LSTERSE NTERMEZ MMVHHUUMnffl/niMII tWWMWMHAWMUMIMMI eerst driemaal smurfen..." Nu nog een boeling naar binnen en dan opnieuw starten met car navalgroep „De Originele Zatlap pen". Man, wat kunnen die zui pen Libeer LACHTE. Zijn standaard- synthetische kru/ienpruik was hij al kwijt, maar dat gaf niks, want er Hepen er hier zeker nog honderd dezelfde rond, troosteloos in el kaar gestoken door onderbetaalde arbeidsters. Toen Ana met haar hete lippen carnaval verbrand had, zodat het een gans jaar niet meer kon drin ken, vreten en kussen, wrong zij de laatste druppel zuurgeworden chocomelk uit haar kanneke, en riep de boer, die zij gelaten had, terug binnen. Met heimwee dacht ze al terug aan de vrijheid die ze drie dagen gekend had. Nu gingen de velden weer vol bespoten eten staan, de gevels hun maskers afleg gen en weer hun ware gelaat to nen verkrot, met lelijke, grote reclameborden erop aggressieve grootwarenhuizen met schreeuwe rige neons, en allemaal dezelfde appartementen, buildings, trooste loos, 's morgens hun lichtjes aan om de inwoners naar 't werk te jagen, 's avonds alleen nog het blauwe schijnsel van de TV om ze in 't slaap te wiegen. Weer de nylons en de tailleurkens, de vlug- genipte koffie in de ochtend en 's avonds gekookt eten, omdat het in de refter 's middags zo slecht is. En de lieve vuilnisemmers gaan ook het stort op, en de papieren zakken die hen vervangen, nog veel rapper. De zoldering boven aan en de vloer beneden. Zoals het hoort. Alleen het kromme konijn hoort ze niet meer. Volgend jaar weer eens. Maar Nu... Ana glim lacht, GR Mlacht. Libeer weet niet meer hoe hij thuis geraakt is woensdagochtend. Maar het zal wel plezierig geweest zijn, want het was carnaval. Met de kater toch even de fabriek bin nenwippen, om de balans op te maken. Vijf arbeiders ziek. De luierikken, plantrekkers, drinke broers. De brouwerij heeft goede zaken- cijfers gehaald. Veel glazen gele verd. Lavabo's moeten vervangen. Volgend jaar weer eens. En nu.... Libeer glimlacht, GRIJNS\ac\r\X. Jan Louies. Januari 1978. S0^D% Aalst, 3 jan. 1978 Aan Redactie Vies Oilsjt" Burchtstraat 20 Aalst Ref. Recht op Antwoord. Waarde Redactie, In „Vies Oilsjt", jan. 1978, p. 11 wordt mijn naam vermeld als lid van het Dirk Martenscomité. Deze informatie is juist. Waar haalt U echter het recht en de wetenschap vandaan om naast mijn naam de kwalificatie „C. V.P." te plaatsen Daar ik het als principieel zie voor mijzelf geen formele bindingen aan te gaan op het politiek vlak beschouw ik het als beledigend mij tot welke „zuil" dan ook te willen rekenen. De vraag is overigens niet tot wel ke partijpolitieke strekking de le den van voormeld Comité behoren, wel of ze bekwaam en zinvol werk presteren. Ik kan U nog verzekeren dat ik in de activiteiten van het Comité geen spoór zie van partijpolitieke be doeling of berekening. Mocht dit toch ooit het geval zijn dan zal ik mij onmiddellijk uit het Dirk Mar tenscomité terugtrekken. Met Hoogachting, get. De Rijck Luc ANTWOORD De redaktie heeft nooit aan Uw compe tentie als historicus en Uw persoonlijke integriteit getwijfeld. 1. Of U lid is van de CVP of niet, zal U ongetwijfeld zelf wel het best weten. Wat de oorspronkelijke sa menstelling van de VZW Dirk Mar tenscomité aangaat - en in heel dit antwoord hebben wij het voorlopig daarover -, valt ons ondanks Uw brief het CVP-karakter duidelijk op. Van de 12 leden zijn er dus slechts 3 niet-CVPers. Bovendien mag men niet vergeten dat 2 daarvan omwille van hun functie niet konden „verge ten" worden, nl. PVV-schepen Van den Eede en de heer A. Van der Ghylen, cultuurattaché. Niet rechtstreeks aan de stad ver bonden of geen politiek mandaat hebbend waren er slechts 3 J. Dau- we, K. Heireman en U. 2. Op dat ogenblik krijgt men in Aalst de coalitie CVP (9 zetels, in het Dirk Martenscomité komen Et. Bogaert en L. Van de Sijpe), PVV (4 zetels, in het D.M.-comité zit G. Van den Eede, als schepen van kui tuur kon het niet anders II en de VU (5 zetels en niemand in het D.M.-comité I). De oppositie BSP (9 zetels) bleef buiten de culturele regen U zegt dat de partijpolitieke strekking van de leden niet belangrijk is. Voor sommigen dan blijkbaar wel, want zaten er binnen de PVV, VU en BSP echt niet meer mensen die ook bekwaam en zin vol werk konden presteren Zijn er be halve (hoofdzakelijk CVP) stadsambte naren en politici echt zo weinig bekwa me mensen (3) op dat ogenblik die met kuituur begaan zijn. Voor ons heeft de V.Z.W. Dirk Martens comité (maar daarmee doen we niets af aan Uw persoonlijke integriteit of die van sommige andere mensen) weinig zin. De betrokken ambtenaren moeten van uit hun functie toch reeds zorgen voor de goede werking van b.v. archief, mu seum, cultuurspreiding, toerisme, enz. Met andere woorden ze moeten zinvol werk presteren Willen ze rond een be paald project een werkgroep oprichten, dan is dat hun goed recht. Er zijn kul- turele verenigingen en geinteresseerde individuen genoeg die aan dergelijk pro ject zouden j/villen meewerken. Maar een V.Z.W. is iets anders. Deze heeft een duidelijk eigen rechtspersoonlijkheid. In dit laatste geval moet de splitsing stad en V.Z.W. veel duidelijker worden en hebben alle kulturele verenigingen en V.Z.W.'s recht op evenveel subsidies Nu wedt men op 2 paarden (of zijn het melkkoeien En dat doen o.i. sommigen bewust We hopen dat U onze stellingname be grijpt.

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 5