plifS ■ÉÏÏt. mw i v»: de onveilige situatie. Ja maar, ja maar, zeggen die, we moeten toch een beetje mens zijn hé. En de veiligheid dan De agenten verwijderen zich en fezelen wat tegen me kaar. Eén van hen neemt een papier uit de wagen en no teert de nummerplaten. Als dat gebeurd is, gaan ze even Ter Mael binnen, ze komen terug, en zeggen '"t is gebeurd" en verdwijnen weer met hun vierwieler. Wat is er dus gebeurd Men heeft de indruk gegeven op getreden te hebben maar uiteindelijk heeft men alles zo gelaten want het is hier eens te meer een privé-belang dat het haalt op het algemeen belang, hier dus de vei-^ ligheid Er werden geen boetes van 500 Fr uitgedeeld, er werd een nummertje opgevoerd om ons te misleiden Ze waren mens, agent 59 en 99. VANDALISME IN HET STADSPARK De vernieling van de fit-o-meter in het stadspark is niet de enige vandalenstreek waarmee illustere onbekenden op hun nachtelijke escapades hun verdorven geest de vrije teugel laten. In de nacht van A - 5 september jl. hebben ontaarde nietsnutten zich meester gemaakt van een berggeit je, dat de mini-dierentuin van het stadspark placht te sieren. Snoder nog komt ons deze daad voor, als men weet dat hogergenoemde geit gemeenschappelijk eigendom was van de parkwachters, en door deze brave lieden goed ver zorgd werd, tot algemene tevredenheid van de wandelaar. Het is alleszins positief, dat stadsambtenaren het initia tief namen een paar "Hollandse sierkuikens" (die ook ge heimzinnig zijn verdwenen) op eigen kosten te vernieu wen en in het gemeentelijk park te plaatsen. 's Nachts kunnen deze mensen natuurlijk niet op hun "kroost" letten. Zelfs overdag is het volgens hen moei lijk overal tegelijk te zijn. Zeker in de weekend, als er geen tuinwerklieden helpen een oogje in 't zeil te houden. Bij de U parkwachters - zo zeggen ze zelf - zouden er zeker nog twee moeten bijkomen, om met twee tegelijk aanwezig te kunnen zijn. Zaterdag 1 december 1979 - Zaal F.F.R. - Dendermondse steenweg, 75 - Aalst om 20 u. - Alle Prinsen-Carnaval 1979 uit de Pro vincie Oost-Vlaanderen mogen deelnemen aan deze selectie, die tevens aan de laureaat de mogelijkheid biedt deel te nemen aan de verkiezing Prins Carnaval van België. Inschrijven, verdere inlichtingen en reglement op het sekretariaat van de inrichtende vereniging G.A.K. G. "De Gaalowies" P.B. nr. 1 - 9300 Aalst - 2 - Zaal Madeion - PACT - "Das kleine Mahagonny" - Bremer Freiheit. Ook opvoeringen op 2, 3, 9, 10, 11 december. Vrijdag 7 december 1979 - In DE GELE LIMONADE, De Ridderstraat, 68, zoals elke eerste vrijdag kookt DE WEIDE Mogelijkheid tot gesprek met ouders en staf van deze ervaringsgerichte school. Zaterdag 8 december 1979 - Stadsschouwburg Vredeplein - Aalst "Meisjeslyceum" - door Taal en Vrijheid. Ook voorstellingen op 9 en 10 december. Vrouwenhuis - grote fuif bij Van der Eist Korenbloem - Grote Markt - Aalst (persconferentie en receptie) zaal - C.S.V. - Burchtstraat, 22, Aalst Actie/Info/animatie "Recht op wonen" in samenwer king met Wetswinkel - Aalst Straattoneel door 't Gust "Pis niet in de brievenbus" - Mikis - Nieuwbeekstraat 'Oilsjterse avond" Zondag 9 december 1979 - BETOGING TE BRUSSEL TEGEN DE ATOOMRAKET TEN om IA u. Bussen vanuit Aalst •C.S.V. - Burchtstraat - Mekas, U. S.A.). film "The Brig" (A J Dinsdag 11 december 1979 - Stedelijk onderwijsinstituut - vrijheidsstraat, 65 (in de refter van de school) om 20 uur "Leidraad voor ouders met kinderen in het basisonderwijs". Inleiding door de heer Fons van Rossem. Zaterdag 15 december 1979 - Aalsterse Nacht van de Poëzie Meuleschettestraat3A te Aalst schriftenbeurs Aanvang 18 u. Nacht van de poëzie aanvang 21 u tot 03 u. zaal 't Kapelleken, litteraire tijd— Vrijdag IA en zaterdag 15 december 1979 - Toneelgroep Janus - "Roodkapje schoot de wolf als een kat van het dak" - Hof ten Dale - Mere Zaterdag 22 december 1979 - C.S.V. - fuif ter gelegenheid einde examens/begin kerstverlof met optreden van de Onion Dolls - Stadsschouwburg - Vredeplein, Aalst Land van Riem "De Sleutel" Ook voorstelling op 23 december. - H. Hart - Dr. De Moorstraat - Aalst Nieuw Leven - "Greenwich" ook voorstellingen op 22 23 en 29 december. Zondag 23 december 1979 - C.S.V.-film "Tijdens de zomer (E. Olmi - Italië) Maandag 24 december 1979 C.S.V. is open Zaterdag 29 december 1979 C.S.V.