ERPE MM SOKMii GEHANDICAPTEN Wi? REAKTSEs BEDROGEN JT -1 V!ES OILSJT - VIES OILSJT - VIES OiLSJT - VIES OILS-!? •r Een jaar lang hebben wij op d® bres gestaan. Nu gaan we even liggen uitblazen. Alles kan nu even bezinken. Er ligt nochtans nog veel op onze maag Niet of half verteerde zaken. Een balans opmaken is niet gemakkelijk. Positief is alleszins dat we er wat aan gedaan hebben Aalst heeft weer wat groen. Zoveel bomen meer ademen in onze stad nu moeten we alleen nog iets aan de lucht zelf gaan doen. ledereen weet ondertussen ook dat het huis Moyer- soen er staat, dat het Kultureel Centrum door C. A. zal opgekocht worden en dat de Van Wambekekaai onder onze ogen van openbaar bezit naar privé- eigendom aan het veranderen is. Het zal onze zorg wel wezen. Tussen door willen we ook nog eens zeggen dat Aalst binnenkort zijn eerste Boonerf zal krijgen. Louis zei tegen alle mensen dat hij in de Eilandstraat geboren was, maar die straat kunnen ze nu niet meer Boonstraat noemen omdat ze dat stuk ook al ver kwanseld hebben. In de stad sluiten ze straten, opde buitengemeenten verdwijnen de voetwegels. Met of zonder stedelijke toelating. Het zal onze zorg wel wezen. Vandalisme maakt Aalst onveilig, leest men in vele kranten, ledereen weet waar klein Chicago ligt. Dat men echter eerst de stad bewust laten ontvolken heeft, dat het hele centrum na zeven uurzo dood als een westnederffankische hakbijl is, dat is de ware oorzaak. Het zal onze zorg wel wezen. Maar nu, nu gaan we efkens achterover liggen. Nu gaan we de witte wolkjes tellen, de échte witte wolkjes alleen zullen we tellen. En een beetje in onze hof werken. Of met Staf van 't hoeksken nog eens discussiëren dat de stukken eraf vliegen. Want 't is nodig dat we het nog eens van iemand anders horen. We hopen maar, dat ze ons niet storen, dat ze het niet in hun hoofd halen honderd bomen in het park uit te doen om een tweede melkhuisje te bouwen. C dat ze op de.Grote Markt een motocross voor beginnelingen houden. Want dan zullen we er ook —--r-ip v. rr» "fj-T Tl - - Alsof de kolos van Amylum nog niet groot genoeg is, staat -juist over het water- nog een fabriek, die Mijibeek en Aalst-centrum van elkaar weghoudt de mouterii De Wolf-Cosijns. Deze „stinkfabriek" is -evenals Amylum- bezig een gans woonblok langzaam aan het opkopen in de IJzerenwegstraat bezit deze reeds een resem huisjes en magazijntjes, die al jaren staan te verkrotten, en die men zelfs als garage niet meer wil vehuren.' Daardoor zal het woonblok tussen Dender en spoorweg wegsterven en, vermits geen enkel BPA dat daar verbiedt, zal er over een paar jaar een betonnen silo uit de grond rijzen, die ons stadsgezicht nog wat aangenamer zal maken. Er is de jongste tijd in de kranten nog al wat te doen geweest omtrent het ge sol of gesjacher met de kinderen van de Rijkslagereschool voor Buitenge woon Onderwijs te Erpe, onderge bracht in de Rijksbasisschool te Erpe. Dus in dezelfde school. Of een schooi met twee afdelingen, gelegen aan de Oude Oudenaardse steenweg te Erpe. Gevolg er is een kleine oorlog ont staan tussen de twee direkties. Waar om Eerst werden de persmensen samenge roepen door direktie en'personeel van de school voor Bijzonder Onderwijs, omdat ze vanaf 1 september moesten verhuizen naar de Rijkslagerebasis- school te Mere, een goeie 1,8 kilome ter daar vandaan. De 2de en de 3de graad van Mere zou dan naar Erpe komen. Dit was besloten door minister van onderwijs Ramaeckers in een offi cieel schrijven. Op de eerste perskonferentie werd het de persmensen voorgesteld alsof men te doen had met zeer zwaar gehandi capten die plots uit hun vertrouwde milieu weggerukt werden door een of andere absurde maar