LECLERCQ Aalst I Veevoeders Lactogeen UIT NjNOVE Huis Louis Cuvelier CYPERS. Onder deze hoofding, verscheen in Den- derklok van Zondag 6 November 1.1. een artikel, ter gelegenheid van de Goede Pers tentoonstelling in het Klooster. Deze perstentoonstelling, is nu eenmaal geen wereldschokkende gebeurtenis, maar "Denderklok,, neemt deze gelegenheid waar, om de zoveelste uitval te doen op de Libera len en inzonder op het dagblad Het Laatste Nieuws Meer nog tijdens de missen van Zondag 6 November 1.1. werd er door predikanten, nogal gevlamd, tegen Le Soir en Het Laatste Nieuws 1 Volgens onze G.V.P.ers, bestaat er maar één goede pers en dat is natuurlijk de Katho lieke Al wat Katholiek is, is goed - al wat anders is getindis slecht en onder de slechte pers, spant volgens onze C.V.P.ers Het Laatste Nieuws de kroon. Och arme toch, alswanneer men nu een maal arm van geest is Goede waar prijst zich zelf "Denderklok,, Het is nu eenmaal, omdat Het Laatste Nieuws het beste dagblad is, wat betreft taal, stijl, uitzicht, samenstelling en vooral om de gezonde opvattingen - op zedelijk en sociaal gebied - die er worden verdedigd, dat dit dagblad de voorkeur geniet van minstens 50 der Vlaamssprekende- en lezende bevolking. En verder schiet "Denderklok,, de hoog vogel, met de bewering dat men niet ver standig moet zijn om te weten, dat juist het liberalisme de grote vijand is van de ontvoog ding der arbeiders Het ware de moeite waard na te gaan, onder welke voorwaarden en toestanden, de arbeiders leefden, ten tijde van de alleenheer schappij der Katholieke Partij. Te dien tijde, waren de arbeiders ge doemd slavenwerk te verrichten 14 a 15 uur per dag aan lonen beneden de menselijke waardigheid - te dien tijde bestond er op sociaal gebied absoluut niets de arbeiders waren gedoemd te knikkebenen vóór de grote Katholieke Heren - voor alle sociale veiligheid konden de arbeiders hun toevlucht nemen tot het afsmeken van een almoes bij het Armbureel. En de Katholieke pers van dien tijde, wat deed die Niets, absoluut niets. Diezelfde Katholieke pers was er op gericht, de arbei- bers op sociaal gebied, zo dom mogelijk te houden, opdat die Katholieke Heren des te beter hun wil en macht zouden hebben kun nen opdringen. Wanneer is de sociale ontvoogding be gonnen Sinds wanneer de Katholieken hun alleenheerschappij hebben verloren en Libe rale en Socialistische gedachten werden uitgewerkt. Goede Pers Laat ons lachen Den derklok Het zou de moeite lonen, de taal en opvatting te vergelijken, voorgestaan door "Het Laatste Nieuws,, en "Denderklok,, zelf. "Denderklok,, nog steeds de ouderwetse advokatentrant, de persoonlijke aanvallen en aantijgingen, het fanatisme. Kortom, het week blad, dat de meest venijnige, onwaardige en zelfs onzinnigste uitlatingen en zinsspelingen laat verschijnen Hoe wil "Denderklok,, komen praten van "goede pers,,. Daarover mogen de advokaten-opstellers van "Denderklok,, met alle recht zwijgen 1 En met reden Eén uit de Hoogmis. Yzerwaren. Gereedschappen. Huishoudartikelen Alle Yzerwerk voor gebouwen. H. Hartlaan, 54, AALST Telefoon 211.19

Waarheid | 1949 | | pagina 3