-Benefitavond t.v.v. NICARAGUA - in samen werking met C.S.V. - Amnesty int. - Culturele cen trale ABVV - Aalst, Socialistische solidariteit. Animatie - info - verkoop produkten - koken. 1LLEM IN 'T FABRIE KSKEN Zond a g_9 .decern I The Brig Het strafblok) Regie J. en A. Mekas V.S./70' 'Een dag in een strafblok van de Amerikaanse marines. "The brig" is een aspeakt van de hel, welke Dante zich niet kon inbeelden.' (P. Davay) In een nummer van 'Film en Televisie' luidt de enige vermelding die ik heb teruggevonden "Positief, maar enkel geschikt voor een rijper publiek. Wat is een rijp publiek. Wordt hiermee de toeschouwer aangeduid die bereid is de film te ontvangen als een tijdelijke minnaar, waarmee je een dialectische innerlijke verhouding er vaart Over de gebroeders Mekas volgens Lou Reed (interview in het oktober-nummer van Vogue) zouden zij in contact hebben gestaan met de Warhol-scene Mijn verwachtigen een rauw document over uit de maat schappij gestoten enkelingen in een van de meest bar baarse instellingen, die heden ten dage blijkbaar nog steeds hun maatschappelijk nut hebben. Ook een gemeen schappelijk nut Is er nog plaats voor het individu in de verstikkende verlatenheid die wordt gecreëerd door systemen Filmografisch waarschijnlijk een in enkele takes opge nomen montage, met ruimte voor improvisatie en aan dacht voor de akteur. jfófcs En na de film de machteloosheid, de woede. I 2ondaj_23j^ecem Tijdens de Zomer ||- Regie E. Olmi Italië /90 Deze film die soms aan Chaplin doet denken, speelt zich 3af te Milaan, in volle zomerhitte. Het gaat om de ontmoe- rting van een "professor" gespecialiseerd in het opzoeken van valse stambomen en een zeer aardig meisje dat zich laangetrokken voelt door dat vreemd personnage. 3 Ik heb de "Klompenboom" gezien, wat mij bijzonder op- J?**gevallen is bij deze heel mooie film is de sobere stijl, pT'De zin voor detail, de weemoedige sfeer. Filmforum Donderdag 20 december om 20 u. UNA GIQRNATA PARTICOLARE (Italië) Canada 1977 - 105 min. Regie Ehove Scola met o.a. Sophia Loren, Marcello Mastroianni De film verhaalt de toevallige ontmoeting tussen een Ita liaanse huisvrouw en haar overbuur, een gewezen radio omroeper op een bepaalde dag in Rome nl. 8 mei 1938 toen Hitier een tegenbezoek bracht aan zijn spitsbroeder Mussolini Doorheen dit .gegeven tekent Scola de onverdraagzaam heid van een samenleving tegenover "anderen" zij in haar rol van onderdanige "kindermachine" in dienst var. het vaderland hij die om zijn homoseksueel zijn ekonomisch en sociaal wordt geboycot, (berufsverbot) |Hun kortstondige ontmoeting brengt in beiden een begin (van opstandigheid teweeg. (Knappe analyse en aanklacht van een repressief systeem, Izijn ideologie en propaganda (let vooral op het bijna alom tegenwoordige geluid van de radio Knap, ingetogen spel van de hoofdfiguren. Subtiel kleurgebruik en virtuose kameratechniek. Kortom ZIEN MENSEN Antrakt Zondag 16 december 20.30 u. (Stadsschouwburg, Vre deplein, Aalst) CUL-DE-SAC (Polen/Engeland 1965 116 Zw.-w.) Regie en scenario Roman Polanski, met Donald Plea- sance, Fran^oise Dorléac, e.a. Een mengeling van zwarte humor en tragiek. Pessimis tische kijk op een getekende mensheid met daarbij het gangsteraspect dat hier met een soort galgenhumor wordt behandeld. Vormt een teneerdrukkend geheel. Zondag 30 december 20.30 u. LENZ (G. Moorse/DBR 1972 Kleur 130 i Regie en scenario George Moorse naar novelle van Georg Büchner, met Michael König, e.a. Deze weergaloos prachtige film toont ons het leven en het verblijf van de dichter Lenz in de Vogezen, toen hij in 1778 de beschaving en de samenleving de rug had toe gekeerd en in vertwijfeling rust en vrede zocht in het barre en winterse landschap. Opgenomen in een familie in een bergdorp probeert Lenz zijn innerlijke onrust te overwinnen door zich te laten opgaan in de onherbergzame wildernis. Dit ver blijf leidt voor hem echter tot waanzinnigheid. De film is een ode aan de verloren cultuur, aan het land schap en aan het leven in de natuur. Kleuren en beelden doen denken aan de grote Hollandse schilders. Lenz is een historisch dokument over een voor eeuwig verloren gegaan paradijs.

Vies Oilsjt | 1979 | | pagina 11