EENSGEZINDE ÜlttllMJIli a mmm park, dat zal dienen voor onze achterkleinkinderen. V.O. Het park staan niet alleen. Het vormt een geheel met het eeuwenoude Osbroek. Hoe zit het fdaér LucK. Van het Osbroek kun nen we niet veel zeggen we mo gen er niet in, Ge kunt er omver M geschoten worden door de feodale opzienders. fHet Osbroek was gewejdig bezoe deld door de afvoer vari de huizen van de Parklaan, de Ninoofsesteen weg, de Kasteelstraat en de Van de Maelestraat. Het rusthuis (Erembodegem) kwam er nog bij en de gekende historie van het (sluik)stort zal er ook geen goed aan gedaan hebben. Rond het Osbroek is er nu een ringriool aangelegd (van de Kasteel straat tot aan het sportterrein) waarin alle huisriolen kortelings MOETEN uitmonden. Sommigen zijn er al op aangesloten. Dit vuile water wordt in de stadsriolering gepompt, en het propere Osbroek- •S water bevoorraadt de parkvijvers. Er blijft nog veel water in de Os- broekgrachten. Er was een plan om die schoon te maken (het pluimpje gaat hier naar de vroede vaderen van het vorige bestuur) maar dat is in duigen gevallen door de tussenkomst van meneer Moyer- soen, de eigenaar, die niet toeliet dat er in het Osbroek gewerkt werd. Het stuk dat de stad heeft aangekocht (naast het sportter rein), is het oude (stads)stortplein en is verhoogd gebied. Geen echt Osbroek meer dus. Zolang ze aan de rest niets te zeggen hebben, zit ten we daar „sloot". V.O. Zijn er volgens U nog an dere mogelijkheden om het park aangenamer te maken Wij den ken bijvoorbeeld aan latere ope ningsuren met verlichting. Luc K. Het park is open tot het donker wordt. Vroeger was het verlicht. De installatie is volledig onbruikbaar geworden en het zou erg veel kosten om, ten bate van enkele late bezoekers op enkele warme zomeravonden, het park weer te gaan verlichten. Het zou een enorme investering zijn. Er zijn dingen die heel wat dringen- der zijn. Zelfs in het park, om nog maar te-zwijgen van al het andere S scholen, hospitalen... Wat het park nog aantrekkelijker 3 maakt... een beetje meer banken, S praktische papiermanden. We zijn ook niet direct voor kunstmatige 3 aantrekkingspolen als happenings fc en feesten, omdat het storend kan 3 zijn- Niet dat we er a priori tegen gg zijn, maar er zijn andere dingen... Seen atletiekmeeting, iets dat in 't kader past. Liefhebbers doen graag enkele toertjes rond het park, 5 liever dan rond het sportterrein fej geregeld ziet ge mensen van 40-50 2| iaar daar ronddraven. C Een grote aantrekkingspool is het speelplein met het melkhuizeken, waar de wandelaars rusten en ou- tj ders hun spelende kinderen kun- ti nen gadeslaan. In praktisch geen enkel park moogt Sj ge op het gras. In theorie bij ons ook niet. Maar het gebeurt er al ja- sa ren. En het is bewezen dat het gras I ertegen kan. Ze moeten er niet JB gaan beginnen op ravotten met 3 voetbalschoenen. Maar erop zitten, met een spreitje, of erop lopen stoort niet en schendt niets. V.O. Kan er nog iets gedaan wor den voor - grote - bomen in de stad zelf Luc K. De Denderkaai, van aan de Zwarte Hoek tot aan de Sint- Annabrug is een mooi voorbeeld christusdoorn, purperen esdoorn en nog een soort zijn er afwisse lend aangeplant over enkele jaren zal dat een heel mooie laan zijn (n.v.d.r. er zijn nu al een aantal gesneuvelde exemplaren, die drin gend aan vervanging toe zijn). Een ander voorbeeld is het Keizerlijk Plein, hier voor mijn deur. Ge moogt echter niet vragen hoeveel het gekost heeft I Maar het is een mooi voorbeeld met die halfvol wassen bomen. Anders ken ik geen plaats meer waar er grote bomen kunnen gezet worden. Dode exemplaren zouden wel kun nen vervangen worden. Maar dat zijn praktische problemen, en de stadsdiensten hebben nu al hun handen vol met de deelgemeenten erbij. In die deelgemeenten, daar is nog plaats om eens een grote boom te zetten... V.O. Hoe is de samenwerking tussen de werkgroep en de stad Luc K. Er is (met de fusie een hoop jong bloed in de stadsad ministratie