal op meer dan 1.000 exemplaren verspreid, kan men niet voorkomen dat het be drijfsblad door diverse andere groepen die direct of indirect met het reilen en zeilen van Amylum verbonden zijn, wordt gelezen. Hierbij denken we aan milieugroeperin gen, banken, ministeries, Europese dien sten, klanten, konkurrenten, En hier wordt het dan heel moeilijk". Dat geloven we maar al te zeer dat het warm wordt. Verder Deze nevenaspekten mogen echter geen aanleiding zijn om aan deze objek- tieve berichtgeving als taak voorSTAND- PUNTEN te verzaken. Het Amylumper- soneel moet er dan evenwel over waken dat ons bedrijfsblad niet te pas en te on pas aan Jan, Piet, Karei of Jozef wordt uitgeleend. Hierdoor zullen mogelijke nadelige in terpretaties door bepaalde groepen reeds gedeeltelijk vermeden worden". Uit het artikel Amylum, onze milieu vriendelijke buur, elders in dit blad, blijkt maar al te duidelijk hoe objektief de schrijvers in standpunten wel zijn I WINSTGEVENDE ZAAKJES DEEL 2 In ons vorig nummer hadden we het over misbruiken op de dienst van open bare werken. Sindsdien konden we meer informatie bekomen zodat we ook kon- krete voorbeelden kunnen geven. Over het al dan niet publiceren van deze voorbeelden hadden we een diskussie in de groep van Vies Oilsjt. Gaat het over kritiek om de kritiek, of hebben deze feiten iets te maken met het beleid, de struktuur of het demokra- tisch funktioneren van de stad Ons inziens wel. Het is dan ook in dit verband dat we deze voorbeelden moe ten zien als een uiting van een slecht ge organiseerde en gestruktureerde werking van de gemeentelijke demokratie. Vraag is of een schepen naast al zijn an der werk in de mogelijkheid is zijn dien sten volledig en efficiënt te kontroleren (hier betrapt de kritische lezer ons, wel licht op een verontschuldigende hou ding Feit is, dat een schepen macht heeft, en veel meer dan wij die om de 6 jaar eens een stem mogen uitbrengen. Gedurende 6 jaar heeft de kiezer weinig of geen kans om een daadwerkelijke kontrole uit te oefenen op wat de geko zenen met deze macht uitspoken. De oppositie is weinig efficiënt want de pot kan moeilijk de ketel verwijten dat hij zwart ziet. Deze centralisatie van de macht bij en kelen kan en moet doorbroken worden via de oprichting van buurt- en wijkko- mitees met effektief kontrole- en beslis singsrecht. Deze evolutie zal er zeker niet vanzelf komen. Het lijkt ons onze taak om sa men met aktiegroepen, werkgroepen en komitees vanuit de basis te strijden om tot meer demokratische strukturen te komen. Wie hieraan werkt, wensen we dan nog maar eens moed en sterkte in '78. KEIZERSHOF ONTTROOND In de nota Voorontwerp Struktuurplan Aalst Centrum' lezen wij „Gebouwen met affectieve en herbergzame waarde en gebeurlijk geen grote architecturale of historische waarde. Het KEIZERSHOF is de enige nog over gebleven „Afspanning". Niet alleen de poort welke voorkomt op de lijst van het V.V.A.K. (Vereniging Voor Aalsters Kultuurschoon) maar vooral de binnen koer is als ruimte waardevol dit werd reeds met succes gebruikt voor klein- kunstavonden. De huidige financieel zwakke socio-kulturele functies „Sint- Jorisclub" en „Hak" hebben hier hun juiste plaats gevonden. Verdere renova tie laat toe deze ruimte nog effectiever te benutten. Tot zover de woorden en nu de daden. De groeperingen (o.a. ook een toneel groep) werden onzacht. Hak met poli tie en deurwaarder, aan de deur gezet. Zonder overheidssteun kan een derge lijk initiatief zich immers niet in het centrum handhaven. Wat brengt dat trouwens op Zal de rijke eigenaar gedacht hebben. Ook een rijke brouwerij dacht hetzelfde en uit baters die rijk wilden worden, waren vlug gevonden. De oude kribben en drinkbakken uit de paardestallen zijn intussen verdwenen, de eiken balken werden verstopt achter een valse zoldering en de rustieke kas sei-binnenkoer is herschapen in een par king met cementtegels. Een kitchnaam met dito tekeningen van een hyper-com merciële dancing ontsieren nu de witte muren. Onnodig te zeggen dat voor zulke veran- deringswerken de toelating nodig is (en toegestaan - men moet het privé-initia- tief aanwakkeren -) van Openbare Wer ken. Niemand op het stadhuis denkt er blijkbaar anders over. Voor de rest zwijgen wij over het Kei zershof. Want straks komt het nog over als reklame voor die geldhongerige cul tuurbarbaren. En die hebben al geld genoeg om in het Zuiden van de rust te gaan genieten, zittend op de gekasseide binnenkoer van een of andere oude af spanning, die gerestaureerd werd (door de staat) en waar vóór het ouderwetse ca feetje openluchttoneel opgevoerd wordt. BARS DANCINGS LAWAAIHINDER, BRANDVEILIGHEID EN KULTUUR Tijdens de feestroes van het oude naar het nieuwe jaar openden in Aalst enkele cafés en dancings hun kitch-deuren. Twee ervan maken ons, en wellicht vele ande ren niet zo gelukkig. De meest in het oog springende is dancing „Penelope". Hierover vind je meer in een ander arti kel. Een andere milieuvriendelijke instelling is de „Schaapsstal" op de Gentse steen weg, waarover we reeds vroeger schreven. Nieuwsgierig als we zijn, en met het no dige geld voor een drankske op zak, brachten we ook hier een bezoekje. Bin nen echter was weinig te beleven, behal ve een gevoel van beperkte brandveilig heid. Buiten is het beter. We zagen er tal van buren op de slaapkamers meedansen op de heerlijke diskotheek-sound. Zij hoef den daarvoor niet eens de ramen open te zetten. De parking is ideaal afgesloten, zodat elke wagen vlot over het voetpad en het fietspad de steenweg opkan. Er kletste reeds een brommer tegen een wagen die op deze vlotte wijze de par king verliet. De te kleine parking, er komen weinig bezoekers per fiets, geeft dan nog de ge legenheid om het eerste stuk van de Zeel draaiersstraat vol te parkeren. De burge meester, die er niet zo ver af woont en beweert deze zaak van binnen en van buiten grondig te kennen, beloofde dat er streng opgetreden zou worden inzake brandveiligheid met karnaval. Dat heb ben we nog gehoord, maar behalve V.Z.W.'s of zoiets hebben we nog geen enkele café of dancing in het centrum van de stad zien sluiten met karnaval. Afwachten en als je ons wil helpen, pro beer dan met karnaval hier en daar eens of de nooduitgang open is I OPMERKING IN DE RAND Wist je dat Vies Oilsjt een abonnement op Standpunten heeft Suggestie voor 1978 misschien kunnen we tot een ruilabonnement met ViesOilsjtaangaan?

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 12