DSHERWAARDER1NG mm m t Wmwmm .*-]rüir 1De Ring In de Voor Allen van 12 oktober jl. publiceert minister Mare Galle dat hij aan zijn collega Mathot gevraagd heeft een enquête te voeren naar de noodzaak van een sluitstuk voor de ring. Wij kunnen dit erg toejuichen de aanleg van een ring is niet iets dat je zomaar uitvoert als hot niet 100 noodzakelijk is Minister Galle schrijft bovendien in hetzelfde nummer nog Het is dringend nodig om in Vlaanderen aan het Natuurbehoud een verhoogde prioriteit (tegenover het herstellen van beschadigde natuur) te geven. Daarom is het nodig bij elke industriële vestiging of nieuwe wegenaanleg de sociaal-economische voordelen grondig af te wegen tegen de eventuele ecologische scha de, die kan aangericht worden." Wij veronderstellen dus dat de minister ook een enquête naar de ecologische waarde van de Csbroek zal laten uitvoeren en daarbij zal luisteren naar de bevindingen van wetenschapsmensen, die reeds ruime informatie hierover hebben verzameld. BEWONERS WENSEN GEEN STRAATNAAMVERANDE RING IN SINT-KAM 1 ELSTRAAT Verscheidene woonerf-bewoners uit de Sint-Kamiel- straat hebben (elk apart) officieel geprotesteerd tegen de naamverandering van hun straat in "Louis-Paul Boon woonerf"... Moedig van die -meestal oudere- mensen, en natuurlijk is hun brief niet gestoffeerd met klinkende argumenten zoals wij "intcllektuelen" met veel zwier doen. Maar is "Ik wil dat mijn straat "St.-Kamielslraat blijft, dank bij voorbaat" geen even waardevol inspraak-argu ment dan een wetenschappelijk onderzoek naar de etymo logische oorsprong van een straatnaam Er zal in elk geval geen rekening gehouden worden met de wensen van de kleine man in de (betrokken) straat. Tijdens een perswandeling van Openbare Werken werd schepen De Neve aangeklampt door een bewoner van deze straat "Ik woon hier al van in 1918 en ik heb verdriet. Waarom kan onze straatnaam niet blijven? Meneer L.l'. Boon verdient een schone eer van een nieuwe straat i.p.v. deze versleten huizen". "MOOIE RAVOTTERREINEN IN AALST Wij vinden dat de diensten van schepen Monsieur (jeugd en spori) hun best doen om verantwoorde speelterreinen voor de kinderen te voorzien. (Zie brosjure Jeugd en stad nr. 5, sept. 1979, biz. 16 het eerste punt van het concreet 5-punten program ma De nood aan veilige, goede en aantrekkelijke speelruimte voor kinderen.) In het stadspark werd dan ook een prachtig en verant woord speelterrein met overwegend houten (hout is kind vriendelijker dan metaal) tuigen neergepland. Prachtig, iedereen zal toegeven dat het moeilijk mooier kon. (begroting 1979 aankoop speeltuigen, uitrusting speel pleinen 5 miljoen). Bij elk verwezenlijkt projekt van "het stad" moet er een fotootje met een glunderende schepen in de krant, en bij de verkiezingen krijg je dan netjes een lijstje, met wat de schepen zoal gedaan heeft, in je bus. Vragen bijvoorbeeld een paar mensen enkel de toelating cm met enkele bescheiden financiële middelen zelf een woonerf je te maken, dan lijkt het begrijpelijk dat de schepen liever het roer in handen neemt en er een pracht-woonerf laat realiseren om nadien het met een fotootje in de reclamebrosjure te zetten. Oké, we overdrijven maar we v-rezen dat de dien sten van schepen Monsieur ook teveel in die zin aan het werken zijn. Akkoord de tuigen in het stadspark dien den dringend vervangen te worden. Maar je hoeft echt geen erg gespecialiseerd studiewerk te doen om te weten dat speelterreinen daar het meest en het eerst nodig zijn waar de buurt rijk aan kinderen is en weinig groene ruimte heeft. Hei is daarom een schandaal dat bijvoor beeld het ravotterreintje het Slotje (tussen de Moorsel- baan en de Slotstraat) nu al een viertal jaar half afge werkt en in verwaarloosde toestand blijft. Dat ravotter reintje werd gedeeltelijk voltooid juist voorde vorige verkiezingen met beperkte financiële middelen doch ook met houten en kindvriendelijke tuigen. Is het omdat het initiatief toen van een andere schepen kwam, of is het omdat een paar plankjes ter herstelling niet prestigieus genoeg zijn voor de reclame brosjure voor de verkiezingen Wij hopen dat er dringend iets aan gedaan wordt, schepen Monsieur (E.L.) 2. C A De commissie voor monumenten en landschappen Oost- Vlaanderen heeft aan de rijksdienst met dezelfde naam een gunstig advies gegeven voor de spoedklassering van de gevel en het dak van het "Huis Moyersoen" in de Nieuwstraat Alvorens de rijksdienst met dit advies instemt, wil ze nog luisteren naar stedebouw Gent (die reeds een af braakvergunning gaf), de stad (dienst openbare werken, die het Huis Moyersoen prijsgeeft voor de tuin) en C A (die beweert geen warenhuis met een "Moyersoen'Lge- vel te kunnen bouwen). M.a.w. monumenten en landschap pen vraagt aan drie slopers of ze dit huis mogen klas seren 3- Capucienenlaan Voorlopig geen boomhakkingen meer op deze laan, maar men laat de resterende bomen verkommeren. Bovendien worden nog steeds valse geruchten de wereld ingestuurd als zouden deze bomen ziek zijn, wat drie biologen ons reeds gelogenstraft hebben ----v Ravotterreintje 't slotje ondanks er druk gespeeld wordt, toch maar stiefmoederlijk behandeld door scheDen Monsieur.

Vies Oilsjt | 1979 | | pagina 7