regel. De leerlin gen van het B.O. zouden te Mere im mers op de eerste verdieping gehuis vest worden waardoor ze langs gevaar lijke trappen moesten naar beneden komen. Het gaat hier echter om gehan dicapten van type I (licht mentaal ge stoord) en het type 8 (licht karakte- rieel). Om een lang verhaal kort te maken. Het werd ons allemaal voorgesteld als of deze kinderen in onaangepaste loka len terecht zouden komen, in een over drukke Steenstraat te Mere. Zodat we zeker konden rekenen dat er elke week een zwaar ongeval zou gebeuren indien de verhuis zou plaatsvinden. De pers jongens hebben dan ook flink hun best gedaan dit alles dik in de verf te zetten. Al spoedig volgde echter een tweede perskonferentie. Dit maal uitgaande van direktie en personeel, plus ouder- komitee van de Rijkslagere basisschool, die heftig reageerde tegen de voorstel ling van zaken op de eerste perskonfe rentie. Hun enige doel was de verkeer de informatie recht te zetten en de puntjes op de i te plaatsen. Er werd een korte historiek gegeven van de school en hoe de B.O, klassen ont stonden binnen de Rijksbasisschool. Hieruit groeiden twee direkties één voor de lager school en één voor de bijzondere afdeling. Jaren heeft dit alles vlot verlopen, tot nu die storm in een glas water opstak. De direktie van de basisschool toonde alle begrip voor het feit dat niemand graag verhuist, maar stelde ook dat de akties die door het B.O. werden ge voerd, niet van aard mochten zijn de school op één of andere wijze te scha den. Van zwaar motorisch gehandicap te kinderen was echter geen sprake. Daarom kunnen de trappen in de school te Mere niet als hinderpaal aan gehaald worden voor deze groep leerlingen. Ook de op- en afstapplaats te Mere is zeker zo veilig als in de enge Koebrugstraat te Erpe. En de afstand tussen deze twee scholen kan zeker geen rol spelen (1,8 km). v 1 ES OILSJT -VTË^ÖÏLSJT - VIES OILSJT - VIE^JÏOJ^^vÏeS Ten slotte werd er nog de nadruk op gelegd dat de Rijksbasisschool NOOIT enig initiatief genomen heeft om de B.O. klassen naar een andere school te doen verhuizen. De direktie gaat hier dus vrij uit. Wél heeft de direkteur van het B.O. zelf de wagen aan het rollen gebracht door een schrijven aan de minister van onderwijs, waardoor twee leden van het Kabinet ter plaatse zijn afgestapt en er een onderzoek inge steld werd in aanwezigheid van de beide direkties. Het resultaat is dus bekend. Er is een diepgaand onderzoek geweest en per soonlijke belangen hebben hier zeker niet gespeeld. Al wil men dat nu dik in de verf zetten omdat de dfrektrice Mevr. Van Lierde, rood is, en de direk teur, de h. De Deyn, blauw. Wij persmensen voelden ons na de tweede perskonferentie dik in het ootje genomen, omdat men ons bij de eerste perskonferentie in het B.O. de zaken nogal zwart/wit voorgesteld had en ons geen gruwelijk détail gespaard had. Wij waren er dus mooi ingetuind. Na de tweede perskonferentie hebben we ook kontakt opgenomen met het kabinet van minister Galle en heeft men ons ervan overtuigd dat alles zou in het werk gesteld worden om de twee direkties weer te verzoenen. Wat ondertussen misschien reeds gebeurd is. Ook hebben we persoonlijk de school te Mere bezocht en ons kunnen geruststellen dat ze zeker zo veilig is als te Erpe. Natuurlijk blijven er nog de kinderen. In zekere zin worden ze uit een ver trouwd milieu gerukt, maar gaan ze vanaf 1.9/79 zeker niet naar een school die minder vertrouwen zou in boezemen. Ook zijn moderne installaties beloofd zodat de kinderen zich zeer vlug zullen aanpassen aan hun nieuwe lokalen. Een mini-schooloorlog dus zonder de minste reden. (RB) (Zie ook persmededeling RLSBO)

Vies Oilsjt | 1979 | | pagina 2