WERKRECHTERSRADEN. Haar een nieuw C.V.P. Schandaal. Werkrechtersraad AALST. Herziening der Kiezerslijsten 1950 BERICHT. In nakoming van het besluit van de Regent genomen ter uitvoering van art. 2 van de wet van 10 Januari 1950, betreffende de werkrech- tersraden, wordt hiermede bekendgemaakt dat er tot de herziening van de lijsten der kiezers voor de werkrechtersraden, met het oog op de in 1950 te verrichten hernieu wing dezer raden, overgegaan zal worden. Ingevolge de schikkingen betreffende de verkiezingen van de werkrechtersraden, wordt ieder burger er toe uitgenodigd, vóór 6 Maart 1950 de rechten te doen gelden van hen die, op kiesbevoegdheid in zake werk rechtersraden aanspraak kunnen maken. De aanvragers moeten bij hun verzoek tot inschrijving de stukken voegen waaruit blijkt dat de belanghebbenden in de door de wet vereiste voorwaarden verkeren. Deze voorwaarden worden bepaald door de artikelen 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14 en 15 van de wet van 9 Juli 1926. Wat de werklozen betreft, deze moeten om hun inschrijving op de kiezerslijsten ver zoeken door een aanvraag vóór 6 Maart 1950 aan ons College te richten waarin zij de naam en het adres van hun laatste werkgever ver melden. Verdere inlichtingen kunnen bekomen wor den op het Stadhuis, Bureel 7. De benoeming van de Heer Kerremans aan onze Stedelijke Muziekakademie is voldoende bekend. - De Heer Mundeleer, Minister van Kunsten en Wetenschappen, heeft een on gunstig advies gegeven om de Hr. Kerremans tot Directeur van onze Muziekakademie te benoemen. De C.V.P. Minister De Vleeschouwer, Binnenlandse Zaken heeft de benoeming gedaan. - Hij is ingegaan op het aandringen van de C.V.P. vertegenwoordigers om de chef de musique van de Katholieke Har monie te benoemen. In de gemeenteraadzitting van verleden Vrijdag 27 Januari heeft het C.V.P.-college, bij monde van de Heer Schepen Haers ge vraagd om de Hr. Kerremans te benoemen als Leraar in Noteleer, hoogste graad, Leraar in Harmonie, Leraar in Muziekgeschiedenis, Leraar in Transpositie, Leraar in Houtblazen, Leraar in Samenzang. Die benoemingen moeten geschieden op dat de Heer Kerremans 24 wekelijkse jaarles uren zou hebben en om zijn aanvangwedde te brengen op 75.840 Franken. M. De Stobbeleir vroeg of de Heer Kerre mans de nodige diploma's bezat. Het was een stortbad. Geen enkele, zelfs de schepen van onder wijs, kon antwoorden en stamelde na enkele ogenblikken Ik geloof wel dat hij die heeft. Dus de schepen van onderwijs van de stad, die voorstellen doet, en die niet eens weet of de kandidaat de nodige diploma's bezit. M. De Stobbeleir verklaarde dat de Heer Kerremans die diploma's NIET heeft. Schepen Schelfhout, président van de Katholieke Harmonie, voegde er aan toe dat is niet nodig, wij gaan hem benoemen. Liberalen, Socialisten en Communisten stemden tegen. De Heer Kerremans heeft, volgens zijn eigen schrijven een eerste prijs basson en een tweede prijs in instrumentale lezing en trans positie. Dat is AL. Geen enkele eerste prijs voor de vakken die hij moet onderwijzen. Tot waar de vriendjespolitiek kan leiden... Wij nemen er nota van dat voor de C.V.P. de diploma's niet meer nodig zijn. Heren van de C.V.P. wat staat er U te wachten voor de volgende kiesstrijd. Wij steken het noch onder stoelen noch banken dat wij het Ministerie van Onderwijs op de hoogte stellen van de zaak en dat wij er ook zullen doen over waken dat de Heer Bestuurder op zijn post weze. Ten ware dat M. Schelfhout hem zou vervangen.... Het zelfde schandaal doet zich voor bij de bevordering van de bedienden. M. De Stobbeleir heeft de grote onrecht vaardigheid doen uitschijnen. Niets te doen. Schepen Schelfhout antwoordde Wij be noemen de onze. Goed, M. Schelfhout, de ondankbaarheid blijft feest vieren in de familie. Vader Schelf hout werd in vroegere jaren benoemd tot NOTARIS, door de Liberalen. - Onmiddellijk nadien keerde hij kazak. Maar wee als de C.V.P. meent dat er iets niet in den haak is in zake benoemingen. In de C.V.P. gazetDe Gazet van Aalst van 26 Januari (dus daags VOOR de zitting) schrijven zij dat er ondraaglijke plagerijen zijn onder het tijdelijk personeel in Wederopbouw.

Waarheid | 1950 | | pagina 2