1 I i I 5 II .at» MmmiËÊêminmÊMmmmfflÊmmËmBWËMmuwmMiÊmmmnMÊBiÊ .1® 6EU/0QN AlbONNEMENJ 200 5TBUU ABONMEMEb/T J3oo QM 04. Ballekes H NIET TEVREDEN SCHRIJF HET ZELF I In sommige scholen werd een en quête gehouden over spijbelen, op café gaan en andere bezigheden van stoute scholieren. Voor deze enquête werden P.M.S.- medewerkers aangesteld, en wat iets of wat met P.M.S. te maken heeft is strikt vertrouwelijk, dach ten wij. Dit werd ook uitdrukke lijk gezegd bij het uitdelen van de vragenlijsten. Scholieren met het hart op de juiste plaats vulden de ze vragenlijsten dan ook heel nauw keurig in, gaven het tijdstip van het spijbelen op, de plaats waar de haagschool meestal doorgaat en het gezelschap dat ze op deze „vrije" uurtjes opzoeken. Het doet immers altijd goed anoniem en vertrouwelijk je grieven op papier te stellen. Aan de hand van deze enquête worden dan statistieken opgemaakt over welke klassen het meest spij belen, waar en wanneer ze spij belen. Nu vernamen wij vrij toevallig, maar desalniettemin, uit heel goe de bron dat deze gegevens van A tot Z aan de politie doorgegeven worden. Na de eerste schok wilden we toch wel even in vraag stellen of de P.M.S. centra het recht heb ben zich met zo'n affaires in te laten, en of deze samenwerking er op neerkomt dat laatstgenoemden door de politie worden betaald. D'er klopt iets niet, dachten wij. Misschien toch beter niet te ver trouwelijk doen... N.v.d.r. De vrees dat persoonlijke gegevens zullen misbruikt worden, leeft bij vele personen. Het toekomstig ge bruik van de computer voor het opslaan en verwerken van gegevens over de hele bevolking komt meer en meer in zicht. In het geval van deze enquête ech ter wouden we toch op een paar onnauwkeurigheden vanwege de schrijver ervan wijzen. De enquête werd uitgevoerd door een paar mensen binnen het kader van het plan Spitaels. Door specialisten terzake werd ons verzekerd dat de opstellers een paar fundamentele fouten maakten. Zo was het aantal vragen te omvangrijk om als geheel binnen een kort tijdsbestek ver werkt te worden. Niet alleen werd er gevraagd wie spijbelde, maar ook hoe, wanneer, waarom... zelfs hoe de schooldirectie het spijbelen probeerde in te dijken. Bovendien is het zo dat we reeds op het einde van dit schooljaar zijn en dat b.v. scholierencafés nogal dikwijls hun publiek zien verlopen. Uit „goede" bron hebben wij bo vendien vernomen dat totnogtoe (half april) niet begonnen werd met het verwerken van de ingevul de formulieren I Deze formulieren liggen nog steeds ongeopend in het lokaal waar ze gedeponeerd wer den, verzekerde men ons. Naam en adres van de brief schrijvers zijn op de redaktie bekend. De inhoud van de brieven valt niet onder de ver antwoordelijkheid van de re- daktie. EEN NIEUWE DE JEUGD DIENST VOOR In juni opent het jeugdservicecen- trum van de stad in de Kapelle- straat. Een niet onaardig initiatief. Wel blijft de vraag nog open of hier geen nutteloze of concurren- tiële overlappingen gaan gebeuren met andere diensten en/of instel lingen. Het centrum zal de naam „Weg wijs" krijgen en meteen snap je al dat het de bedoeling is dat je er met allerhande informatieve vra gen terecht kan. Er zal geen hulp verlening of begeleiding gebeuren daar er hiervoor reeds mogelijkhe den genoeg zijn in AALST. Of dit in praktijk zo zal zijn, is een andere kwestie want een infor matieve vraag gaat nogal eens ge paard met een hulpvraag. Dat is b.v. duidelijk te merken in de info- jeugd-centra in sommige gemeen ten. En dan krijg je overlapping met b.v. HAK. Een tweede functie is de eigenlijke service die zal geboden worden i.v.m. uitlenen van materiaal, foto- copiedienst, enz... Of dit centrum binnen de gepoliti seerde benoemingsgebruiken dy namisch zal zijn, is af te wachten... WACHT NIET TOT IN JUNI Nu kan je reeds op het jeugdsekre- tariaat van heel wat voordelen ge nieten. Geef je een blad uit, dan kan je er reeds fotocopies kopen en b.v. zoals „Jong Rood" je blad versturen met de adressen van jeugdverenigingen op het jeugd- sekretariaat, kompleet met klasse mentsnummer. Voer je een aktie voor een goeie zaak, dan kan je best de uitnodi gingen daar ter plaatse laten ver sturen met enveloppes en postze gels van de stad. Wil je iets bekend maken, zoals b.v. Risa (Een zogenaamde service organisatie) die nu een nieuwe bus- camionnette verhuurt, dan steek je dat maar bij de verslagen van de jeugdraad of dergelijke. Andere mogelijkheden staan wel licht nog open, maar nu weet je 't ten minste ook. EEN WOOKEWtN

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 9