MUREN \inauK«niKmtnumiMiMi\nraainw(iniMHiaiNU»uiiv<Mliiiin«iMn r ijjjl MM' ABONNEMENT Als eerste in een reeks jong schrijverstalent krijgen we Chris Latour, die naast „kosmische poëzie'"zich ook aan proza waagt. In zijn kortere stukken vinden we dikwijls de thema's liefde en dood, satan, eenzaam heid terug. Monologen Voor mij staat er een muur. Een dikke muur want zelfs harde slagen klinken er dof tegenaan. Het is ook een hoge muur, misschien wel tien meter. En er is geen enkele mogelijkheid om er tegenop te klauteren. vTf Nergens is er een ladder te vinden of om het even wat om er over te -jJp* geraken. Toch moet het mooi zijn daarachter. De zon schijnt er altijd. V.Maar hier achter de muur is het grotendeels schaduw en tegen de muur zelfs heel donker. Daar slapen wij. Als we wakker zijn dan blijven we '-■meestal in een heel klein strookje licht staan. Want ook achter mij is er I een muur. I Deze muur verschilt alleen maar met de eerste omdat er openingen in j zijn, die echter ijzersterk getralied zijn. Ik tuur dikwijls door de gaten, naar de weg die ik eens bewandeld heb, naar de dingen die ik er zie die ik al eens meegemaakt heb. Maar wie wil er die weg teruggaan, er is toch geen mogelijkheid en het is achter die muur nog meer duister, daar is er nooit echt zonlicht. Hier tussen de muren hebben we toch een beetje warmte en zon. Nee, de muur voor mij is belangrijker. Vanachter die\ komt de zon, komen geluiden die het oor strelen. Maar ik kan niet zien wie of wat die geluiden voortbrengt, toch zijn ze mooi. Achter de muur staat er zeker een ladder. Dat weet ik al lang want de bovenste sporten steken er bovenuit. Ik roep dikwijls naar iets of iemand van achter de muur, om de ladder over te duwen. Maar ooit antwoordt er iets of iemand. Misschien is er daar niemand of niets. Misschien horen ze mij niet want het is een hoge, dikke muur. Het zou ook kunnen zijn, dat ze mij horen, maar me niet verstaan, en ik ken maar één taal. Links van mij staan er nog mensen tussen de muren, en ook rechts van mij. Sommigen ken ik, van sommigen hou ik of heb ik gehouden. Ik vraag hen dikwijls om mij te helpen om over de muur te geraken. Maar zij luisteren niet naar mij, sommigen lachen mij zelfs uit. Ik heb ook voorgesteld om een menselijke ladder te maken, zo kunnen we er alle maal uit. Maar nee, ze lachen alleen maar, zozeer zijn ze met hun eigen lot begaan en ik zal ook niets meer vragen. Ze klagen alleen maar, ze hebben te weinig zon, te weinig plaats, ik loop hen in de weg. Ze zeuren alsmaar dat ze eens over de muur, gelukkig zouden zijn. Maar ze zeggen er nooit bij dat ze iemand anders erover zouden helpen. Nee, ze zijn allen zo erg met henzelf begaan. Maar ook ik spreek dezelfde taal als zij. Misschien is het wel daarom dat ik ook nooit over de muur zal geraken. Aalst, 14 sept. STADSKRANT BURCHTSTRAAT 20 9300 AALST TEL. 053/ 70.28.71 na 19.00 u. Losnummer 20 fr. Abonnement 200 fr. Rek. 001-0476202-08 van Stadskrant Burchtstraat 20 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oilsjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige din gen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt gewaardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt op neemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u. niet op maandag KOPIJ Alle kopij voor nr. 6 moet binnen zijn vóór 10 april 1978. DO KUM ENT AT IE Vies Oilsjt legt ook een Archief en Dokumentatiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot-Aalst (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke woensdagavond, in ons lokaal in 't Fabrieksken, Burchtstraat20, 9300 Aalst. DANK U ■——-'".■■r.-r EX WG KEN UW STAD Dirk Martensstraat 35 een huis, stijl Jugendstil. Qua gevel zeker niet het mooiste voorbeeld van deze richting - het geheel is tameliji - strak en zeker niet zo speels als andere - maar wel belangrijk omwil van de aangebrachte fresco's. WH je het zien, doe het vlug want elke dag worden de tekeningen bloemmotieven en centraal fresco met vrouw, iets onduidelijker

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 6