1 I I vwvnwraNHMiiiviMNAwnuiniviiiuiVHiMinraNRMrauinifl/iHywiii I s m ijviNKUlMUtWraMlMlM Ut MNUMUU1WWUII MIMMIMH ■mwinwiMiiiiiMiiMEi 2 PENDELZWENDEL 't Is nog niet genoeg dat ge 10 frank moet betalen om op de pendelpar king te staan (nota bene betaald met ons belastingsgeld), de helft van de tijd is die automaat dan ook nog stuk. Als ge er 5 frank insteekt, krijgt ge ze even vlug weer. Misschien ge beurt dat wel uit eerlijke schaam te in ieder geval, we moeten dan toch wat minder betalen. Maar het gaat nog verder. Een tijdje geleden stak ik er het verschuldig de bedrag in, doch ik kreeg noch mijn 10 frank terug, noch het be wijs dat ik betaald had. Als men juist die dag gecontroleerd had, had ik er mooi aangehangen. (En ik niet alleen, het was bi) ie'der- een zo I). Plezant is da I WOOI\l(?)ERF ZWALMKOUTER (Erembodegem) 't Is zever. Erembodegem krijgt zijn woonerf. Voor de mensen die niet weten waar de Zwalmkouter ligt als je uit het station komt en je gaat naar rechts, dan kom je er op uit. Maar... is het niet een beetje gek dat die Zwalmkouter de toegangsweg tot de Gates is (de straat loopt dus ook dood). Dat gaat daar een plezant woonerf worden met al die camions. Maar ja, ze kunnen het dan om de 3 maand herleggeh. En... heeft men het al gezien dat er heel wat weidegrond aan de straten paalt. Er is echt plaats genoeg om te wandelen en te spelen. Als er één straat is die niet geschikt is om woonerf te worden, dan heb ben ze ze goed gevonden. En... is het misschien toevallig dat er in die straat maar 8 h,uizen staan, waaronder het huis van de heer Bourlon, schepen van Economische Expansie, Middenstand en nog een paar dingen. GOEDE VRIJDAG IN ONS BEDRIJF Bij Bosteels vond de direktie het nodig om met Pasen een viering te houden onder het thema BRENG ONS DE MOED OM TE LEVEN". Ge zoudt.de moed van minder ver iiezen. Misschien denkt de direktie van Du Pare dat iedereen in België ka tholiek is, in ieder geval was ieder een verplicht deel te nemen aan deze viering". Dus ook de stukwerksters, die een deel van hun loon verloren. De teksten van het vertoon waren ook heel interessant. Een paar uittreksels „Vrije tijd is steeds welkom. Dal is fijn Maar het wordt er njèt'.-ge makkelijker door We zijn iets kwijt. We krijgen nu geen levensritme meer opgelegd, zoals dit vroeger veel meer het ge val was". Misschien zouden de opstellers van deze tekst de sociale verworvenhe den liever teniet doen „Onze avonden zijn gevuld, gaan zeer vlug voorbij en het wordt laat, het wordt vlug laat... En het wordt daarna ook vlug vroeg, veel te vlug zelfs Dat opstaan I Er zijn jonge mensen die veelvuldig in zo'n toestand van moeheid ver keren. Pessimistische gedachten, overgevoeligheid, gebrek aan werk lust, Ja, ik zie het al, dat laatste zal ze ker wel het ergste zijn ,,lk geloof niet in het doorpraten van persoonlijke problemen tot de dageraad gloort li..". Natuurlijk niet als we allemaal op onszelf blijven staan, des te zwak ker zijn we. „Frisse mensen, montere mensen zijn broodnodig in onze tijd...". En meer produktie zeker ook Maar het wordt nóg mooier. „Het kruis is een realiteit in ieder mensenleven... Je hebt geen keu ze Je draagt je kruis ofwel zal het kruis je verpletteren". Dus als ge wilt staken, zoudt ge dat maar beter zo laten. Als ge dat kruis tenminste niet op uw kop -,'i' krijgen. Gans deze VERPLICHTE viering is een volledig onwettige bedoening (of heeft men bij Du Pare nou nooit gehoord van yodsdienstvi ij heid) en bovendien een mooi (nou ja. manoeuver om de arbeid (st)ers braaf en kalm- te houden. Misschien gaat Du Pare ook nog de zondagmis invoeren Terwijl de arbeid(st)ers voortwer ken natuurlijk. De produktie kan niet blijven stil staan I 1

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 10