IN AALST om je dood te lachen te ergeren i i l PWinWWIBIMWII>WABWIW\IW<IWillHWW>IIWUBWiW><iWi8| t - 3 t Je kan echt wel kiezen tussen bei de. Ofwel lach je je krom als je ziet en hoort hoe de vele verkozenen des volks zich belachelijk maken of getuigenis afleggen van hun on kunde, ofwel erger je je groen bij het besef hoe licht en onverant woord deze 43 vooraanstaanden beslissen over het wel en wee van meer dan 80.000 mensen. We raden je aan dit spektakel eens bij te wonen, je zal zeker een plaats je vinden in de feestzaal voor de openbare zitting, want de publieke belangstelling van de Aalstenaars voor dit maandelijks schouwspel is (en best te begrijpen ook) beneden alle peil. Als je dan naar zo'n gemeenteraad gaat, heb je hopelijk wel wat meer geluk als op 29 maart. Die keer verliet de C.V.P.-fraktie, die in de oppositie zit, de zaal. Als zij de zaal verlieten, was immers de vereiste meerderheid 1 niet aanwezig, en kon de gemeenteraad niet geldig vergaderen. Een tweede argument voor de aftocht was de uitspraak van L. D'haeseleer bij het begin van de gemeenteraad. Hij had er namelijk niets beter op gevonden dan iedereen aan te ma nen de vergadering zo snel moge lijk te laten verlopen omdat er die avond een belangrijke voetbal match was op T.V. Omdat voetbal belangrijk is Onze oppositieleden hadden ech ter pech. Marcel de Bisschop, ex- burgemeester en C.V.P.-gemeente- raadslid, liet de CVP buiten gaan en bleef rustig zitten. D'haeseleer had immers gespecu leerd op de onafhankelijke positie die De Bisschop zich toeeigent binnen de C.V.P. en hem uitge daagd deze onafhankelijkheid eens te bewijzen. Toen dan even later nog een ge meenteraadslid van de meerder heid binnenkwam, was men echter wel in getal om te vergaderen en de show kon dus beginnen Willy van Mosselvelde, ex-V.U. en nu onafhankelijk in de gemeente raad als lid van de Vlaamse Volks partij, stak even zijn kop binnen om uit te leggen dat hij het stand punt van de C.V.P. deelde en de gemeenteraad dus niet wou bij- DE SNELLE DEMOKRATIE Op de agenda stonden een 50-tal punten. Zoals het hoort las de voorzitter, L. D'haeseleer, de agen dapunten voor, ter goedkeuring van de gemeenteraad. Tot puntje vijf. Toen kwam schepen Hooghuys (B.S.P.) - befaamd voor zijn kennis inzake reglementering van de wer king van gemeenteraad, schepen college e.d. - op het lumineus idee het werk van D'haeseleer wat te verlichten. En zo werden de agen dapunten niet meer voorgelezen maar telde D'haeseleer zo rap hij kon van 5 tot 50 zodat op een paar minuten tijd 45 beslissingen in kannen en kruiken waren. Twee tussenkomsten van de B.S.P. voor de laatste 2 agendapunten zorgden ervoor dat we dan toch nog een goeie 20 minuten spekta kel genoten. En gij nu... kiesgerechtigde keizer... HET INTELLECT VAN DE GEMEENTERAAD De gemeenteraad van februari was ook al zo'n plezante. Neem nu b.vb. het voorstel van Willem Wil- lems (C.V.P.) om een stedelijke raad voor gastarbeiders op te rich ten. Een niet onaardig voorstel dat ech ter zwakjes verdedigd werd. Krijg je dan natuurlijk een reaktie van de B.S.P. bij monde van Van der Veken. Deze laatste begint een he le uiltleg over de gastarbeiders en hun problemen en vraagt zich af welke problemen ze eigenlijk heb ben, behalve misschien de taai en de huisvesting. Niemand echter brengt de moed op om te zeggen dat ze inderdaad niet genoeg op de hoogte zijn van hun problemen en de adviesraad dus wel goed zou kunnen zijn. Neen. Onze gemeente raadsleden houden vol dat zij het wel allemaal weten en dus advie zen en inspraak en dergelijke best kunnen missen. Bij deze gelegenheid kon Van der Beken het zich natuurlijk niet wachten een konservatieve reflex te maken en eens te stellen dat er van de kant van de gastarbeiders ook eens een inspanning mocht komen. Hebben wij al zoveel inspanningen gedaan misschien om het hen hier aangenaam te maken GEHANDICAPTEN Op diezelfde gemeenteraad kregen jwe nog een interpellatie van Chris 'Borms (C.V.P.) i.v.m. het gehandi captenbeleid van de stad, waarbij het caritatieve verworpen werd maar gesproken werd van rechten en volwaardige integratie. Zoals nogal eens voorvalt, volgen er dan een aantal nietszeggende antwoorden van de burgemeester en het schepencollege. Opéén punt na, de toegankelijkheid van de feestzaal. De burgemeester wil dit ter harte nemen en laten onderzoe ken of het niet mogelijk is een lift te plaatsen aan de kant van de bin nenkoer. Je kan je wel voorstellen dat dit wat zal kosten, en je kan je ook af vragen wat de zin van een dergelijk projekt is als eenmaal het kultureel centrum er is en daar toch in eerste instantie zalen en dergelijke moe ten ter beschikking gesteld worden. Wie spreekt nu ook weer over prestigeprojekten. MORAAL Of nee. We geven er geen. We raden je nog eens aan zo'n show bij te wonen. Als je dan bepaalde indruk ken wil weer geven... Je weet ons wonen...

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 4