lite, I wmniMMHmMIftWIMtUIIIMIMWMM i WNinWIWigillMIIWItyiHiJIUWIU uwinNmiuimiuiiiioAMMi» l 1 i *-4 lillMi - i 1 9 K.A.V. VERBOND AALST VRAAGT UITLEG tilwniln if*- Van Schandevijl, het bizarre type met de haviks- blik, zal wel altijd ergens de gemoederen verontrusten net zoals zijn kortverhalen de adem doen stokken. Is het dat vreemde, die suggestie van leegheid, desoriën tatie of melancholie Oordeel maar zelf ledereen keek aandachtig toe, gespannen tot het uiterste. Straks was het hun beurt. De kaarten werden rondgedeeld aan de eerste vier. Eén keek opgelucht en zei „Ik niet". Dus ging het tussen de drie overblij- venden. Aarzelend zei de tweede „Ik vraag". De an deren begonnen bevrijd te lachen. Hij stond op, ging naar de deur en sprong van de trein. De volgende vier namen plaats. Opnieuw gingen de kaarten rond. Niemand keek opgelucht, het zweet stond op hun voorhoofd. „Klaveren". De kaarten werden verder uitgedeeld. „De Dame is met mij", „Ik ga met de Heer". Ze legden hun kaarten open op het tafeltje. Eén van de vier werd bloedrood, zijn aderen klopten in zijn hals. „Ik vraag", fluisterend kwam het uit zijn mond. Zwijgend stond hij recht, liep naar de deur en sprong naar de dood. Weer wilden er vier beginnen... er waren er maar drie. De vierde bleef staan. „Ik doe niet mee", zei hij. ledereen keek verbaasd, sprak door elkaar, niet be grijpend. Dit was nog nooit gebeurd I „Ik spring er zo wel af". Stilte. „Die moet gek zijn", dacht iedereen. Hij ging naar de deur en sprong glim lachend naar zijn einde. Stilte. Niemand keek elkaar aan. Hij had de sfeer helemaal bedorven. „Hij is nooit normaal geweest", zei iemand aarzelend. „Dat is waar", beaamde een andere. De volgende vier zetten zich neer, de kaarten werden rondgedeeld. En opnieuw dacht iemand „Ik doe niet mee JÉ; ,:'V V 1 1 1 AAN DE PAUS. De K.A.V. heefteen brief geschre ven aan Mgr. Cardinale en Mgr. Suenens om meer uitleg over de mededeling omtrent het reisver bod van Camara, wat hen dus blijkbaar niet verheugd heeft. „Mijnheer de Nuntius (Kardinaal), De bestuursleden van de Kristelij- ke Arbeiders Vrouwengilde (KAV) in vergadering samen op 21-3-'78 wensen U hun bezorgdheid uit te drukken over de mededeling dat Mgr. Camara verbod heeft gekre gen zijn land te verlaten. Het zou ons tot dankbaarheid stemmen als wij de redenen van deze maatregel mochten kennen. Immers als Kris tenen en als beweging voelen wij ons sterk verbonden met de aktie van Mgr. Camara voor de meest kwetsbaren in de maatschappij. Wij herkennen in Helder Camara iemand, die vanuit een sterke evan gelische bewogenheid zich ten vol le inzet voor een rechtvaardige we reldordening. Wij willen u even eens onze bezorgdheid uitdrukken voor de reakties bij onze jeugd. Wij ervaren bij hen een pijnlijke vervreemding van de kerk die hen steeds minder geloofwaardig over komt. Mogen wij U, Monseigneur, beleefd vragen onze bekommernis aan Zijne Heiligheid Paus Paulus te willen overmaken". Tot daar de brief van de K.A.V. - Staan zij alleen in het Aalsterse met hun reaktie ONTWAPENEN. In De Volksmacht van 7 april von den we een bijdrage over een tus senkomst van senator Verlaysen op de senaatszitting van 23 maart. Aanleiding was de goedkeuring van het internationaal akkoord voor het bestrijden van bacteriolo gische (biologische) wapens. Wij citeren „Na zich verheugd te hebben over deze belangrijke stap op de weg naar de ontwapening en de rol door België in deze aangele genheid gespeeld, drong hij aan opdat ook zo spoedig mogelijk een internationaal akkoord zou geslo ten worden om de chemische wa pens (gifgassen e.d.) uit de wereld te helpen. Zeer kon kreet vroeg Wim dat de Belgische regering het initiatief zou nemen en zou voorstellen De ontwikkeling en de pro- duktie van die wapens te ver bieden De verspreiding van deze wa pens te verbieden (wapenhan del) Het aanleggen van voorraden te verbieden De bestaande voorraden te vernietigen op een gecontro leerde wijze en zonder gevaar voor de bevolking Deze aktie te laten geschieden onder de controle van de vei ligheidsraad. Voor wat het eigen grondgebied betreft vroeg hij dat een zeer ern stige controle zou uitgeoefend worden in deze instellingen, waar om wetenschappelijke of medische redenen deze gevaarlijke produk- ten geproduceerd worden. Laat ons hopen dat zijn oproep (of was het een noodkreet) in goe de aarde valt en eerlang dit belang rijk akkoord tot stand komt". Tot zover de versie van De Volks macht. Wij van onze kant hopen dat wij bij het debat rond de neutronenbom een gelijkaardige tussenkomst mogen verwachten. i l

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 8