ACT li GRGEHE STRATEN CiPENBARi WERKEN OP GROTE MARKT 0 i tl TWEEDE STUK Nu wordt het tweede deel op de zelfde stuntelige manier aange pakt zonder globale planning. Aanleiding is de mistevredenheid van Horeca ter plekke, die met haar smalle terrasjes de klanten naar verkeersarmer oorden ziet vertrekken. Brede stoepen op de Markt, niet zozeer voor de voet gangers, dan wel voor de caféter rassen Schepen de Neve gaat holderdebol der tewerk de aannemer (De Jong he, wat dacht je) was al ge contacteerd vóór Schepencollege noch Gemeenteraad iets van de plannen afwisten. Toen de Soci alisten om budgetaire redenen een stokje in de wielen van de Neve staken, moest ijlings de aannemer afgezegd worden. Om de "solidariteit" van de bestuurs- meerderheid te behouden gaf de S.P. dan toe op de volgende col- 1egevergadering De Neve haalde weer zijn slag thuis. De voet gangers kunnen ermaar van profi teren. De middenstanders zullen wel meeprofiteren van de twee miljoen, die het grapje kost. We vragen ons wel af wat de vol gende onvoorspel ba re stap zal Een 35-tal officiële aanvragen voor tegeltuinen, uitvoeringen van "illegale" tegeltuinen en de belofte van de stad aan stadsge- bouwen tegeltuinen aan te leggen, de bloembakken die overal aan de vensters verschijnen, dat is de voorlopige balans van de actie. Wordt daarmee onze stad milieu- vr i endel i j ker Amylum stinkt en rookt nog even erg, De Wolf- Cosyns maakt nog evenveel lawaai; de auto is nog heer en meester, het openbaar vervoer abominabel, handelshuizen stijgen in waarde en woonhuizen in de stad verkrot ten. Speelterreinen verrotten en de onpersoonlijke grootwaren huizen verkopen-goedkoop-hun kleur-, smaak- en bewaarstoffen in wegwerpverpakking. We kunnen alleen maar hopen, dat de charme van wat groen in de stad, de buren dichter bij me kaar brengt, de bewoners doen be seffen dat ze er ook iets kunnen aan DOEN, de zin voor milieuzorg aanwakkert, en de "goedgelovigen" een steun in de rug is om verder te blijven vechten tegen het per soonlijk winstbejag, dat onze we reld beheerst. TEGELTUINEN kunnen nu nog worden aangelegd. Vul snel een toela ting sformu 1 i er in (als je wette lijk in orde wil zijn), breek te gels uit de stoep en plant er wat in (voor wintervaste planten en klimmers is het de hoogste tijd Zet je buren aan het zelfde te doen. Laat de "actie GROENE STRATEN" niet doodbloeden, want zij moet het begin zijn van' een reeks milieu-acties met ver rijkende gevolgen In de deelgemeenten, en ook in de woonwijken van klein Aalst, wachten sommige bewoners nog steeds tot hun (door de vorst be schadigde) stoepen zullen her steld worden. Herhaalde klach ten hebben geen resultaat gehad. Zelfs als je in "Het Bestuur Dichter Bij" de juiste stads dienst en het juiste telefoonnum mer hebt gevonden. Op de Grote Markt werden stoepen -die mooi gelijk lagen- verbreed De plannen waren er plots en het duurde geen maanden vooraleer ze uitgevoerd werden. Plaats voor de voetganger, en het terugdringen van het autover keer. We gaan wel met de idee akkoord. Maar dat is niet alles. HOE HET GROEIDE Toen de plannen, voor de auto vrije Markt een paar jaar gele den uitgetekend werden, hadden de tekenaars het veelbesproken structuurplan als leidraad. Vol gens de filosofie van dat plan zouden enkel nog auto's langs de Markt passeren van de Kerkstraat naar de Molenstraat. Lange Zout- straat en de halve Kattestraat zijn op de ondertussen toch wel duurgeworden grote Markt. zouden immers autovrij worden. Erg concreet was dat allemaal nog niet, zodat men, zonder een globale planning in het hoofd, maar aan de helft van de Markt begon Toen de riolering en de kassei- tjes uitbesteed waren, werd aan een (tweede) tekenaar de op- dracht gegeven ook wat verlich- ting te voorzien. Nog een ande- re tekenaar ontwierp daarna de terrassen, en toen openbare wer- j ken zich herinnerde dat Aalst ook nog een groendienst had, mocht die voor de beplanting van I de bloemenbakken zorgen. Uitein- del ijk werd door diezelfde groen dienst de lindebomen gekozen. Als nu een aannemer gevonden wordt die de besmoste mozaiekjes wil zandstralen zonder al te veel stof te maken, zal het eer ste deel van de markt nog afgera ken ook. En wat heeft openbare werken NU PAS ontdekt Dat on ze grote Markt in disharmonie zit

Vies Oilsjt | 1980 | | pagina 4