gekomen. Ze willen wel iets doen, maar er is geen be ginpunt ze hebben geen docu mentatie over het park, er was werkelijk niemendallen, nog geen plannetje of een lijstje. De stad heeft het initiatief niet moeten ne men, maar heeft wel ingepikt. Het contact tussen ons en de stads diensten valt erg mee. Er zijn nog andere mensen bijgekomen met suggesties en voorstellen dat is ons monopolie niet. Wij zijn er - toevallig - wel mee begonnen. De boel is aan 't rollen er komt beweging in 't park, en dat blijft niet bij wat geel zand op de wegen. De samenwerking is erg goed er heerst een positieve geest voor die dingen op het stadhuis. De werk groep is wel geen officiële commis sie van de stad geworden. Het gaat veel beter zo, officieus. Het officieuse enthousiasme en optimisme van Luc Kieckens is een voorbeeld om na te volgen. Hulp is trouwens zeer welkom. Bijvoorbeeld om esdoorn te gaan schiften in de „boskes". (Waar schijnlijk worden daarvoor korte lings Spittaelsers ingezet - las de stad onze suggestie in een vorige V.O. -). Of gewoon door belang stelling doe eens een rondwande ling mee I Documentatiemap en plan zijn voor elk dertig frank te verkrijgen bij Luc Kieckens, Kei zerlijk Plein 40, en daarmee gewa pend leert ge de long van uw stad kennen tot de kleinste luchtblaas- jes. Gewoon doen In het definitief gewestplan Aalst- Ninove-Geraardsbergen-Zottegem werd het tracé van het laatste stuk van de ring rond Aalst opgenomen. Dit feit houdt in dat de „Parklaan" haar historische functie van ver bindingslaan Haring - Brusselse Steenweg moet neerleggen. De vraag of dit laatste stuk ring nodig was, blijft voor ons nog een vraagteken. Vermits het tracé de stadsparkomgeving zal storen daar het tracé enkel op een verhoogd wegdek kan lopen en de definitieve breuk betekent met „De Gerstjes" te Erembodegem. Terwijl én de Osbroek én de Gerstjes één groene plek konden gaan vormen in de toekomst. Daar het laatste stuk ring er toch komt, vinden wij het nuttig én de bewoners van de Park laan en omstreken én het stadsbe stuur én tenslotte alle Aalstenaars erop te wijzen dat de nu gevaarlij ke overtocht naar het stadspark in de toekomst moet verdwijnen, maar dat de bestaande infrastruc tuur van de Parklaan moet herzien worden, b.v. in de geest van het voorstel Kapucijnenlaan Leo de Bethunelaan. STAKING Toen we de telefoon namen om aan het A.C.O.D. en het C.C.O.D. hun indrukken te vragen over de staking van 2 en 3 mei op het stad huis, hadden we ons niet verwacht aan zoveel stof voor een artikel. Stof die eventueel ten stadhuize weer stof kan doen opwaaien. DE VERSIE VAN HILAIRE LIEVENS, VAN HET C.C.O.D. Volgens H. Lievens was de spon tane staking globaal zeer positief. (Het gaat hier om een spontane staking, omdat er dus geen sta kingsaanzegging gegeven was). De staking begon om 6.15 u. dinsdag morgen en na een paar uur werk om alle diensten op te roepen om solidair mee te staken, legde het grootste deel van het stadsperso- neel het werk neer. Bij de bedien den was de reaktie iets minder. Er werd voor gezorgd dat de vita le diensten verder verzekerd wer den. Zo werd er bij politie en brandweer alleen administratief gestaakt, in het O.C.M.W.-hospi- taal werd gezorgd voor een bezet ting zoals op zondagen gebruike lijk is en bepaalde dingen die reeds lang gepland waren (b.v. huwelij ken) werden ook normaal uitge voerd. In akkoord met de vakbonden werden 6 schoonmaaksters opge vorderd voor het O.C.M.W. en 3 mannen voor de reinigingsdienst. MACHTSMISBRUIK VAN SCHEPEN DE MAEGHT. Zowel H. Lievens als R. Van De Spiegel (A.C.O.D.) wisten ons te vertellen dat er op een alles behal ve goed te keuren wijze, nog een aantal werklieden opgevorderd werden. Schepen de Maeght liet woensdag personeel thuis met politiewagens ophalen. Volgens de woordvoerders van de vakbonden werd hier vooral ge mikt op tewerkgestelde werklozen (dus niet vast benoemde) die wel licht onder druk opgevorderd wer-

Vies Oilsjt | 1978 | | pagina 7