,UB-^büurthuisverk BUREAUCRATIE EN BUURTLEVEN IN DE WELVAARTSTRAAT. ADOPTEER MIJ WEGVERBREDING Geruchten doen de toogronde, dat de Zeeldraaierstraat, een kalme geasfalteerde landbouw- 'straat' op de grens van Aalst Erpe en Nieuwerkerken gaat ver breed worden. Daarvoor zou landbouwgrond en (duurdere) bouwgrond (voortuinen) ontei gend worden. Omdat het weini ge verkeer er zou kunnen voor bijvliegen in plaats van rij den Kort nadat, met veel ruchtbaar heid, in de pers de Aalsterse bevolking wakker geschud werd i.v.m. de nakende sluiting van het dierenasiel St. Hubertus ondernam de V.Z.W. 't Rond Vier kant een solidariteitsaktie Er werden petitielij sten ge maakt en affiches gedrukt met de bedoeling de bevolking at tent te maken op het probleem en de kopstukken van het stads bestuur op hun verantwoordelijk heid te wijzen. De affiche was voorzien van een knappe tekening die de adoptie- problematiek duidelijk maakte en de nood aan initiatief van wege het stadsbestuur aan de kaak stelde. De affiche is in het verkeerde keelgat van enkele vooraanstaan den geschoten. Met man en macht politie en rijkswacht dus, wer den medewerkers van 't Rond Vierkant ondervraagd. Wat het meest de nieuwsgierigheid van deze heren prikkelde was te we ten komen wie de drukker van dit ergerniswekkend stuk blauw papier was. Daar de affiche voorzien was van een v.u. (ver antwoordelijke uitgever) was het in 't geheel niet nodig de naam van de drukker door te ge ven. Om ons te verleiden dit wel te doen, schermde de rijks wacht zelfs met een mogelijke als we verklapten welke verme tele zelfstandige het aange durfd had aan zo'n verderfelijk produkt z'n drukpersen te bevui len. Uiteraard werd hierop niet inge gaan. Het. reeds beknotte recht op vrije meningsuiting laat je immers niet te niet doen door intimidatiepogingen van een stel rijkswachters. Zou het te ver gezocht zijn dat MEN de drukker zocht om hem een toontje lager te le ren zingen en hem onder druk te verzoeken aan dergelijke akties geen medewerking meer te verlenen Twintig jaa.fi geleden lag aan de Voofiuitziek&tfiaat en de WelvaafitAtfiaat de [onteigende] "weide van Kegel". Nu ótaan daafi de ateliefió van ket HRJTO, de 'nieve vakóchoel'en de oude invalsweg \Joofiuiiziekt- 6tfiaat i& efi mee onteigend en a£g eóckafit. Die weide was destijds zowat het speelterrein van de buurt. Toen de nieuwbouw van het HRITO er kwam, verhuisden de kinderen naar de schoolspeel- plaats en het grasveld ervoor. De "plant-een-boom-actie" in het begin van de jaren zeven tig verrijkte de ontmoetings plaats met een aantal zilver berken. Het groeide allemaal spontaan (letterlijk en figuur lijk). De berken zijn nu plots ge rooid. Misschien staan ze in de weg van een buldozer die een muur moet helpen optrek ken om de kinderen van de school "speel"plaats te hou den. Waarschijnlijk is de verzekering de paraplu waaron der de rijksadministratie schuilt tegen inbrekers. En tegen kinderen. Want voor het spontaan ontstane speelter rein is dat fataal, zo een af sluiting. Maar ja, dat spelen is er immers i11 egaal De bewoners van de Welvaartstraati en omgeving kunnen er niet mee lachen een straat wordt afge schaft (waardoor velen een om weg moeten maken het speel terrein verdwijnt, en nu gaat het groen ook al weg. Inspraak van de omwonenden Nooit van gehoord NOG MAAR WEGVERBREDING De eeuwenoude Romeinse Heirbaan die op de Boeckhoutberg te He- kelgem paralel loopt met de Brusselse Steenweg, is een lan delijke weg door bos en veld. De gemeente wil hem gaan asfal teren, en meteen verbreden. De bewoners hebben tegen deze schaalvergroting al gereageerd. CIRCUSVRIENDEN In mei heeft het circus Apollo een paar dagen op de parking achter de Keizershal1 en gestaan Elektrische stroom zijn de cir- cuslui in de Beekveldstraat bij particulieren, gaan vragen. Nochtans is er in de Keizers- hallen een kabine, en daarbij, waarom zor§t de stad niet voor een kastje op de parking, waar geregeld circussen hun tent op slaan Alsof dat nog niet genoeg is, weigerden een aantal bewoners van de Beekveldstraat stroom aan de circusmensen. Deze wilden nochtans betalen voor de service, ze schreven zelfs de meterstand op. Wie helpt onze circussen om te overleven Het gezellige Verbraekel-stort Na ettelijke nota's, p.v.'s en andere ingewikkelde papieren heeft de firma Verbraekel gele gen aan de Gentse Steenweg zich aangepast aan de opgelegde nor men voor geluidshinder. Voor zo ver we weten zeker niet ten kos te van de tewerkstelling zoals in een blad gesuggereerd werd. De kous is echter nog niet af. Voornoemde firma heeft nog geen containers die ze van de stad zouden huren, om de nodige af valstoffen in op te slaan voor aleer ze door de stad naar een of ander stort gebracht worden. Er werden onlangs nog nieuwe containers afgeleverd ten stad- huize doch deze hebben de firma blijkbaar nog niet bereikt. Dus gewoon verder doen met de gemakkelijkste (lees goedkoop ste) oplossing; een open stort aan de straatkant, als panorama voor de buren. Als het stort groot genoeg is komen de stads diensten met bull-dozer en vrachtwagens de heerlijke afval weghalen. We horen ten stadhuize reeds zeggen dat het lelijk is van ons zoiets te schrijven want dat ze toch zo verschrikkelijk hun best doen. Is het dan zo moeilijk in af wachting van de stadscontainers betrokken firma te verplichten zelf een container te huren? Het stort hangt ons strot uit PARKINGS ONBENUT Volgens een verslag van cle Aalsterse politie wordt de Keizershallenparking slechts voor 1/4 benut, en de Houtmarkt voor 60 Beide parkeerplaat sen worden kortelings uitge breid. ""Waar blijft de parking voor onze klanten?" vraagt de middenstand. Op de Houtmarkt en ce Keizershallen, antwoorden PRIJSVRAAG VIES OILSJT Wie is deze man Wie nam deze foto Wanneer (dag en maand is deze foto genomen Eerste prijs 1 jaar gratis Vies Oilsjt 1 ruiker bloemen Antwoorden voor einde juli aan redactieadres.

Vies Oilsjt | 1980 | | pagina 11