5 1 WOONERF ST KAMI ELSTRAAT FOUT Een woordje uitleg over de woonerf-verkeersregels en hun gevolgen voor de heren van de verkeerscommis- sie 1Woonerven worden zo ingericht dat de auto's er lang zamer gaan rijden. 2. Enkelrichtingsverkeer is er om de auto's vlotter, dus sneller te doen rijden. 3. In de woonerven moeten de auto's elkaar kruisen door op de daartoe voorziene plaatsen uit te wijken zodat de tegenligger voorzichtig door kan. Zo iets doet het autoverkeer juist langzamer gebeuren in de woonerven U. Bij enkelrichtingsverkeer hoef je niet meer op te passen voor tegenliggers, je kan eens lekker op de gaspedaal duwen. Het woonerf St Kamielstraat is merkwaardig genoeg voorzien van beide verkeersborden Het verkeersbord woonerf Let op U komt in een woonerf, matig uw snelheid, de voetgangers mogen de volledige breedte van de openbare weg gebruiken, de bestuurders mogen de voetgangers niet in gevaar bren gen of hinderen) en anderzijds het verkeersbord met witte pijl cp blauwe achtergrond van enkele richting er zijn geen tegenliggers, rij maar Waarom Het is in godsnaam toch niet de bedoeling, heren van de verkeerscommissieom zo veel mogelijk kinderen te la ten dood rijden en dan juichend te roepen ziet ge, die woonerven zijn veel te gevaarlijk, en daarbij denkend leve de onbeperkte vrijheid van de auto Het woonerf St Kamielstraat heeft de nodige kruisings mogelijkheden De mogelijkheid om een tegenligger te ontmoeten is juist bedoeld om de nonchalante autobestuurder de lust te ont nemen voor zijn plezier eens door het woonerf te "cros sen" vooral als hij er niet hoeft te zijn. Wij hopen dat we de borden er niet zelf moeten gaan af schroeven E.L. NEGENTI EN MlLjOEN Negentien miljoen zal de restauratie van het herenhuis Keyzershallen" op de Vesten kosten. Veel te veel, maar we zijn al blij dat het niet afgebroken wordt nu de reklameborden van de stad van voor de gevel gebro ken zijn, zien we weer hoe mooi het huis in de ganse rij 19de-eeuwse gebouwen past. Maar met negentien mil joen kan toch wat méér opgeknapt worden. We vragen ons af hoeveel een nieuwe halle mét ondergrondse par king dan wel zal kosten. Als ze er ooit komt. Tijdens de infobeurs konden we weer eens vaststellen dat de bestaande ruimte uiterst geschikt is voor beurzen autosalons en lentecontacten. De steunpilaren staan daarvoor niet in de weg. Optre dens lukken er minder goed, maar binnenkort hebben we daarvoor een cultureel centrum. Verder zijn de hallen binnenin ruim en niet zo lelijk. Gietijzeren steunpilaren en dito dwarsbalken zijn ge geerd sinds de opkomst van de industriële archeologie, en mits het nodige kleurtje (geen doodsgrijs) erop, zelfs modern(bezoek het Centre Beaubourg te Parijs eens). Het voorste gedeelte van de oude fabriek, met zijn boog ramen en houten zoldering (nu blootgesteld aan weer en wind) is zelfs de moeite waard om geklasseerd te worden als 19de-eeuwse textielfabriek uit de Daens-periode (Industriële archeologie Ik weet niet hoeveel een degelijke isolatie, een mooie verfbeurt wel zou kosten, maar op termijn zal het wel goedkoper zijn dan het verstoken van olie en het altijd opnieuw draperen van de zaal door gespecialiseerde firma's De rommel tegen de muur langs de parking buiten kan op één dag opgeruimd worden en de kassei kan gelijkgelegd worden. Bij het beschilderen van de buitenmuren kunnen academiestudenten hun zin voor vormgeving de vrije teu gel laten ten dienste van de bevolking (zie ook "Aalst klimt naar de hoogste sport"). De parking zelf kan (zuinig) net aangelegd worden. Als het absoluut nodig is - wat we sterk betwijfelen - kan in de toekomst een nieuwbouw het huidige complex aan vullen Als het gerestaureerde voorhuis ook zou bewoond wor den door een portier en aan de achterzijde (omgeving SAF1 R) wat meer bebouwing (inbreiding zou komen is er tevens genoeg spontane bewaking (tegen vandalis me) Herstellen en isoleren is investeren. Renovatie is te - verkiezen boven verkrotting en ondertussen prestigieuze nieuwbouw voorzien in de zéér verre toekomst. Dit wil dus niet zeggen, dat ten allen prijze onze lekke hallen moeten vernieuwd worden. Met de 19 miljoen voor de prestigieuze aanpak van het voorhuis alleen al kan men een groot gedeelte van de hallen - het herenhuis inbegre pen - herwaarderen. RTT IS EEN FABRIEK IN HET CENTRUM De RTT is aan uitbreiding toe. De gebouwen in de Rid derstraat zijn al te klein, en de auto's van de "firma", die nu in een stuk van de gebouwen van "Nominette" aan de Nijverheidsstraat parkeren, vliegen daar binnenkort buiten Na naast de gronden aan de Ringbrug (nu garage Peu geot) gepakt te hebben, loert rr.en nu weer een beetje naar de huizen in de Ridderstraat, naast de bestaande hoogbouw, tot op de hoek Vredeplein. Volgens het BPA- centrum mag daar geen hoogbouw komen. Maar als C A binnenkort misschien bouwtoelating krijgt, is er bewezen dat de BPA's zomaar kunnen over treden worden. Waakzaamheid is dus geboden Een mastodont gelijk RTT hoort niet in het centrum, niet in een smal straat je en mag er zeker niet uitbreiden DENDERAKTIEKOMITEE WIL DE AKTIES TEGEN DE DENDERVERVU1LING KOORDINEREN Het Denderaktiekomitee is in de loop van dit jaar in Geraardsbergen ontstaan en heeft reeds heel wat op haar aktief, o.a. een aktieweek in de maand augustus met een informatietocht langs de Dendersteden en een avonduitzending met een piratenzender. Op dit ogenblik heeft het ook reeds een werkende afde ling in Dendermonde en kontakten in Ninove en Aalst. Hun doelstelling is te werken aan de integrale bescher ming van de fauna en flora van de oevers en de bedding van de Dender. Aangezien dit slechts efficiënt kan ge beuren indien de diverse milieuakties i.v.m. de Dender worden gekoördineerddoet het Denderaktiekomitee aan de verschillende plaatselijke groepen en individuen die met de Denderproblematiek bezig zijn, een oproep om met hen mee te werken. MM. Kontaktadres Filip De Bodt Lessensestraat18 4500 GERAARDSBERGEN

Vies Oilsjt | 1979 | | pagina 8